ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: بهترین شهر ایران کجاست
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
دوستان بگن بهترین شهر در ایران که دیدید که هم برای زندگی خوبه و هم برای کار و فعالیت. لطفا معیارهای یک شهر خوب رو از نظر خودتون بگید
یـــــــــــزد
شیراز
اصفهان
.
.
.
و غیره! :D
این شهر ها کالبدشون و فضاهای شهرشون تاحدی هم جای کار داره ( یعنی طراحان و برنامه ریزان شهری بیکار نمی مونن!!!! شوخی بودها) و از طرفی هم پروژه هاشونو بهتر و موفقتر اجرا کردن و تو یه نظر که حالت توریستی بیشتر داره هم زیباتر به نظر میسرن.
وای شیراز توی نماهای اطراف بافت تاریخیشون خیلی مسلطه و بیشترشون نماهای تاریخی و با ارزشی رو استفاده کردن...راستش خیلی میتونم درمورد این سه تا توضیح بدم ولی یکم حال ندارم و سرما خوردم:-/:-/:-/:-/:-/
(۱۳۹۰-۱۰-۱، ۱۰:۰۷ عصر)vida نوشته است: [ -> ]یـــــــــــزد
شیراز
اصفهان
.
.
.
و غیره! :D
این شهر ها کالبدشون و فضاهای شهرشون تاحدی هم جای کار داره ( یعنی طراحان و برنامه ریزان شهری بیکار نمی مونن!!!! شوخی بودها) و از طرفی هم پروژه هاشونو بهتر و موفقتر اجرا کردن و تو یه نظر که حالت توریستی بیشتر داره هم زیباتر به نظر میسرن.
وای شیراز توی نماهای اطراف بافت تاریخیشون خیلی مسلطه و بیشترشون نماهای تاریخی و با ارزشی رو استفاده کردن...راستش خیلی میتونم درمورد این سه تا توضیح بدم ولی یکم حال ندارم و سرما خوردم:-/:-/:-/:-/:-/

با تشکر از پاسختون البته منظور از غیره رو متوجه نشدم اگر اهواز هم مدنظرتون است بنویسید فکر کنم فراموش کردید این شهر یکی از زیباترین شهرهای جهان است امکانات رفاهی آن در حد ونکوور کانادا می باشد شاخصه های مهم یک شهر سالم از جمله آب و هوای خوب، دسترسی راحت به خدمات شهری از جمله ویژگی های این شهر می باشد!!!!
سلام و خسته نباشيد
بهترين شهر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چيزي كه مهمه اينه كه از چه لحاظ بهترين شهر رو انتخاب كنيم ..........مثلا از بعد شهرسازي،فرهنگي، تاريخي، گردشگري،‌تفريحي و ....
اگه منظورتون رعايت اصول شهرسازي و برنامه ريزي شهريه كه به نظر من ......برنامه ريزي توي ايران تا حالا كه درست جواب نداده (چون درست اجرا نشده) و شايد هيچ كدوم از شهرها......
اما از نظر تاريخي اگه نظر من رو بخواين مي گم اصفهان و يزد و شيراز.......هرچند اصول شهري بازم كم و بيش توي شهرهايي مثل شيراز و اصفهان يكم رعايت شده.... ....البته نه جديدا.....
از نظر علمي هم كه تهران......
(۱۳۹۰-۱۰-۱، ۱۰:۳۵ عصر)sadeghpour نوشته است: [ -> ]سلام و خسته نباشيد
بهترين شهر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چيزي كه مهمه اينه كه از چه لحاظ بهترين شهر رو انتخاب كنيم ..........مثلا از بعد شهرسازي،فرهنگي، تاريخي، گردشگري،‌تفريحي و ....
اگه منظورتون رعايت اصول شهرسازي و برنامه ريزي شهريه كه به نظر من ......برنامه ريزي توي ايران تا حالا كه درست جواب نداده (چون درست اجرا نشده) و شايد هيچ كدوم از شهرها......
اما از نظر تاريخي اگه نظر من رو بخواين مي گم اصفهان و يزد و شيراز.......هرچند اصول شهري بازم كم و بيش توي شهرهايي مثل شيراز و اصفهان يكم رعايت شده.... ....البته نه جديدا.....
از نظر علمي هم كه تهران......

