ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: انتخاب موضوع پایان نامه
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام دوستان
من واسه انتخب موضوع پایان نامه با کمی تا قسمتی مشکل مواجهه شدم... من می خوام رو باززنده سازی بافت فرسوده کار کنم... مدل یا رویکرد خاصی هست ((ترجیحا جدید هم باشه))که استفاده کنم آیا؟ 26
سلام
برای پایان نامه این موارد الزامیه:
1- حتما از وجود منابع مطمئن بشید ( احتمال قوی هم نه، اطمینان! چون دیگه امکان بازگشت پس از چندماه کار و .. رو ندارید.) منابع مثل کتب و جزوات و نقشه ها و اطلاعات میدانی و امکان مصاحبه و پرسشنامه با توجه به شرایط اجتماعی محلات و... اگر در نظر نگیرید مشکلات زیادی پیش میاد.
2- حتما بدونید میخواید چی کار بکنید. لزوما یک رویکرد، چون جدید هست نمیتونه مناسب باشه. میون پرانتز حتی تا این حد که شما ابتدای پایان نامه باید بتونید نتیجه گیری انتهای پایان نامه رو بنویسید! به قول یک استادی، نوآوری بماند برای مقاله! پایان نامه وضعیتش فرق می کنه.
3- اگر قبلا مقاله ای یا تحقیقی کار کردید پیشنهاد ویژه اینه که همون موضوعو گسترش بدید و تبدیل به پایان نامه کنید. چون سر و ته کار مشخصه
4- در انتها هم اضافه کنم لزوما مدل جدید استفاده کردن بد نیست و ممکنه حتی مزیت هم به حساب بیاد اما احتمالات رو همیشه در نظر بگیرید تا پایان نامه ای بی دغدغه داشته باشید.
بافت فرسوده موضوع خوبی هست در تهران که بی نهایت کار شده یزد هم تا حدی خوب کار شده مشهدم که مسیرتون بخوره کار زیاد شده نمونه هاشم زیاده . مخصوصا نوسازی و مدیریتی و مشارکتی و ...
موضوع پیشنهادی شهرداری هستش پس می تونم رو کمکشون حساب کنم... این که می خوام چیکا کنم رو هم می دونم... ولی تو انتخاب رویکرد مشکل دارم... هدفم این بود که موضوع کاربردی و جدیدی رو انتخاب کنم... کاربردی بودنش رو مطمئنم که هست.. ولی خوب تو انتخاب رویکردش نیاز به کمک دارم
بسیار خوب
رویکرد مشارکتی چطور هست؟
نه.. حس می کنم واسه اون منطقه جواب نمی ده با توجه به فرهنگ ساکنین اون منطقه و این که قرار اتوبان شه...
خب شما میگید باز زنده سازی
وقتی قراره اتوبان بشه دیگه چه باززنده سازی ای؟ ما داریم بحث میکنیم که قرار هست برای یک قسمتی کاری انجام بشه. حالا این کار میتونه اینجا باززنده سازی یا هرچی دیگه باشه. بعد باززنده سازی برای بافت فرسوده اصولا استفاده نمیشه چون نیاز به راهکار کالبدی هم حتما هست پس بحث میره به سمت نوسازی یا بازسازی
موضوعتون گنگ هست، اصلا یک توضیح بدید سایتتون کجاست، محدوده اش، و ...
در انتها هم اشاره کنم بحث مشارکتی ارتباطی به فرهنگ ساکنین نداره توضیحش باشه برای بعد، فعلا این موضوعتون نامشخصه گویا
من اشتباه گفتم... بازسازی می خوام کار کنم...
یه محدوده مسکونی که حدودا 1400 قطعه خونه باید تخریب بشه.. که می خوان یه بزرگراه بزنن و کاربری های اطرافش که باید تعیین شه
سلام...رویکرد حفاظت شهری پایدار هم جدیده فامه جان... ولی اینکه میگین بازسازی یکم کارو سخت میکنه!! درواقع آماده سازی زمین میخوای کار کنی؟؟؟؟ رویکردهای توسعه فیزیکی- کالبدی و مطالعه کردی به دردت نخورده؟
سلام خب بهتر شد
نه منظور آماده سازی نیست، شما میتونید از تجربه اتوبان امام علی ع تهران خیلی استفاده بکنید که در خیلی از محلات تخریب داشت و همچنین خیابان نواب که قدیمی تر هست و تجاربش به وفور پیدا میشه. این مطلب پایداری هم خوبه یعنی با رویکردی از پایداری می تونید بررسی کنید. هم پایداری و هم مشارکتی منابع و مآخذ بالایی دارند که بسیار قابل استفاده است. کار سختی ندارید
حالا که بحث از پایان نامه شد ما هم یک سوال بپرسیم. یه دوستی میخواد پایان نامه طراحی شهری کار کنه، در چه حوزه ای پیشنهاد می کنید کار کنه؟ ترجیحا هرچی دقیقتر باشه عنوان که حالا دو سه تا موضوع هم بود چه بهتر
با استادمون که صحبت کردم گفتن اگه بتونید مسئله رو به صورت یه موضوع پژوهشی دربیارید امکان کار کردن به عنوان پایان نامه هست 26
مهندس می خواین طراحی اون محدوده انتخابی من رو پیشنهاد بدم؟  Ws3
صفحه‌ها: 1 2