ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: بالاخره فوق لبسانس طراحی شهریمون هم تموم شد
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام یادش بخیر اون روزی که جواب کنکور ارشد اومد اون موقع سایت ایران شهرساز خیلی باحال وجذاب بود الان دو سال از این قبولی می گذره و بالاخره تونستم از پایان نامم طراحی شهری دفاع کنم و فارغالتحصیل شم ولی واقعا نمی دونم چرا هیچ احساسی ندارم وقتی می بینم دانشگاه ازاد  الان به این شکل پذیرش دانشجوی ارشد و دکترا می کنه واقعا از مدرک خودم بدم می یاد و می گم ای کاش همون کارشناسی را داشتم حالا ارشد را ولش کنیم که ابروش رفت ولی دکترار ا نگاه کنید که به چه روزی افتاده خلاصه دیگه

فارغ التحصیلی تان مبارک[img]/images/smilies/sheklak/41.gif[/img]
مبارک باشه
انقدر ناامید نباشید
وضع همه مون همین جوریه
خدا کریمه
ایشالا دکتری
با عرض سلام

حضور شما مهندس [b]s1s2s3[/b] گرامی تبریک عرض می نمایم و برای شما آرزوی موفقیت در مراحل بعدی تحصیلی را دارم.

سلام  بهتون تبریک میگم و امیدوارم همیشه موفق باشین

ی سوال داشتم ، در حال حاضر که شما فارغ التحصیل شدین و مدرک فوقتون گرفتین ، بازار کار به چه صورت؟؟؟

الان فارغ التحصیلای برنامه ریزی شهری با مدرک کارشناسی ارشد بچکاری مشغول هستن؟

من میخوام واسه ارشد بخونم اما واسم تهش نامشخص! سردرگمم [img]images/smilies/sheklak2/sigh.gif[/img] نمیدونم بخونم یا نه! اگه بخونم با کلی حرص وجوش و هزینه های گزاف و آخرشم

مثل خیلی از دوستام که امسال با رتبه های خوب یاقبول نشدن یا اگه شدن دور بوده و شبانه!

اگرم قبول بشم نمیدونم یروز مثل شما فارغ التحصیل بشم برام کار هست یا نه؟

میخواستم راهنماییم کنید بالاخره شما الان تو این شرایط هستین یا کسانی که برنامه ریزی باشن و شما اطلاع داشته باشید

بنظرتون ارزش داره واسش وقت بزارم ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

(۱۳۹۳-۶-۳۱، ۱۰:۰۹ صبح)pooye_zec نوشته است: [ -> ]سلام  بهتون تبریک میگم و امیدوارم همیشه موفق باشین

ی سوال داشتم ، در حال حاضر که شما فارغ التحصیل شدین و مدرک فوقتون گرفتین ، بازار کار به چه صورت؟؟؟

من میخوام واسه ارشد بخونم اما واسم تهش نامشخص! سردرگمم [img]images/smilies/sheklak2/sigh.gif[/img] نمیدونم بخونم یا نه! اگه بخونم با کلی حرص وجوش و هزینه های گزاف و آخرشم

مثل خیلی از دوستام که امسال با رتبه های خوب یاقبول نشدن یا اگه شدن دور بوده و شبانه!

میخواستم راهنماییم کنید بالاخره شما الان تو این شرایط هستین یا کسانی که برنامه ریزی باشن و شما اطلاع داشته باشید

سلام

من طراحی شهر یخوندم خبر از برنامه ریزی شهری ندارم ولی در کل بهت می گم اگه نخونی همیشه حسرت به دل می مونی که چرا نخوندی اگر هم بخونی شاید زیاد اتفاقی براتون نیفته یعنی مثل من بشین این رشته ها بیشتر تو شهرهای بزرگ کارایی داره   اما یک چیز که من بهتون بگم اینه به نظرم کسی که ارشد می خونه حتما باید فکر دکترا را داشته باشه چون ارشد بدون دکترا عین کارشناسیه

