ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: مردودی تعدادی از داوطلبین در یک سالن با رتبه زیر 20 و 6 رتبه دو رقمی طراحی شهری
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام
متاسفانه با خبر شدیم که دو رتبه زیر 15 یکی شبانه و یکی هم روزانه به جز تهران قبول شدند و رتبه حدود 20 هم مردود شده و رتبه حدود 40 و دو رتبه حدود 50 و دو رتبه حدود 90 نیز مردود شدند و جالب اینکه همه آنها در یک سالن بودند و احتمالا مصحح آنها یکی بوده است.
و متاسفانه رتبه یک رقمی با اسکیس 6 درصد هم شبانه یکی از دانشگاههای غیر از تهران قبول شده است.

همه اینها را گفتیم که این سوال را جواب دهید...
(در بین شرکت کنندگان درصد 90 نیز بوده است و درصد 6 رتبه یک رقمی هم )
احتمال داده میشود که مصحح ها یک روند را در پیش نگرفته و نحوه نمره دادن متفاوت بوده است و سازمان سنجش هم در اعتراض جوابگو نبوده است.
سوال:
چرا باید نحوه نمره دادن در بین مصحح ها متفاوت باشد؟آیا این عدالت است؟

سایت ایران شهرساز صحت مطالب را تایید نمی کند و اطلاعات از طریق یکی از کاربران بوده و به گفته ایشان صحیح می باشد و خودشان نیز رتبه زیر 20 مرحله اول را کسب کرده بودند.
مهندس چرا فکرکنیم کسی که رتبه اش تک رقمی حتما اسکیس عالی داره و کسی که رتبه اش خوب نیست اسکیس ضعیف
به نظر من بچه هایی که تا رتبه 200 با حتی 300 هستند خیلی هاشون به یک اندازه درس خوندن حتی زحمت بیشتری شاید کشیده باشند اما به خاطر خیلی از مسائل شاید رتبه مرحله اولشون خوب نبوده باشه و مرحله دوم جبران کردند
این حرف ها به نظرم فقط روحیه بچه هایی رو خراب میکنه که مخصوصا سال اول اند
و می دونم تعدادشون زیاد و به این سایت سر می زنند
اینقدر کنکور رو ترسناک نکنیم و شک به دل بچه ها راه ندیم بهتره
سلیقه مصحح ها متفاوت قبول... شاید اشتباه بشه قبول ...اما چند درصد مگه این احتمال هست حقیقت این که این اتفاق خیلی کم بهتره همه فکرکنیم از ما بهتر هم هست و ما برای موفقیت باید تلاش بیشتری کنیم
(۱۳۹۲-۶-۱۱، ۱۰:۳۰ عصر)AliReza نوشته است: [ -> ]سلام
متاسفانه با خبر شدیم که دو رتبه زیر 15 یکی شبانه و یکی هم روزانه به جز تهران قبول شدند و رتبه حدود 20 هم مردود شده و رتبه حدود 40 و دو رتبه حدود 50 و دو رتبه حدود 90 نیز مردود شدند و جالب اینکه همه آنها در یک سالن بودند و احتمالا مصحح آنها یکی بوده است.
و متاسفانه رتبه یک رقمی با اسکیس 6 درصد هم شبانه یکی از دانشگاههای غیر از تهران قبول شده است.

همه اینها را گفتیم که این سوال را جواب دهید...
(در بین شرکت کنندگان درصد 90 نیز بوده است و درصد 6 رتبه یک رقمی هم )
احتمال داده میشود که مصحح ها یک روند را در پیش نگرفته و نحوه نمره دادن متفاوت بوده است و سازمان سنجش هم در اعتراض جوابگو نبوده است.
سوال:
چرا باید نحوه نمره دادن در بین مصحح ها متفاوت باشد؟آیا این عدالت است؟

