ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: مدل ANP
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام دوستان کسی در مورد مدل ANPاطلاعاتی داره که بهم بده یعنی این مدل رو به صورت واضح توضیح بده ممنون میشم اگه بهم کمک کنید
سلام
من فکر میکنم همون ahp ولی به صورت شبکه ای هست
شیوه مبتنی بر ماتریس « مدل فرایند تحلیل شبکه » (ANP)
براتون آپ میکنم
5
سلام
منم تا بحال اينو نشنيده بودم
الان واستون یه کمی توضیح میفرستم
5
سلام مطمئن هستید anp مدل AHPرو میشناسم این یک رو نه...
مدل فرایند تحلیل شبکه ای (ANP) از مجموعه مدل های تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) است که در یک دهه اخیر در سطح دنیا گسترش یافته و کاربرد زیادی در علوم مختلف طبیعی و انسانی دارد و در جغرافیا نیز کاربرد خاص خودش را دارد. این مدل ادامه یافته و تغییر یافته مدل فرایند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) است و در واقع موجودیت آن به خاطر عدم توانمندی است که AHP در تحلیل وابستگی بین معیارها دارد. پایه و اساس مدل ANP ارتباطات و وابستگی هایی است که معیارها باهم و نسبت به سایر معیارها می توانند داشته باشند یعنی بر خلاف AHP ارتباطات بین معیارها به جای خطی بودن به صورت شبکه ای خواهد بود. خروجی این مدل نیز بر اساس تحلیل ابرماتریس می باشد.

این مدل در سطح جهانی روش تازه ای محسوب می شود و در سطح کشور هم هنوز فراگیر نشده و به ویژه در حوزه منابع طبیعی هنوز به آن صورت شناخته شده نیست.
ناگفته نماند در این فایل بیشتر به معرفی کلی مدل، مقایسه با AHP، مفاهیم و مراحل کار و تعیین نوع ارتباطات معیارها و معرفی کلی ابرماتریس پرداخته شده است
اینم یه مقاله که روش anp رو توضیح داده5
سلام بی نهایت ازتون ممنونم.
(۱۳۹۱-۸-۳۰، ۰۲:۴۳ عصر)haydariyan نوشته است: [ -> ]سلام بی نهایت ازتون ممنونم.

خواهش میکنم5
سلام

فایلهای مناسبی بودند ممنون