ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: >>ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد<< شما چه فکر میکنید؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
چند روز بیشتر به اعلام نتایج ارشد باقی نمونده ، بیایید در این چند روز باقی مونده به جای استرس و دلهره ، فک کنیم که چرا ارشد؟ 26
در سال های اخیرتمایل به ادامه تحصیل بخصوص در مقطع ارشد افزایش یافته و دلایل مختلفی میتونه این افزایش رو شامل بشه. علاقه و گرایشی که گاهی اوقات به خاطر شرایط سخت تحصیلی به بی علاقگی و یاس از ادامه تحصیل منجر می شه . برخی هم با وجود بی علاقگی در رشته خود باقی مانده و برخی دیگر در مقطع ارشد با تغییر رشته، سعی دارند تا چیزهای جدیدی را در زندگی خود تجربه کنند. 113
آیا شما در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده اید؟
اگر هنوز دانشجوی مقطع کارشناسی هستید، آیا مایل به ادامه رشته تحصیلی خود هستید و یا قصد تغییر رشته دارید؟
اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستید آیا تغییر رشته داده اید؟
آیا به رشته خود علاقمند هستید؟
هدفتان از ادامه تحصیل در مقطع ارشد چیست؟ یافتن کاری مناسب پس از اتمام تحصیل، تحصیل تا مقطع دکترا و علاقه مند بودن به محیط های دانشگاهی ، به دست آوردن منزلت اجتماعی در جامعه ویا...
با تشکر از شما مهندس

خوب به نظر من یکی از دلایل ادامه تحصیل رو میشه کمبود کار دونست. به نظر من واسه این که از تززل کاری آینده در امان باشیم( با توجه به این که کشور مدرک گرایی داریم و به جای تاکید بر مهارت بر مدرک تاکید دارند) سعی می کنیم ادامه تحصیل بدیم تا بتونیم شاغل شیم.
در مورد تغییر رشته هم باید بگم گاهی اوقات به خاطر شرایطی نمی تونیم راهی که دوست داریم رو انتخاب کنیم یا این که بعد از انتخاب می فهمیم این راه به مذاق ما خوش نمیاد و یا این که اون رشته جذابیت خاصی واسه ما نداره. و چون مقداری از راه رو پیمودیم برگشت به عقب به صرفه نست و ترجیح می دیم تو مقطع ارشد رشته مورد علاقه مون رو دنبال کنیم. 113
میدونید که من وقتی برای مصاحبه رفته بودم یک شرکت رئیسش بهم گفت که براش اصلا سابقه و تحصیلات مهم نیست و فقط علاقه و انگیزه مهمه....اشاره کنم که ایشون یکی از افرادی هستند که در زمینه شهرسازی بسیار موفق و با تجربه هستند ..
من فکر میکنم خیلی از تغییر رشته ها صرفا به خاطر بازار کاره نه علاقه
البته این نظر منه وگرنه خیلی کم پیش میاد کسی رشته ای رو بخونه و بهش علاقه ای نداشته باشه اصلا
اگر اینطوری باشه پس چرا طبق اونچی که ما دیدیم اکثر تغییر رشته ها به سوی یه سری از رشته های خاص بوده؟؟؟
man tahsil ro baraye door shodan az vaziate felim entekhab kardam faghat hamin 22
کارشناسی من معماریه ولی درباره طراحی شهری که خوندم دیدم چیزیه که بهش علاقه دارم.مربوط میشه به جامعه شناسی,تاریخ,همچنین خیلی علاقه داشتم همیشه به مسائل مختلف شهر مخصوصا مسائل کالبدی شهر
با چند تا از اساتید هم مشورت کردم گفتن طراحی شهری جای بیشتری برای کار و پیشرفت داره.
خوب چی از این بهتر هم با علاقم جور در میاد هم اساتید تایید کردن.الآن هم با علاقه و امید دارم برا ارشد سراسری امسال خودمو آماده میکنم
من فکر میکنم خیلی از تغییر رشته ها صرفا به خاطر بازار کاره نه علاقه
البته این نظر منه وگرنه خیلی کم پیش میاد کسی رشته ای رو بخونه و بهش علاقه ای نداشته باشه اصلا
اگر اینطوری باشه پس چرا طبق اونچی که ما دیدیم اکثر تغییر رشته ها به سوی یه سری از رشته های خاص بوده؟؟؟

نظر شما محترمه مهندس اما من زیاد دیدم کسایی رو که به اجبار به دلایل مختلف یک رشته رو انتخاب و بعد میبینن که رشته مورد علاقشون که نیست هیچ ، استعدادی هم در اون رشته ندارند و با زحمت فراوان و سختی زیاد ، بالاخره مدرکی رو میگیرند که هیچ استفاده ای هم از اون در آینده نخواهند کرد.
اما در مورد تغییر رشته ها بانظر شما موافقم ، اکثر تغییر رشته ها بسوی یک سری رشته های خاص بوده اما آیا صرف مدرک گرفتن در اون رشته های خاص، زمینه موفقیت افراد رو فراهم میکنه؟!
شما دوستان هر کدوم دارید از ابعاد مختلف به این موضوع نگاه میکنید و همتون هم حق دارید و درست میگید...
اما به نظر من هر کسی رشته خودش رو در مقطع ارشد ادامه بده هم در اون رشته متخصص تر میشه و هم جامعه خیلی بیشتر میتونه ازش استفاده کنه
(غیر از رشته های شناور).1111
(۱۳۹۱-۶-۸، ۱۱:۴۸ عصر)yaser seraj نوشته است: [ -> ]mall">شما دوستان هر کدوم دارید از ابعاد مختلف به این موضوع نگاه میکنید و همتون هم حق دارید و درست میگید...
اما به نظر من هر کسی رشته خودش رو در مقطع ارشد ادامه بده هم در اون رشته متخصص تر میشه و هم جامعه خیلی بیشتر میتونه ازش استفاده کنه
mall">(غیر از رشته های شناور).1111
وقتی یکی مثل من علاقه چندانی ندارم هیچ دلیلی نداره چون به هر دلیلی تا کارشناسی معماری خوندم ارشد رو هم همونو ادامه بدم.هیچ سودی نه برای خودم نه جامعه نداره
من اطرافیانم رو که دیدم معدل ارشدشون از کارشناسی بیشتره,به نظرم کسی که ارشدو میخواد بخونه باید حتما علاقه داشته باشه تا موفق باشه والا نمیشه
(۱۳۹۱-۶-۸، ۱۱:۴۸ عصر)yaser seraj نوشته است: [ -> ]mall">شما دوستان هر کدوم دارید از ابعاد مختلف به این موضوع نگاه میکنید و همتون هم حق دارید و درست میگید...
mall">(غیر از رشته های شناور).1111

اما بنظر من این حرفو قطعی نمیشه زد! خیلیا ارشد دارن اما متاسفانه دانششون و مهارتشون در حد لیسانس و حتی پایین تره!
صفحه‌ها: 1 2