ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: هر روز یک سوال:75:نظریه هیدرولیک و نظریه اقتصادی توسط چه کسانی مطرح گردیده است؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
نظریه هیدرولیک (مازاد تولید) و نظریه اقتصادی،که در ارتباط با عوامل موثر بر پیدایش شهر(نخستین شهرها) هستند، توسط چه کسانی مطرح گردیده است؟
هیدرولیک=گوردن چایلد
اقتصادی=جیکوبز
نظریه مازاد تولید : گوردن چایلد
نظریه اقتصادی رو نمیدونم شاید به قول دوستمون جیکوبز
نظریه مازاد تولید : گوردن چایلد و نظریه اقتصادی رو هم جین جیکوبز مطرح کرده است .
جواب: نظریه مازاد تولید توسط گوردن چایلد و نظریه اقتصادی توسط خانم جین جیکوبز

منبع:جزوه تاریخ شهر و شهرسازی پارسه صفحه 8
(۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۰۵:۵۲ عصر)كسري نوشته است: [ -> ]جواب: نظریه مازاد تولید توسط گوردن چایلد و نظریه اقتصادی توسط خانم جین جیکوبز
ممنون از سوالاتت کسری جان
گوردن چایلد نظریه مازاد تولید(هیدرولیک و نظام ابیاری هم گفته میشه) و جین جیکوبز(نظریه نئوابسیدین) هر دو عوامل اقتصادی رو باعث پیدایش شهر میدونستن ولی تفاوت نطریه شون در موضوع دیگه ای بوده
بهتر بود عنوان نظریه ها رو میپرسیدی
البته شاید هم من اشتباه میکنم...
ممنون از سوالاتت کسری جان
گوردن چایلد نظریه مازاد تولید(هیدرولیک و نظام ابیاری هم گفته میشه) و جین جیکوبز(نظریه نئوابسیدین) هر دو عوامل اقتصادی رو باعث پیدایش شهر میدونستن ولی تفاوت نطریه شون در موضوع دیگه ای بوده
بهتر بود عنوان نظریه ها رو میپرسیدی
البته شاید هم من اشتباه میکنم...
[/quote]
ممنون از نظرات خوبتون، راستش گوردن چایلد و خانم جیکوبز نظریات فراوانی ارائه دادند و اگه اینطوری سوال مطرح میشد ممکن بود دوستان جواب های متعددی میدادند و اتفاقا درست هم بود . از طرفی چون حدود یک ماه تا کنکور ارشد مونده سوالات خیلی سخت هم باعث آشفتگی شرکت کنندگان میشه و هم ممکنه سردرگمی ایجاد کنه و هم ممکنه از شرکت کنندگان در بحث کم کنه. ما در ایجاد سوالات اولا می خوایم کسی که این سوالات رو میبینه و جواب میده هم یه مروری باشه بر مطالبی که خونده و هم حس شرکت در مباحث و گفتگو ها رو در اعضای سایت بیشتر کنه. با تشکر