ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: فکر میکنید مناسبترین رشته چیه؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
من کاردانی ریاضی دارم و تصمیم گرفتم واسه کارشناسی و حتی بالاترش اگه بشه معماری رو بخونم البته دودلم ازین ور هزینه های بالاش و ازونطرفم بیکاری تو جامعه و بقول شما اشباع بودنش..سردرگمم،یکی میگه به فکر کار آینده ش باش مثلا برو حسابداری یا صنایع...نمیدونم چی درسته[img]/images/smilies/sheklak/17.gif[/img]
حالا شما جای من باشید چیکار میکنید؟بنظرتون تصمیم درستیه؟اگه نه چه رشته ای فک میکنید بهتر باشه؟؟
به رشته ی خاصی علاقه شدید ندارم فقط فکر میکنم 
معماری
 به روحیه م بخوره

(۱۳۹۳-۵-۱۶، ۰۹:۴۳ عصر)'yasaminn' نوشته است: [ -> ]من کاردانی ریاضی دارم و تصمیم گرفتم واسه کارشناسی و حتی بالاترش اگه بشه معماری رو بخونم البته دودلم ازین ور هزینه های بالاش و ازونطرفم بیکاری تو جامعه و بقول شما اشباع بودنش..سردرگمم،یکی میگه به فکر کار آینده ش باش مثلا برو حسابداری یا صنایع...نمیدونم چی درسته[img]/images/smilies/sheklak/17.gif[/img]
حالا شما جای من باشید چیکار میکنید؟بنظرتون تصمیم درستیه؟اگه نه چه رشته ای فک میکنید بهتر باشه؟؟
به رشته ی خاصی علاقه شدید ندارم فقط فکر میکنم 
معماری
 به روحیه م بخوره

سلام دوست عزیز 
به نظر من و با توجه به کسانی که در بازار کار و دانشگاه دیدم
شرط موفقیت شما در هر رشته ای فقط علاقه به اون رشته اس که در ادامه ی اون پشتکار ، خلاقیت و بازار کار براتون خواهد ساخت
بنابراین هیچ کسی نمیتونه به شما بگه چی مناسب شماست یا چه رشته ای بازار کار خوبی داره
شما فقط تحقیق کنید که زمینه های کار اون رشته ای که می خواهید چی هست و آیا شما به اون کارها علاقه دارید یا خیر
و یه نکته ی دیگه حتما حتما توصیه می کنم هر رشته ای که می خواهید بخونید اول سرفصل دروس در سایت وزارت علوم 
http://www.msrt.ir/fa/prog/Pages/ApprovedCourses.aspx
در اون فسمت که عکس ذره بین هست نام رشته ای که می خواین رو جستجو کنید
یا سایت دانشگاه آزاد http://iausep.com/Silabes/sim_input.asp
حتما مطالعه کنید و مطمئن بشید که بهشون علاقه دارید
برای آدمی که پشتکار داشته باشه در هر رشته ای بازار کار هست
بسیارند معماران و شهرسازان جوانی که بیکار هستند و در مقابل شما معماران و شهرسازان بسیار موفقی می بینید که سن کمی هم دارند
شرط موفقیت فقط علاقه و پشتکار هست
امیدوارم انتخاب درستی داشته باشید

ممنون از راهنمایی و وقتی که واسه جواب به سوال من گذاشتید..
راستش تا جایی که امکان داشته باشه نمیخوام معماری دانشگاه آزاد بخونم یکی بخاطر جو و محیط دانشگاهش ویکی هم بخاطر هزینه بالای این زشته در دانشگاه آزاد... آزمون کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم واسه غیر انتفاعی اما بنا به یسری دلایل نتونستم خوب درس بخونم ازونجایی که کاردانی م ریاضی بوده اما نه جوری که بشه رو تست های ریاضی سرمایه گذاری کنم پس واسه شرکت و قبولی تو رشته معماری امیدم کمه...که خیلی باعث شده این روزا سردرگم و عصبی بشم همش میترسم اگه این آزمونو قبول نشم چیکار باید کنم، چه تصمیمی بگیرم که درست باشه[img=18x18]/images/smilies/sheklak/17.gif[/img] 
(۱۳۹۳-۵-۱۶، ۱۰:۵۸ عصر)yasaminn نوشته است: [ -> ]ممنون از راهنمایی و وقتی که واسه جواب به سوال من گذاشتید..
راستش تا جایی که امکان داشته باشه نمیخوام معماری دانشگاه آزاد بخونم یکی بخاطر جو و محیط دانشگاهش ویکی هم بخاطر هزینه بالای این زشته در دانشگاه آزاد... آزمون کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم واسه غیر انتفاعی اما بنا به یسری دلایل نتونستم خوب درس بخونم ازونجایی که کاردانی م ریاضی بوده اما نه جوری که بشه رو تست های ریاضی سرمایه گذاری کنم پس واسه شرکت و قبولی تو رشته معماری امیدم کمه...که خیلی باعث شده این روزا سردرگم و عصبی بشم همش میترسم اگه این آزمونو قبول نشم چیکار باید کنم، چه تصمیمی بگیرم که درست باشه[img=18x18]/images/smilies/sheklak/17.gif[/img] 
خواهش میکنم
پس شما ۲۳ مرداد کنکور کاردانی به کارشناسی دارین؟ تا جایی که خبر دارم غیرانتفاعی قبول شدن که خیلی راحت شده
کدوم شهر هستید؟
علمی کاربردی علاقه ندارین؟

شاید اگه ملاک کاریابی واستون خیلی مهم باشه، رشته های حسابداری ، مدیریت ها گزینه های خوبی باشن . من اگه فرصت دوباره داشتم حتما تو این حیطه انتخاب رشته میکردم .