ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: میزان تاثیر معدل در رتبه چطوریه ؟ و سهمیه شاگرد اول تا چه حد موثر می تونه باشه ؟ امکانش هست در این رابطه توضیح بدید ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
میزان تاثیر معدل در رتبه چطوریه ؟ و سهمیه شاگرد اول تا چه حد موثر می تونه باشه ؟ امکانش هست در این رابطه توضیح بدید ؟
(۱۳۹۳-۱۱-۲۹، ۰۱:۲۳ صبح)alisha69 نوشته است: [ -> ]میزان تاثیر معدل در رتبه چطوریه ؟ و سهمیه شاگرد اول تا چه حد موثر می تونه باشه ؟ امکانش هست در این رابطه توضیح بدید ؟

اطلاعاتم دقیق نیست اما فک کنم معدل در 100 ضرب میشه و به عنوان 2 هزار نمره به تراز کلتون اضافه میشه . خب حالا تصور کنید شما معدلتون 19 هست و یکی دیگه 18 ، اختلاف تراز شما حدود 100 تا میشه که تو رتبه های دو رفمی چند نفر شما رو بالاتر می بره .
واسه معدل اول هم فک کنم قاعدش اینجوریه که نمرتون در 1.3 ضرب میشه! البته مطمین نیستم و اینکه اگه 90 درصد تراز آخرین قبولی یه دانشگاه رو آورده باشید می تونید اونجا ثبت نام کنید .
سلام alisha جان.

شنیدم که به طور کلی معدل همانند یک درس در کنکور اعمال می شه!
اما در مورد سهمیه، مطابق چیزایی که خودم راجع بهش از شاگرد اولای سالای قبل دانشکده مون پرسیده بودم که از این سهمیه استفاده کرده بودن، تاثیرش بسیار قابل توجهه و حتی برای یک نفر رتبه رو از حدود 100 به 20 یعنی حدود یک پنجم رتبه واقعی رسونده بود! 
تاثیر معدل اول به چه صورته؟
دانشگاهی که درس خوندبم مهمه؟
سلام
با توجه به تجربه ای که پارسال داشتم متوجه این شدم که رقابت در مرحله اول کاملا به صورت یکسانه.میزان درصدتون در مرحله دوم هم روی مرحله اول به صورت یکسان بین همه داوطلبین اعمال میشه.هنگام اعلام نتایج شخص شاگرد اول بین تمامی شاگرد اول هایی که متقاضی اون رشته بودن سنجیده میشه،هر دانشگاهی هم به جز تربیت مدرس تا یک نفر میگیره معمولا و تربیت مدرس تا سه نفر.دانشگاه مبدا هم فرق نداره
نحوه محاسبه معدل موثر:
قبل از هر چیز به فرمول زیر توجه کنید:
(ضریب مؤثر درصدهای کنکور) * (معدل دوره کارشناسی) * (ضریب دانشگاه) = (معدل موثر در کارنامه ارشد)
طبق مصوبه وزارت علوم، هر دانشگاه یک ضریب به خصوصی دارد که دانشجوها و یا فارغ التحصیلان آن دانشگاه این ضریب در معدل آن ها اعمال می شود.
به عنوان مثال دانشگاه شریف ضریب 1.3 خواجه نصیر 1.2 و دانشگاه آزاد 1.05 دارند (که بدیهی است برای دانشگاه آزاد ضریب تاثیری ندارد!).
البته این ضریب در رشته های مختلف متفاوت است و از فرمول خاصی پیروی می کند. علاوه بر این واحد های گذرانده برای دانشجویان نیز در معدل موثر تاثیر دارد.
برای اینکه ضریب دانشگاه مورد نظر خود را بدانید با دانشگاه مربوطه تماس حاصل نموده و معمولا پاسخ مناسب را دریافت خواهید کرد.
موفق باشید.
(۱۳۹۳-۱۲-۱۱، ۰۴:۲۱ صبح)m.marziye نوشته است: [ -> ]نحوه محاسبه معدل موثر:
قبل از هر چیز به فرمول زیر توجه کنید:
(ضریب مؤثر درصدهای کنکور) * (معدل دوره کارشناسی) * (ضریب دانشگاه) = (معدل موثر در کارنامه ارشد)
طبق مصوبه وزارت علوم، هر دانشگاه یک ضریب به خصوصی دارد که دانشجوها و یا فارغ التحصیلان آن دانشگاه این ضریب در معدل آن ها اعمال می شود.
به عنوان مثال دانشگاه شریف ضریب 1.3 خواجه نصیر 1.2 و دانشگاه آزاد 1.05 دارند (که بدیهی است برای دانشگاه آزاد ضریب تاثیری ندارد!).
البته این ضریب در رشته های مختلف متفاوت است و از فرمول خاصی پیروی می کند. علاوه بر این واحد های گذرانده برای دانشجویان نیز در معدل موثر تاثیر دارد.
برای اینکه ضریب دانشگاه مورد نظر خود را بدانید با دانشگاه مربوطه تماس حاصل نموده و معمولا پاسخ مناسب را دریافت خواهید کرد.
موفق باشید.

به نظر میاد ضریب هایی که درباره دانشگاه شریف و خواجه نصیر فرمودید اشتباه باشه . چون ضریب دانشگاه شیراز 1.06 هست در صورتی که جزو ده دانشگاه برتر ایران محسوب میشه .
عرض کردم برای رشته های مختلف متفاوت و این مثال برای این که بدونید چه طور معدل حساب میشه
اینکه دانشگاه شیراز بر چه اساسی جز ده دانشگاه برتر رو من نمیدونم و کلا رتبه بندی دانشگاه های ما خیلی شفاف نیست که بر اساس اون استنباط کنیم
و گفتم باید از دانشگاه بپرسید تا مطمئن بشید
(۱۳۹۳-۱۲-۱۱، ۰۲:۵۱ عصر)m.marziye نوشته است: [ -> ]عرض کردم برای رشته های مختلف متفاوت و این مثال برای این که بدونید چه طور معدل حساب میشه
اینکه دانشگاه شیراز بر چه اساسی جز ده دانشگاه برتر رو من نمیدونم و کلا رتبه بندی دانشگاه های ما خیلی شفاف نیست که بر اساس اون استنباط کنیم
و گفتم باید از دانشگاه بپرسید تا مطمئن بشید

بله درست می فرمایید . اما چیزی بنده خودم محاسبه کردم از روی کارنامه پارسال این بود . و اجتمالا بالاترین ضریب هم کمتر از 1.1 خواهد بود .