ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: مستند معمار من (My Architect – Louis Kahn) به همراه زیرنویس فارسی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
توضیحات :
مستند “معمار من ” نگاهی خودمانی به یکی از مطرح ترین معماران تاریخ ، لوییس آی کان ( لویی کان ) است . معماری که هیچوقت کسی جرئت پس زدن نقابش در نقش معلم و معمار یکه تاز و چرب زبان را نداشت . هنرمندی که ابهت و احساس تعلق باستانی را با مضامین نو در آمیخت و تاریخ را دوباره نوشت . او مهندسی بود که زخم های صورتش ، همان هایی که در کودکی اسباب تمسخرش بود ، را در جداره های نمایان معماری آورد و درون زخمی اش اینگونه متبلور شد .اما اشتباه نکنید ! در مستند “معمار من” خبری از بحث های آکادمیک هنر و زیبا شناسی یا بررسی ساختمان هایی که او ساخت نیست . بلکه تصویریست از پیرمردی خوشگذران ، که اواخر عمر به شهرتی جهانی رسید . این مستند از دید پسرش که کارگردان فیلم نیز هست روایت می شود. او تصمیم می گیرد تا دور دنیا را در نوردد و در تمام ساخته های پدر وارد شود تا شاید بفهمد پدرش که بود و چه کرد و روح او را در بناهایش بجوید . در این مستند که نامزد جایزه ی اسکار نیز بوده است . لوییس کان معروف پیش از اینکه معماری جهانی توصیف شود یک پدر تصویر می شود.
مشخصات :
[*]نام مستند : دانلود رایگان مستند شاهکارهای معماری جهان – مدرسه معماری آلوارو سیزا (Alvaro Siza)
[*]سال انتشار: 2004
[*]مدت زمان: 115 دقیقه
[*]حجم : 418 مگابایت
[*]کیفیت : HD 480p
[*]زبان : انگلیسی همراه با زیرنویس فارسی