ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی «آدم» باشید!
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سیستم حمل و نقلی پاریس سیستم تقریباً کاملی است که به تمام نقاط شهر خدمات رسانی می کند اما این سیستم گرچه به نظر می رسد ایرادات کمی داشته باشد اما نگرانی ها درباره فرهنگ استفاده از این سیستم ها مشاهده می شود.
بنابراین شهرداری پاریس با استفاده از تبلیغات فرهنگی دنبال فرهنگ سازی است.
اخیراً وقتی تبلیغات شهری مخصوصاً در فضای مترو را مشاهده می کنیم این تبلیغات معنا دار دیده می شوند.
شاید افرادی که در استفاده از وسایل حمل و نقل پاریس اینگونه رفتار می کنند به خود آیند که یعنی من شبیه این حیوانات هستم؟

اما این تبلیغات چه هستند:

[تصویر:  Description.jpg]
درباره شهرهای دیگر اطلاعی ندارم اما در مترو های پاریس صندلی های تاشویی وجود دارد که نزدیک درهای ورودی واگن های مترو است وقتی مترو شلوغ است بهتر است که مسافر متوجه شود که با ایستادن فضای بیشتری را در اختیار سایر مسافران قرار می دهد. این تصویر هم چنین وضعی را تشریح می کند. یعنی فردی را نشان می دهد که این فرهنگ را ندارد و بدون توجه به مسافران دیگر شبیه یک حیوان به راحتی در صندلی خود لم داده است.
این تبلیغ که نمادهای خطوط مترو و رنگ هاش را نشون میده و در این مورد خط 2 و 3 را نشون داده می گه: تنبلی کردی و فضای زیادی را اشغال کردی . سرزنش های دو یا سه باره دیگران روبروته.

در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی «آدم» باشید.

[تصویر:  Description2.jpg]
این تبلیغ هم یک آدم را با کله یک گاو نشون میده که چطور وارد مترو می شود. یعنی قبل از اینکه بگذارد مسافران دیگر پیاده شوند اینگونه وارد مترو می شود و فردی که این تبلیغ را کشیده او را مصداقی از یک گاو شاخدار می نامد.
تبلیغ می گه: 5 تا آدم را مثل رم کرده ها ترسوندن نشان دهنده این نیست که زمان کسب کرده ای.

[تصویر:  Description3.jpg]
خط یک مترو را نشون میده و میگه یک بار آدامست را در مترو به بیرون تف کن اما حتما آدامس به کف کفش های خودت هم می چسبه.

کسی که این تبلیغ را ارائه کرده چنین افرادی را با صورت چنین حیوانی تصور کرده است.
[تصویر:  Description4.jpg]
باز هم از آیکون زرد که نشان دهنده خط یک مترو هست استفاده کرده و روی تبلیغ نوشته : یک بار از روی گیت ورودی پریدی اما مطمئن باش که جریمه اش را هم باید بپردازی.

در این تبلیغ فردی که این کار را می کنه و من هم بارها شاهد چنین صحنه هایی توی متروی پاریس بودم شبیه قورباغه تصویر شده است.
[تصویر:  Description5.jpg]

اتوبوس خط 86
را نشون میده و می گه : با صدای 86 دسیبل با موبایل حرف زدی . تمام حریم خصوصی ات و دوستانت را از دست می دهی...

در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی «آدم» باشید
چنین فردی مثل یک خروس هست.

منبع : umic.ir
امسال بود که توي درس مديريت شهري و همينطور حقوق و قوانين شهري راجع به اين موضوع تحقيق کردم و به نظرم خيلي جالب اومد

جالب اينکه توي سيستم حمل و نقل عمومي لندن يه سري آدمايي هستن که آب دهنشونو داخل اتوبوس يا مترو پرت ميکنن که همين موضوع باعث شد مسئولين شهري با آزمايش DNA هويت افراد رو تشخيص بدن و با فرستادن قبض جريمه دم در خونشون اونا رو غافلگير کنن.
ممنون مهندس بسیار جالب بود اما فکر کنم تصاویر به درستی آپ نشدند. فقط تصویر اخر نمایش داده می شه
(۱۳۹۱-۶-۶، ۰۸:۳۹ عصر)shahryar نوشته است: [ -> ]ممنون مهندس بسیار جالب بود اما فکر کنم تصاویر به درستی آپ نشدند. فقط تصویر اخر نمایش داده می شه

تصاویر رو پیوست کردم مهندس113
جالب بود
مرسی مهندس
خیلی جالب بود
ممنون
خیلی جالب بود واقعا
ممنون