ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: پیشنهاد شما طراحی شهری یا معماری ؟ :( لطفا راهنمایی کنید
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام دوستان

میخواستم از کسانی که فوق لیسانس معماری یا طراحی شهری می خونن بپرسم به لحاظ کاری کدوم بهتره در حال حاضر ؟ آیا می ارزه که به خاطر حق امضاء معماری و درآمد بیشترش به جای طراحی شهری معماری بخونم؟
(با توجه به این که به هردوتا رشته علاقه مند هستم ،البته به طراحی شهری کمی بیشتر و این که نگرانم اگه ارشد معماری بخونم ممکنه نتونم از پس درس ها بر بیام )
و این که کسانی که فوق لیسانس طراحی شهری خوندن چه کارهایی رو در شرکت های مشاور شهرسازی معماری به عهده دارن در حال حاضر؟ و راضی ان از اینکه فوق طراحی شهری می خونن؟

پیشاپیش بسیار سپاسگذارم از راهنماییتون
چرا هیچکی نیست :(
درود برشما..
دوست عزیز ابتدا شما مشخص کنید کارشناسیتون چ رشته ای بوده چون ببینید اگر لیسانس تون معماری بوده پس فوق لیسانست براتون فرقی نداره طراحی شهری بخونید یا معماری چون حق امضا کارشناسی تونو دارید اون موقع میتونید انتخاب راحتری داشته باشید
اما اگر کارشناسیتون شهرسازی هس فک نکنید برای ارشد معماری خوندن کار راحتی باشه باید درسا رو از پایه بخونید و از طرفی اسکیس تونو خیلی قوی کنید ک بتونید با بچه های معماری رقابت کنید دوستانی از من هستن ک چندین ساله میخونن اما معماری نتونستن قبول شن مگه اینکه سهمیه داشته باشید ک بحثش جداست..
در مورد در آمد باید بگم معماری حق امضاش در حال حاضر از شهرسازی خیلی بهتره چون رشته ای جا افتاده ای هست اما شهرسازی هنوز نه، من الان دوسال حق امضا رو دارم هنوز کاری برام نیومده اامضا کنم همینطور همدوره ایی های قبلتر از منم همین وضعیتو دارن
از لحاظ راضی بودن طراحی شهری واقعا باید این رشته رو دوس داشته باشید من واقعا این رشته رو دوست داشتم ک ادامش دادم و گرنه از لحاظ درآمدی شهرسازی و طراحی شهری درامد زایی انچنانی نیس، کلا الان برای تمام رشته ها وضعیت بازار کار خراب هست مشاور هم ک کار کنی همون کارهای شهرسازی زیاد تفاوت کاری نداره چون طراحی شهری ادامه شهرسازی هس و ترکیبی از این دو را خواهید داشت... فقط یک حق امضا میمونه ک در حال حاضر وضعیت رشته معماری بهتر از طراحی و شهرسازی هست
بازم شما اولویت هاتونو مشخص کنید و باتوجه ب مواردی ک عنوان کردم میتونید تصمیم گیری داشته باشید موفق باشید
دوست عزیز من خودم کارشناسیم معماریه و الان دارم ارشد طراحی شهری میخونم واقعا رشته طراحی شهری خیلی رشته جذابیه ولی تو ایران بازر انچنانی نداره اما اونجوری که شما فرمودید احساس میکنم رشته کارشناسی شما شهرسازیه و الان میخواید برید معماری بخونید ببین دوست عزیز رشته معماری شرکت کنندگان زیادی در کنکور داره وواقعا قبولی در دانشگاه سراسری رشته معماری سخته ولی در ازاد قبولیش اسونتره ولی واقعا بازار کارش اشباع شده شما ببنید کارشناس معماری با کارشناس ارشد معماری تفاوتی نداره در مورد امضا بگم طبق قانون جدید اگر لیسانس معماری و ارشد طراحی شهری باشه میتونید مهمر هر دو تاشون را بگیرید ولی اگر لیسانس شهرساز یو ارشد معماری باشه هیچ مهری در مقطع ارشد تعلق نمیگیره
اما توصیه من به شما : باور کنید منئ الان یکسال به عقب برگردم معمری را میخونم هر چند سخته و بازرش اشباع شده ولی خوبیش اینه که وقتی میری سر کلاس گیج نم یزنی چون رشته پایه هر چی باشه بهتر میفهمی الان وقعا ما میخوایم پایان نامه انتخاب کنیم مشکل داریم چون رشته پایمون نیست یک خورده موضع انتخاب کردن برامون تو این رشته سخته ولی در کل بگم رشته طراحی شهری واقعا رشته جذابیه و با خیلی چیزها اشنا میشی که جذابیت فوق العاده ای داره ولی تو معماری همش ÷لان و اینجور چیزا هستش
(۱۳۹۲-۶-۱، ۱۰:۲۷ صبح)elham90 نوشته است: [ -> ]درود برشما..
