ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: برای ارشد طراحی شهری از چه کتابهایی باید شروع کنیم؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
لطفا کتابهای خیلی خیلی مهم و اصلی رو بگید واسه کسی که از صفر میخواد شروع کنه و الان ترم 5؟
به نظر من اینها برای شروع خیلی عالین:
زیبایی شناسی در معماری-گروتر
مبانی نظری و فرایند طراحی شهری-پاکزاد(خیلی به گروتر لینک میده این کتاب)
کندوکاوی در تعریف طراحی شهری-گلکار
مبانی طراحی شهری-هدمن
فرایند طراحی شهری-بحرینی
برای شروع تاریخ هم
تاریخ شهر و شهرنشینی در اروپا-پاکزاد
تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران-از آغاز تا دوران قاجار پاکزاد هم که بزودی وارد بازار میشه
از مهندسین عزیز میخام که اگه میتونن به مهندس minaramezani واسه در خواستشون راهنمایی بدن
ممنون از لطف تون.
راستی کتاب مکانهای عمومی فضاهای شهری؛کرمونا هم خیلی خوبه
اونم به لیست اضافه کن...
سلام به همگی
خواهشا اگر کسی اطلاعی از مهمترین منابعی که برای ارشد رشته طراحی شهری باید مطالعه بشه داره لطف کنه ارائه بده ...خود سر فصل منابع زیادی داره که بعضا برخی از اونها در ارشد تاثیر چندانی ندارند حالا اگر کسی کتابهایی که بیشترین سوالات ارشد را به خودشون اختصاص میدن و جزو منابع اصلی به شمار میرن را معرفی کنه خیلی ممنون میشم ...برای همگی آرزوی موفقیت دارم . اگه امکانش هست به ایمیل هم بفرستید اینم آدرسشb.homayon111@yahoo.com
(۱۳۹۰-۶-۱۳، ۱۱:۴۳ عصر)minaramezani نوشته است: [ -> ]لطفا کتابهای خیلی خیلی مهم و اصلی رو بگید واسه کسی که از صفر میخواد شروع کنه و الان ترم 5؟

به نظر من بهتره شما از کتابهای دکتر توسلی شروع کنین همچنین کتاب دکتر پاکزاد
شار تا شهر هم به تدریج بخونین مثلا شبی چند صفحه
همچنین کتابهای سبز که تو سایت قرار داده شدند
ولی یه توصیه دوستانه که اصلا برای کنکور نخونین برای بالا رفتن معلوماتتون بخونین:blush:
بدلیل اهمیت موضوع...