سایت ایران شهرساز صحت مطالب را تایید نمی کند و اطلاعات از طریق یکی از کاربران بوده و به گفته ایشان صحیح می باشد و خودشان نیز رتبه زیر 20 مرحله اول را کسب کرده بودند.
سلام مهندس
تا جایی که من خبر دارم برگه ها توسط یک مصحح تصحیح نمیشه بلکه چندین نفر به هرکدوم از برگه ها نمره میدن و درنهایت میانگین گرفته میشه این حرفو از خودم نمیگم دکتر حبیبی که خودشون یکی از مصححهای گرایش برنامه ریزی شهری و ... هستن اینو گفتن
اولا نمره ي اسكيس كه هنوز نيومده.. اين دوستمون از كجا مي گن كه يكي 6 شده و يكي 90

ثانيا استدلال سالن خيلي غير منطقيه و اصلا اون طور نيست كه هر سالن رو يك مصحح تصحيح كنه..
همون طور كه دوستان گفتن چند تا مصحح همه ي برگه ها رو تصحيح مي كنن... تو امتحاناي نهايي راهنمايي زمان ما دو سه تا مصحح هر برگه رو تصحيح مي كردن، اين كه كنكوره.. حالا ممكنه هر سال مصحح ها عوض بشن و سال به سال ملاك هاي تصحيح تغيير كنه كه اين جاي بحث داره.. و موضوع مهميه ولي تو يك سال شرايط براي همه برابره

ثالثا، اين اتفاق هر سال افتاده كه عده ي معدودي با رتبه هاي خوب قبول نشن. و يا با رتبه هاي بالا دانشگاههاي خوب قبول بشن.. چيز تازه اي نيست
ولي به طور كلي و عموما رتبه هاي بهتر مرحله اول دانشگاههاي بهتري هم قبول مي شن.. اما فراموش نكنيم كه ضريب اسكيس چهاره و خيلي ها واقعا اسكيسشون ضعيفه

رابعا، خود اين قضيه از يك نگاه ديگه باعث مي شه كسايي كه رتبه شون خيلي خوب شده، مغرور و مطمئن از قبولي نشن و كسايي كه رتبه شون زياد خوب نشده نااميد
اولا اونی که با رتبه و اسکیس خوب حقشو خوردن میره سنجش درصدشو همون موقع می پرسه.
ثانیا وقتی اونایی که درصدشون دارای اختلاف زیاد شده از قبل همدیگرو میشناسن ، کارای هم رو دیدن و با یک استاد کلاس رفتن شماها چه استدلالی به جز این میتونید داشته باشید.
ثالثا چند تا مصحح فقط اونایی که درصد خیلی بالا گرفتن رو دوباره تصحیح می کنن ببینن درصد اول رو به کی بدن اونی که از اول با بی عدالتی بهش درصد کم دادن دیگه هیچ وقت برگش دیده نمیشه.
شماها همین جا دارید زندگی میکنید ، نگید نمیفهمید چی میگم و در این آزمون عدالت کاملا برقراره.
چي بگم والا..
يعني اون دوست شما كه با اسكيس بد دانشگاه خوب قبول شده هم رفته پرسيده نمره شو ؟
اين داستان نحوه ي تصحيح اوراق رو شما از كسي شنيديد؟ چون معمولا كسي با اين قطعيت اظهار نظر نمي كنه كه برگه ها چه جوري تصحيح ميشن و همه احتمال مي دن

اگه اينجوري بخوايم استدلال كنيم، من و چند تا از بچه هاي كلاسمون هم تو سالنهاي مختلف بوديم، همه هم - البته تو دانشگاههاي مختلف ولي روزانه- قبول شديم. پس عدالت برقراره..

بي عدالتي اين آزمون در اينه كه بعضي افراد بدون داشتن صلاحيت واقعي و صرفا چون توان مالي بالايي دارن ميرن كلاس هاي پر هزينه و از بهترين اساتيد استفاده مي كنن و در نهايت هم به صورت دوپينگي قبول مي شن.. البته منظورم همه كسايي كه كلاس مي رن نيست..