دوست عزیز ابتدا شما مشخص کنید کارشناسیتون چ رشته ای بوده چون ببینید اگر لیسانس تون معماری بوده پس فوق لیسانست براتون فرقی نداره طراحی شهری بخونید یا معماری چون حق امضا کارشناسی تونو دارید اون موقع میتونید انتخاب راحتری داشته باشید
اما اگر کارشناسیتون شهرسازی هس فک نکنید برای ارشد معماری خوندن کار راحتی باشه باید درسا رو از پایه بخونید و از طرفی اسکیس تونو خیلی قوی کنید ک بتونید با بچه های معماری رقابت کنید دوستانی از من هستن ک چندین ساله میخونن اما معماری نتونستن قبول شن مگه اینکه سهمیه داشته باشید ک بحثش جداست..
در مورد در آمد باید بگم معماری حق امضاش در حال حاضر از شهرسازی خیلی بهتره چون رشته ای جا افتاده ای هست اما شهرسازی هنوز نه، من الان دوسال حق امضا رو دارم هنوز کاری برام نیومده اامضا کنم همینطور همدوره ایی های قبلتر از منم همین وضعیتو دارن
از لحاظ راضی بودن طراحی شهری واقعا باید این رشته رو دوس داشته باشید من واقعا این رشته رو دوست داشتم ک ادامش دادم و گرنه از لحاظ درآمدی شهرسازی و طراحی شهری درامد زایی انچنانی نیس، کلا الان برای تمام رشته ها وضعیت بازار کار خراب هست مشاور هم ک کار کنی همون کارهای شهرسازی زیاد تفاوت کاری نداره چون طراحی شهری ادامه شهرسازی هس و ترکیبی از این دو را خواهید داشت... فقط یک حق امضا میمونه ک در حال حاضر وضعیت رشته معماری بهتر از طراحی و شهرسازی هست
بازم شما اولویت هاتونو مشخص کنید و باتوجه ب مواردی ک عنوان کردم میتونید تصمیم گیری داشته باشید موفق باشید

واقعا ممنون از راهنماییتون
رشته کارشناسیم شهرسازی هست
من همه ی علاقه ام فقط طراحی هست از این جهت واسم خیلی اهمیت داره که اگه فوق لیسانس طراحی شهری بخونم واقعا تو شرکتها کاری برای طراحی به ماها میدن یا نه؟؟ چون واقعا به این چرت و پرت هایی که تو دانشگاه بهم گفتن ( مثل تهیه طرح جامع طرح های دیگه به هیچ وجه علاقه ای ندارم ) به جز طرح آماده سازی زمین و کارگاه طراحی شهری واقعا هیچ طرح دیگه ای رو دوس نداشتم تو این دوره 4 ساله شهرسازی!! :( نمی خوام دوباره برای ارشد هم اشتباه کنم و برم سمت رشته ای که بهش علاقه ای ندارم و در پی اون کاری که بهش علاقه ندارم
(۱۳۹۲-۶-۱، ۱۱:۵۲ صبح)s1s2s3 نوشته است: [ -> ]دوست عزیز من خودم کارشناسیم معماریه و الان دارم ارشد طراحی شهری میخونم واقعا رشته طراحی شهری خیلی رشته جذابیه ولی تو ایران بازر انچنانی نداره اما اونجوری که شما فرمودید احساس میکنم رشته کارشناسی شما شهرسازیه و الان میخواید برید معماری بخونید ببین دوست عزیز رشته معماری شرکت کنندگان زیادی در کنکور داره وواقعا قبولی در دانشگاه سراسری رشته معماری سخته ولی در ازاد قبولیش اسونتره ولی واقعا بازار کارش اشباع شده شما ببنید کارشناس معماری با کارشناس ارشد معماری تفاوتی نداره در مورد امضا بگم طبق قانون جدید اگر لیسانس معماری و ارشد طراحی شهری باشه میتونید مهمر هر دو تاشون را بگیرید ولی اگر لیسانس شهرساز یو ارشد معماری باشه هیچ مهری در مقطع ارشد تعلق نمیگیره