با سپاس فراوان،میشه از ابعاد مختلف به این مسئله نگاه کرد دید یک شهرساز ممکنه با یک جامعه شناس یا یک معمار فرق کنه همه می تون نظرات مختلف داشته باشند تمام این شاخصه ها از جمله فرهنگی، کالبدی، اجتماعی،تفریحی و... مهم می باشند و رعایت این موارد در تعریف یک شهر سالم تأثیر دارد
سلام مجدد
خیلی تاپیک قشنگیه
شهری خوبه که آدم توش احساس راحتی بکنه
به همین دلیل خرده فرهنگ ها باعث میشه شهرهای مختلفی از منظر افراد مختلف به عنوان شهر ایده آل انتخاب بشه
مثلا منی که عاشق گرمام قاعدتا یزد شهر ایده آلمه، پس زمینه شهر رنگ کرم ... وای چقدر قشنگ :heart::heart::heart:
منم اگه بخوام سلیقه ای بگم شهر های شمالی رو دوس دارم و بطبع شهر اجدادیمو شهر کرجم دوس دارم چون بهش احساس تعلق میکنم ولی اگه از نظر شهرسازی بخواید اصفهانو دوس دارم:blush:
به نظرم همدان بهترین شهر ایرانه هم سابقه تاریخی داره هم امیخته ای از فرهنگ های مختلف (ترک فارس کرد) و هم از جنبه محیطی اگه به قضیه نگاه کنیم مشکلات کلان شهرها رو نداره (الودگی هوا) از جنبه شهرسازی اگه نگاه کنیم نسبت به شهرهای ایران بدک نیست هرچند تا رسدین به ایده ال خیلی زمان لازمه(ما که اون موقع نیستیم دیگه:D:D:D:D) در کل عاشق همدانم با وجود اینکه خودم سنندجیم
(۱۳۹۰-۱۰-۱۷، ۰۸:۲۶ عصر)كسري نوشته است: [ -> ]به نظرم همدان بهترین شهر ایرانه هم سابقه تاریخی داره هم امیخته ای از فرهنگ های مختلف (ترک فارس کرد) و هم از جنبه محیطی اگه به قضیه نگاه کنیم مشکلات کلان شهرها رو نداره (الودگی هوا) از جنبه شهرسازی اگه نگاه کنیم نسبت به شهرهای ایران بدک نیست هرچند تا رسدین به ایده ال خیلی زمان لازمه(ما که اون موقع نیستیم دیگه:D:D:D:D) در کل عاشق همدانم با وجود اینکه خودم سنندجیم

ممنون از اینکه همدانو انتخاب کردید:D.....ولی چند نکته درباره همدان وجود داره: مشکلات ترافیکی که با احداث چندین زیر گذر و رو گذر در حال بهبود هستند ولی باز هم چون طرح شهر همدان دایره ای هست مشکل ترافیکی مانند موج روی آب ، از رینگ اول به دوم و سوم و ...منتقل میشه!!!
هوای همدان خوب بود کسری جان الان توی وسطای زمستان به دلیل وارونگی دما و تابستون به لطف گرد و غبار های کشور های همسایه!! هوای وحشتناکی داره!!!! ولی توی بهار و پاییز و اوایل تابستون واقعا زیباست ....( تشریف بیاورید فقط در این فصول!!!:D)
البته به نظر من الان داره شایسته اسم یه کلان شهر میشه ، ولی خوب مثل بقیه کلان شهر های مشکلات بسیاری داره.
منم خودم همدانو خیلی دوست دارم ....ولی فکر کنم تا یکی دوسال دیگه از این شهر فرار کنم!!!چون وقتی از مسائل شهری سردربیاری و ببینی که داره بدتر میشه ، باید فرار کنی!!:D البته اگه اینجا استخدام بشم فرار نمیکنم ها !:D
(۱۳۹۰-۱۰-۱۷، ۰۸:۳۷ عصر)Mahbobe-G نوشته است: [ -> ]
(۱۳۹۰-۱۰-۱۷، ۰۸:۲۶ عصر)كسري نوشته است: [ -> ]به نظرم همدان بهترین شهر ایرانه هم سابقه تاریخی داره هم امیخته ای از فرهنگ های مختلف (ترک فارس کرد) و هم از جنبه محیطی اگه به قضیه نگاه کنیم مشکلات کلان شهرها رو نداره (الودگی هوا) از جنبه شهرسازی اگه نگاه کنیم نسبت به شهرهای ایران بدک نیست هرچند تا رسدین به ایده ال خیلی زمان لازمه(ما که اون موقع نیستیم دیگه:D:D:D) در کل عاشق همدانم با وجود اینکه خودم سنندجیم

ممنون از اینکه همدانو انتخاب کردید:D.....ولی چند نکته درباره همدان وجود داره: مشکلات ترافیکی که با احداث چندین زیر گذر و رو گذر در حال بهبود هستند ولی باز هم چون طرح شهر همدان دایره ای هست مشکل ترافیکی مانند موج روی آی ، از رینگ اول به دوم و سوم و ...منتقل میشه!!!
هوای همدان خوب بود کسری جان الان توی وسطای زمستان به دلیل وارونگی دما و تابستون به لطف گرد و غبار های کشور های همسایه!! هوای وحشتناکی داره!!!! ولی توی بهار و پاییز و اوایل تابستون واقعا زیباست ....( تشریف بیاورید فقط در این فصول!!!:D)
البته به نظر من الان داره شایسته اسم یه کلان شهر میشه ، ولی خوب مثل بقیه کلان شهر های مشکلات بسیاری داره.
منم خودم همدانو خیلی دوست دارم ....ولی فکر کنم تا یکی دوسال دیگه از این شهر فرار کنم!!!چون وقتی از مسائل شهری سردربیاری و ببینی که داره بدتر میشه ، باید فرار کنی!!:D البته اگه اینجا استخدام بشم فرار نمیکنم ها !

خواهش میکنک پس اگه یه موقع فرار کردی بیا سنندج. :D:D تا بفهمی آرمانشهر که تو کتابا میخونی چیه:D:D
صفحه‌ها: 1 2