ذات اين آزمون بي عدالته دوست من.. اما اين حرف هاي شما نياز به مدرك و سند داره اگرنه مثال نقضش هم هست..
سلام و تشکر از دوستان که در این تاپیک نظر خودشان را درج کردند.
اگر دقت کرده باشید در انتهای ارسال اول درج شده که نقل قول می باشد.
طبق گفته این کاربر همه ردی ها و خودشان در پرهزینه ترین کلاس مرحله دوم شرکت داشتند و همه کارهاشون بسیار عالی بوده و از استادشان هم خیلی راضی بودند.
درصد هم از سازمان سنجش پرسیده بودند.
(۱۳۹۲-۶-۱۲، ۰۸:۴۱ صبح)masir نوشته است: [ -> ]چي بگم والا..
يعني اون دوست شما كه با اسكيس بد دانشگاه خوب قبول شده هم رفته پرسيده نمره شو ؟
اين داستان نحوه ي تصحيح اوراق رو شما از كسي شنيديد؟ چون معمولا كسي با اين قطعيت اظهار نظر نمي كنه كه برگه ها چه جوري تصحيح ميشن و همه احتمال مي دن

اگه اينجوري بخوايم استدلال كنيم، من و چند تا از بچه هاي كلاسمون هم تو سالنهاي مختلف بوديم، همه هم - البته تو دانشگاههاي مختلف ولي روزانه- قبول شديم. پس عدالت برقراره..

بي عدالتي اين آزمون در اينه كه بعضي افراد بدون داشتن صلاحيت واقعي و صرفا چون توان مالي بالايي دارن ميرن كلاس هاي پر هزينه و از بهترين اساتيد استفاده مي كنن و در نهايت هم به صورت دوپينگي قبول مي شن.. البته منظورم همه كسايي كه كلاس مي رن نيست..

ذات اين آزمون بي عدالته دوست من.. اما اين حرف هاي شما نياز به مدرك و سند داره اگرنه مثال نقضش هم هست..
بهتون تبریک میگم بسیار آدمای خوش شانسی هستید.
من نمیگم اونی که درصد بالا گرفته اسکیسش بد بوده ولی آیا آدمی که کاراش در حد تو یا پایین تر از تو باشه سر اسکیس معجزه میشه 80% بالاتر از تو میشه؟
بابا 10% 20% نامردا 80% اختلاف؟؟؟
همه از کار و تلاش این بچه ها خبر داشتن حتی خیلیا و استادشون میگن شاید برگه هاشون تصحیح نشده همینجوری یه درصدی دادن. همه میگن اسکیس بی عدالتی و شانسه اگر برای ما پیش نیومده دلیل نمیشه بگیم اینطوری نیست. یه سال تلاش شبانه روزی آدمارو بی نتیجه میکنن بعدم چون با رتبه خوب قبول نشدن میگن اینا تلاش نکردن در صورتی که اصلا نمیشناسنشون. امیدوارم یه روزی برسه که اگر نمیتونیم کاری برای هم انجام بدیم حداقل همدیگرو بفهمیم و نگیم ما که رفتیم بقیه به ما چه.
با سلام
یکی از اساتید ما که خودشون هم دانشجوی دکترای بهشتی اند و بسیار هم با اساتید دخیل در کنکور در ارتباط اند و هر سال هم کلاس اسکیس هم برگزار می کنند می گفتند نحوه تصحیح برگه ها به این صورته که اول همه شیت ها یه نگاه کلی میشن برای تعیین بالاترین درصد بعد بر اساس اون درصد، رنج نمره ها رو برای سه دسته ضعیف، متوسط و خوب تعیین می کنند مثلا اگر بالاترین درصد 90 باشه،0تا 30 میشن ضعیف،30 تا 60 متوسط و 60 تا 90 هم خوب و باز هم با یک نگاه اولیه شیتها تو یکی از این سه دسته قرار می گیرند که کسی که همون اول تو قسمت شیتهای ضعیف قرار گرفته بعیده که شیتش درست حسابی بررسی شه و در دسته دیگه ای قرار داده بشه و کسی هم که مثلا تو دسته خوب قرار گرفته حداقل درصد 60 رومیگیره و بنابراین یه جوری شیت ببندید که همون اول تو دسته خوبها باشید چون ممکنه تحلیلها و ... درست باشن اما اگر شیت به چشم نیاد و ضعیف تلقی بشه بعیده که دوباره جایگاهش تغییر کنه چون خیلی به سرعت تصحیح میشن شیتها و رو هر شیت بیشتر از 2،3 دقیقه وقت گذاشته نمیشه.