در ضمن یک توصیه به دوستان دارم و این را تجربه به من گفت خواهش می کنم هر رشته ای هستید همون را ادامه بدید چون مدرکش بشتر بعد از فارغ التحصیلی به دل می شینه  می خوام یکی مثال بزنم ببینید بعی ها مثل خودم که کارشناسی معماری هستن و قتی می خوان ارشد بخونن میرن تو رشته شهرساز یادامه می دن دلیلشون هم اینه که می گن دیگه معماری تموم شده بریم یک چیز دیگه یاد  بگیریم در حالی که اینطور نیست من به نظر خودم اگر رشته معماری خودم را ادامه می دادم به نظرم الان طراحیم از یک طراح شهر قویتر بود این را تجربه به من ثابت کرد و من اگه بخوام دکترا بخونم به همون رشته کارشناسیم یعنی معماری بر می گردم  دوستان گول اسم رشته ها را نخورید مثلا یکی فکر می کنه اگه طراحی شهری بخونه دو روز دیگه مدرک بگیره برای خودش یک غول شده چون اسم رشته طراحی شهری یک خورده با کلاسه هم می رن تو این رشته در کل من این را بگم حرفهای من را الان نمی فهمید وقتی فاذغ التحصیل شدید می فهموید ببخشید زیاده گویی کردن  رشته معماری عشق است مادر تمام رشته های طراحی

(۱۳۹۳-۷-۲، ۱۲:۴۹ صبح)s1s2s3 نوشته است: [ -> ]
(۱۳۹۳-۶-۳۱، ۱۰:۰۹ صبح)pooye_zec نوشته است: [ -> ]سلام  بهتون تبریک میگم و امیدوارم همیشه موفق باشین

سلام

من طراحی شهر یخوندم خبر از برنامه ریزی شهری ندارم ولی در کل بهت می گم اگه نخونی همیشه حسرت به دل می مونی که چرا نخوندی اگر هم بخونی شاید زیاد اتفاقی براتون نیفته یعنی مثل من بشین این رشته ها بیشتر تو شهرهای بزرگ کارایی داره   اما یک چیز که من بهتون بگم اینه به نظرم کسی که ارشد می خونه حتما باید فکر دکترا را داشته باشه چون ارشد بدون دکترا عین کارشناسیه

در ضمن یک توصیه به دوستان دارم و این را تجربه به من گفت خواهش می کنم هر رشته ای هستید همون را ادامه بدید چون مدرکش بشتر بعد از فارغ التحصیلی به دل می شینه  می خوام یکی مثال بزنم ببینید بعی ها مثل خودم که کارشناسی معماری هستن و قتی می خوان ارشد بخونن میرن تو رشته شهرساز یادامه می دن دلیلشون هم اینه که می گن دیگه معماری تموم شده بریم یک چیز دیگه یاد  بگیریم در حالی که اینطور نیست من به نظر خودم اگر رشته معماری خودم را ادامه می دادم به نظرم الان طراحیم از یک طراح شهر قویتر بود این را تجربه به من ثابت کرد و من اگه بخوام دکترا بخونم به همون رشته کارشناسیم یعنی معماری بر می گردم  دوستان گول اسم رشته ها را نخورید مثلا یکی فکر می کنه اگه طراحی شهری بخونه دو روز دیگه مدرک بگیره برای خودش یک غول شده چون اسم رشته طراحی شهری یک خورده با کلاسه هم می رن تو این رشته در کل من این را بگم حرفهای من را الان نمی فهمید وقتی فاذغ التحصیل شدید می فهموید ببخشید زیاده گویی کردن  رشته معماری عشق است مادر تمام رشته های طراحی

ممنون بابت جوابتون منم توی همه این سردرگرمی ها هستم که پرسیدم ! :)

