ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: کمک... محاسبه سرانه های شهری
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام دوستان..

در خصوص مدل و یا شیوه هایی برای تعیین میزان سرانه،یا میزان زمین مورد نیاز برای یک کاربری خاص(آموزشی-درمانی و ...) منبع لازم دارم. در زمینه سرانه فضای سبز مهندس بهرام سلطانی مدلی رو ارائه دادند یک همچین چیزی رو برای کاربری های دیگه می خوام..فارسی یا لاتین بودن منبع فرقی نداره..
ممنون
سلام
دقیق به خاطر ندارم اما مطمئنم در یکی از کتاب های شیعه نحوه محاسبه سرانه ها اومده بود. مثلا چندمتر سرانه برای هر دانش اموز به ازای بعد خانوار فرضا3.5 . در طرح های شهری هم ممکنه همچین محاسباتی رو بتونید پیدا کنید، مخصوصا طرح هایی که متولی اونها سازمان نوسازی باشه چون از سایر ارگان ها در این زمینه گویا میخواد جدیدتر عمل کنه و البته دقیقتر چون طرح هاش در مقیاس های خرد تری قرار داره (البته هر کار جدیدی هم خوب نیست! اما قابل تامل هست)
سلام دوستان وقتتون بخیر
خلاصه سرانه های شهری در مقیاس شهر و محله و ناحیه را کسی داره برای مرحله دوم کنکور لازم دارم ؛ممنونم. 63
سلام این فایل جدول استاندارد سرانه هاست که سرانه های با رنگ قرمز رو خودم پیشنهاد دادم با استفاده از سه استاندارد شیعه و شورایعالی و زیاری
که برای بدست آوردن مساحت پیشنهادی هم از فرمول سرانه پیشنهادی ضرب در جمعیت پیشنهادی استفاده میکنیم
http://up.iranshahrsaz.com/uploads/irans...arane-.doc
کسی میدونه برای بدست آوردن نرخ رشد از فرمولی که رادیکال داره چطور باید عدد زیر رادیکالو بدون ماشین حساب پیدا کنیم؟
واقعا کسی نمیدونه؟؟؟؟ پس چطور حساب میکنید نرخ رشدو؟!
(۱۳۹۳-۳-۹، ۱۰:۴۷ صبح)صبااا نوشته است: [ -> ]واقعا کسی نمیدونه؟؟؟؟ پس چطور حساب میکنید نرخ رشدو؟!
26 معمولا سوال این مدلی نمی دن.. یا این که عدد روند می دن... در غیر این صورت باید دستی حساب کنید دیگه