یه موضوع دیگه ام هست احتمالا اصطلاح شیتهای توگونی رفته رو شنیدید. ما یه نمونه شو تو دانشگاهمون داشتیم که با رتبه خوب مرحله اول جایی قبول نشده بود و با آشنا و پارتی و ... تو سنجش پیگیری کرده بود جریان و شیتشو در حالی یافت که اصلا تصحیح نشده بود و خلاصه اعتراض و ... که دیگه دانشگاه هنر اصفهان پذیرفته شد. البته این جریان واسه 2،3 سال پیشه نمیدونم هنوزم از اینجور مسائل پیش میاد یا نه ولی به نظر من که بعید نیست
(۱۳۹۲-۶-۱۱، ۱۱:۲۶ عصر)mary.m نوشته است: [ -> ]مهندس چرا فکرکنیم کسی که رتبه اش تک رقمی حتما اسکیس عالی داره و کسی که رتبه اش خوب نیست اسکیس ضعیف
به نظر من بچه هایی که تا رتبه 200 با حتی 300 هستند خیلی هاشون به یک اندازه درس خوندن حتی زحمت بیشتری شاید کشیده باشند اما به خاطر خیلی از مسائل شاید رتبه مرحله اولشون خوب نبوده باشه و مرحله دوم جبران کردند
این حرف ها به نظرم فقط روحیه بچه هایی رو خراب میکنه که مخصوصا سال اول اند
و می دونم تعدادشون زیاد و به این سایت سر می زنند
اینقدر کنکور رو ترسناک نکنیم و شک به دل بچه ها راه ندیم بهتره
سلیقه مصحح ها متفاوت قبول... شاید اشتباه بشه قبول ...اما چند درصد مگه این احتمال هست حقیقت این که این اتفاق خیلی کم بهتره همه فکرکنیم از ما بهتر هم هست و ما برای موفقیت باید تلاش بیشتری کنیم

مرضی اون قسمت از حرفتو که دقیقا تمامی رتبه ها حتی تا 200 و 300 حتی خییییلی بیشتر از رتبه های خیلی خوب تلاش کردنو قطعا قبول دارم ولی حقیقت اینه اسکیس سراسر بی انصافیه و دقیقا درصد خیلی زیادی این بی عدالتیا اتفاق میفته عزیز. همین کنکور امسال کساییو من دیدم که خوب قبول شدن ولی من دقیقا کارای قبلیشون رو دیده بودم و آدم سر جلسه شق القمر که نمیکنه در حدود همون تمرینهای قبلیشه. مصححای شدیدا بی حوشله و پیر توانایی سنجش برگه های بچه هارو ندارن چون واقعا با دقت تصحیح نمیشه هرسالم این اتفاقات داره میفته ماهم دست روی دست گذاشتیم اخه. بله کسایی که رتبشون خوب بوده دلیل نمیشه اسکیس خوبی داشته باشن ما در مورد کسایی که رتبشون خوب بوده و اسکیسشونم اتفاقا خوب بوده حرف میزنیم. آخه خداییش این سوال امسال چی بود؟مگه میشه کسی غلط جواب داده باشه تمام کسایی که با کلیت فرایند آشنا بودن حتما تونستن به خوبی ج بدن. تنها کافی بود یه رویکردم به تحلیلت اضافه کنی. من موندم ملاک قضاوت اینا آخه چی بوده واقعا؟؟؟من به شخصه با اینکه خیلی خوب داده بودم امتحانو ولی به خاطر اینکه ازین وضعیت خبر داشتم حتی به مردود شدنم 1 درصد فک کرده بودم. چرا؟؟ چون این امتحان شده وسیله ای واسه بازی کردن با آینده ما... واقعا امیدوارم تغییری تو این روند ایجاد بشه که اینکار فقط و فقط با یه اعتراض گروهی میسر میشه...
صفحه‌ها: 1 2