ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: کی بخونم ؟ از چی شروع کنم ؟ چطوری بخونم؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام ... وقت بخیر

سوالاتی که همیشه داوطلبای کنکور میپرسن اینه که از چه موقع شروع به خوندن کنم ؟ چی بخونم ؟ کلاس باید برم ؟ چه کلاسایی رفتنش واجبه ؟ آزمون چی ؟ کتاب و جزوه چی خوبه ؟ روش مطالعه چطور باشه تا بهترین بازده رو بگیرم؟

یه نکته رو لازم میدونم برای جواب تمام سوالات بگم ...
بهترین برنامه ، برنامه اییه که خودتون برای خودتون بچینین ، حتی بهترین مشاورای دنیا نمیتونن به برنامه رو برای استفاده همه پیشنهاد بدن ، هرکسی بنا به ویژگی های شخصیتی و نقاط قوت و ضعفش بهش پیشنهاداتی داده میشه ...
در جواب سوالات فوق باید بگم اینکه شما توی چه درسی قوی هستین یا ضعیف مهمه ، اینکه بیشتر با خوندن مطالب تحلیلی راحت هستین یا حفظی ، اینکه دانشگاه کارشناسیتون کجا بوده  ؟ این که رشته کارشناسیتون چی بوده ؟ اینکه ماه رمضان رو روش حساب کردین یا نه ؟ اینکه تا چقدر میتونین برای کنکورتون هزینه کنین ؟ و در نهایت اینکه هدفتون چیه ؟ چرا میخواین ادامه تحصیل بدین ؟ به کجا می خواین برسین ؟

طبیعتا برای من یا دوستان مشاور خیلی راحته که بیایم اینجا یه سری کتاب و جزوه و آزمون و مباجث مهم رو معرفی کنیم و فوقش سه چهار تا نکته آموزشی بگیم تموم ... ولی این راهش نیست ، هر فردی بنا به ویژگی های خودش منابع و برنامه خودش رو خواهد داشت...
برای مشاوره گام به گام باید جلو رفت ، سوالات عنوان این متن قطعا گام اول نیست!
سلام
وقت شما هم بخیر
بنده دانشجوی شهرسازی ام ترم 4 و پشت سر گذاشتم، برای کنکور ارشد طراحی در حال برنامه ریزی ام.
چطور باید از تغییرات  در منابع مطلع بشم؟
کتاب های زیادی درباره شهرسازی نوشته شده و منتشر میشه چطوری متوجه بشم که برای مطالعه کنکور ارزشمند هستند و ارزش تهیه و وقت گذاشتن را دارند ؟
ممنون 
ببینید اینکه شما از الان به فکر کنکور هستین به خودی خود نکته مثبتیه به شرط اینکه تاثیری رو معدل دانشگاهتون نذاره
و اما در مورد منابع ...
تقریبا اکثر منابع کنکور هر ساله ثابت هستن و سوالات از اونا طرح میشه ، مثل شارتاشهر ، تاریخ شکل شهر ، طرح ها و برنامه ی بهزاد فر ، تحلیلی بر ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران ، محیط های پاسخده برای طراحی و...
اما برای اینکه بدونید چه منابع جدیدی ارزش مطالعه رو دارن باید رجوع کنید به کتابهایی که توسط اساتید مطرح شهرسازی نگارش ، ترجمه و یا با یه سری اصلاحات تجدید چاپ میشن . این کتابا بالقوه میتونن منبع جدیدی برای کنکور باشن