ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: دانلود مقاله:کاربرد GIS در مدیریت و مکانیابی پارکینگpdf
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
کاربرد GIS در مدیریت و مکانیابی پارکینگ

نویسندگان:

[ ماشا الله سعیدیان طبسی ] - عضو هیات علمی ( استادیار ) گروه عمران دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد
[ کیان احمدی آذری ] - دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد

خلاصه مقاله:

مدیریت پارکینگ یکی از مهمترین ابزار در مدیریت شهری است . سطوح مختلف امکانات پارکینگ می تواند بر کارایی ترافیک و کیفیت زندگی شهری تأثیر بگذارد . تصمیمات نادرست و مدیریت غیر استاندارد موجب تأثیر نامطلوب بر سیستم ترافیکی شهری ٬ صدمه و تخریب محیط زیست ٬ افزایش در هزینه های ساخت و مانع از پیشر فت اقتصادی می شود . بعد از گذشت چندین دهه و افزایش اتومبیل و نبود فضای کافی برای پارک و در نهایت هزینه زیاد ساختن امک ان ا ت پارکینگ ٬ ارزیابی دقیق برای مدیریت و مکانیابی پارکینگ را ضروری ساخت . این مقاله مدیریت و امکان سنجی مکان مناسب پارکینگ در شهرها را ٬ بادر نظر گرفتن عرضه و تقاضای پارک و عوامل موثر بر آنها بررسی می کند . در اینجا دو هدف را دنبال می کنیم : ۱- استفاده از تکنولوژی سیستم اطلاعات جغرافیایی ( ۱ )GIS در حل مشکلات پارکینگ شهر ها ۲- ایجاد استراتژی برای گسترش سیستم مدیریت پارکینگ ٬ جهت فراهم کردن راه حلهای دائمی برای مشکل پارکینگ این تحقیق بر آنالیز جغرافیایی در محیط GIS استوار است . همچنین ارزیابی الگوهای دسترسی در منطقه مطالعاتی بر اساس روشهای بر هم نهی بکمک تکنولوژی ٬GIS همراه با ملاحظات تقاضای پارک و کاربری چند گانه زمین ٬ بررسی می شود

دانلود کامل مقاله:

[attachment=1509]
متشکرم که این مقاله را ارائه دادید واقعا برای من لازم بود
بسیار سپاسگذارم
merc vaghean alii bood
merc vaghean mofid o khoob bood
مقاله خیلی عالی و کاربردی بود. ممنون
مهندس من این مقاله را فرستادم اما ظاهرا این مطلب را قبلا فرستاده بودید مشکلی که وجود دارد قسمت جستجو در انجمن است من این عنوان را در این قسمت سرچ کردم اما چیزی نشان نداد
با سلام به تمام دوستان خوبم/واقعا مطالب مفیدی داره فقط کسی از دوستان هست که مطالب نقشه برداری به من بده ممنون میشم
از نقشه یرداری چه مطلبی میخوای بگو شاید بتونیم کمکت کنیم