اما توصیه من به شما : باور کنید منئ الان یکسال به عقب برگردم معمری را میخونم هر چند سخته و بازرش اشباع شده ولی خوبیش اینه که وقتی میری سر کلاس گیج نم یزنی چون رشته پایه هر چی باشه بهتر میفهمی الان وقعا ما میخوایم پایان نامه انتخاب کنیم مشکل داریم چون رشته پایمون نیست یک خورده موضع انتخاب کردن برامون تو این رشته سخته ولی در کل بگم رشته طراحی شهری واقعا رشته جذابیه و با خیلی چیزها اشنا میشی که جذابیت فوق العاده ای داره ولی تو معماری همش ÷لان و اینجور چیزا هستش
خیلی ممنون از راهنماییتون
درسته رشته کارشناسیم شهرسازیه ...........
واقعااااااااااااا اگه لیسانس شهرسازی باشه و فوق معماری حق امضاء معماری تعلق نمی گیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
ببنید قطعا برنامه ریزی شهری از طراحی جدا نیس اما درصد دخالت برنامه ریزی در طراحی شهری خیلی کم خواهد بود اگر شما نگاهی ب سرفصل دروس طراحی شهری دانشگاه مورد علاقتون بندازید بیشتر میتونه ب شما کمک کنه
کار برای طراحی شهری هم اگر شرکت گرید طراحی شهری داشته باشه کار طراحی بگیرن در اختیار شما قرار میدن با توجه به شرایط این رشته در ایران ببنید کار طراحی شهری چقدر میتونه باشه موفق باشید...
من یک ÷یشنهاد دوستانه بهت میدم اگه دوست نداری دیگه شهرسازی بخونی پس دنبال معماری هم نرو چون وقتت تلف میشه اگه متونی رشته مدیریت پروژه را بخون بسیار رشته خوبیه ولی پذیرش کم و باید زیاد تلاش کنی
(۱۳۹۲-۶-۲، ۱۲:۰۳ صبح)s1s2s3 نوشته است: [ -> ]من یک ÷یشنهاد دوستانه بهت میدم اگه دوست نداری دیگه شهرسازی بخونی پس دنبال معماری هم نرو چون وقتت تلف میشه اگه متونی رشته مدیریت پروژه را بخون بسیار رشته خوبیه ولی پذیرش کم و باید زیاد تلاش کنی
من شهرسازی رو به خاظر زیادی تئوری بودنش دوس ندارم چون اونقدر طراحی نداره
(۱۳۹۲-۶-۲، ۱۲:۰۶ صبح)rmz.mina نوشته است: [ -> ]
(۱۳۹۲-۶-۲، ۱۲:۰۳ صبح)s1s2s3 نوشته است: [ -> ]من یک ÷یشنهاد دوستانه بهت میدم اگه دوست نداری دیگه شهرسازی بخونی پس دنبال معماری هم نرو چون وقتت تلف میشه اگه متونی رشته مدیریت پروژه را بخون بسیار رشته خوبیه ولی پذیرش کم و باید زیاد تلاش کنی
من شهرسازی رو به خاظر زیادی تئوری بودنش دوس ندارم چون اونقدر طراحی نداره

دوست عزیز شما دقیییقا توی بازار کار حتی اگه طراحی شهری بری روی طرحها قرار کار کنی 22
به نظر من شما از اول اشتباهی اومدی شهرسازی با توجه به علاقت باید میرفتی معماری.توی شهرسازی کار طراحیه خیلی خاصی انجام نمیشه.بیشتر توی رشته معماریه که ما خلق آثار و طراحیهای بزرگ داریم....
در حال حاظر من به شما طراحی شهریو پیشنهاد میکنم چون بیستون شهرسازیه..ایشالا موفق باشین 113
صفحه‌ها: 1 2