ممنون میشم اگه کسی ارشد برنامه ریزی شهری هستش اینجا پاسخگو باشه فکر کنم واسه خیلیا سوال باشه ! 
فقط یک راهنمایی برادرانه بهت می کنم ئنبال رشته برنامه ریزی شهری نباش چون به درد نمی خوره اگه واقعا علاقه به شهرساز یداری برو دنبال رشته طراحی چون کمی می تونه به اینده امیدوارت کنه له نظرم برنامه ریزی بیشتر به درد بچه های جغرافیا می خوره
سلام
یکی از دوستان پیام داده بود تا راجع به تفاوت رشته طراحی و برنامه ریزی بهتر بدونن و آینده کاریشون دیدم این تاپیک محل مناسبیه برای پاسخ و همچنین بی ربط نیست به بحث کلی این تاپیک
عرضم خدمت انور شما که ابتدا چندتا اصل کلیو باهم بدونم خوبه دیگه ها؟
یکی اینکه همه رشته ها خوبن، هرکی میگه یه رشته بده خودش نتونسته اون رشته رو بفهمه به رشته کسی ایراد نگیره! کسی مثلا اگه بگه رشته نونوایی پرورش دادن اگه بده، از فردا میخواد از گیاهان استفاده کنه؟
دوم کلا بیکاری الان همه جا هست و در هر رشته ای اگه کارتون خوب باشه میتونید برید سر کار اما اگه از مهارت های کاری چیزی بلد نباشید باید بشینید خونه، نمیدونم چرا همه بیکاریو به رشته می بندن! حالا یه فوق شهرسازی یا معماری یه خورده کار یدی هم بکنه که بد نی، ولی نیست کلاس ماها یه ذره رفته بالا دیگه فقط زیر پست مدیریتی قبول نمیکنیم، اینه که چندی است کار خوب پیدا نمی شود!
سوم اینکه برنامه ریزی بیشتر منطقی هست و با سرانه ها و قوانین بیشتر سروکار داره اما طراحی دارای مباحث زیبایی شناسی و مباحث مرتبط با انسان هم هست با غلظت بیشتر در قسمت دوم(اگه متوجه شدین چی گفتم جایزه دارین) معماری هم که مشخصه. این رشته ها هرکدوم میتونن خیلی قشنگ باشن اگه شما به اون مطالب علاقه بیشتری داشته باشید و نسخه پیچیدن برای بقیه هم ممنوع! اصلا کار درستی نیست، قبلا هم اشاره کردم که انتخاب رشته ، انتخاب شلوار نیست که یکی بدوزی همه بپوشن!! حالا البته هرکی نسبت به درک خودش نظراتی هم میده اما رشته بد نداریم، هرکدوم جا خودش خوبه
چهارم اینکه اگه شما فهمیدید فرق بین کار طراحای شهری و برنامه ریزان شهری تو شهرای ما چیه به مام بگید! البته تهران کمی تخصصی تر هم هست ( بحثش مفصله) اما در سایر شهرها همه یه جورن
آخر هم اینکه هر رشته ای انتخاب کردید از بودن در اون لذت ببرید. انسان های بزرگ به همه چیز احترام می ذارن و از داشتن داشتنی هاشون لذت می برن و فقط انسان های کوچک هستند که دارایی های خودشونو بزرگ می دونن و بقیه رو هیچ! به انسان های کوچک کاری نداشته باشید تا وقتتون برای انجام کارهای بزرگ باز باشه وگرنه ازین گونه موجودات از ابتدای خلقت بوده و هست و تا اخر خلقت هم خواهد بود
من به هیچ رشته ای بی احترامی نمی کنم فقط توصیه کردم و همین برای کسی نسخه نپیچیدم من می گم ادم تو رشته ای که از اول رشتش این بوده موفقتره تا رشته ای که فقط در یک مقطع وارد اون می شه یعنی می تونه موفقتر باشه بعدش شما راست می گید برنامه ریزی شهری شاید فعلا بدربخور باشه ولی مطمین باشید روزی که به رشته شهرسازی تو کشورمون اهمیت بدن برگ برنده دست طراحان شهر و معماران است این را فراموش نکنید ولی تا موقعی که وضعیت این باشد اره قبول دارم رشته برنامه ریزی فعلا از نظر کارایی بهتر جواب می ده پس خواهشا مهندس اینجا به نظرات هم احترام بزارمی شما اگه نظری دارید اعلام کنید ولی به بقیه نظرها کار نداشته باشدی که نمی دونم نسخه پیچیده مطمین باشید همه عقل و شعور دارن و خودشون معنی بد و خوب را می فهمن من داخل پرانتز بگم من روزی که به رشته طراحی شهری رفتم توصیه اساتیدم بود حتی در اون رووزها به اقای دهقان هم چند سال پیش ایمیل زدم و نظر ایشون را هم پرسیدم حتی ایشون به عنوان یک انسان با تجربه گفتن اساتید درست گفتن رشته طراحی شهری بهتر از برنامه ریزی شهریه
صفحه‌ها: 1 2