ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: هر روز یک سوال:86: تفاوت برده های رومی و یونانی؟؟؟؟؟؟؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
تفاوت برده های تمدن روم و یونان در چیست؟
(۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۰۸:۵۶ عصر)كسري نوشته است: [ -> ]تفاوت برده های تمدن روم و یونان در چیست؟

بردههای رومی خیلی سخت ازشون کار میکشیدند اما بردهاای یونانی در شرایط بهتری نسبت به رومی ها زندگی میکردند ....!!
به نظر من هم درست جواب دادید...با تشکر از شما .
من هم قبول دارم که رومیان کلا از آدم به دور بودن!
ممنون از مهندس nori و همچنین مهندس fatyjooon
5000 امتیاز ناقابل هدیه به هریک از این بزرگواران...
من فیلم رم و اسپارتاکوس رو نگاه کردم دلم به حال برده های دوران رم سوخت هیچ حق و حقوقی نداشتند اما در زمان یونان دارای برخی حقوق بود مثل دریافت مزد در برابر کار انجام شده برخورد محترمانه با آنها حتی در جمع خانواده یونانی پذیرفته میشد
من هم با armo هم عقیده هستم
شروع برده داری به طور رسمی از دوران یونان باستان هستش بعد از جنگ بین فنیقی ها و یونان
در یونان برده داری مرسوم بوده ولی جزء فرهنگشون نبوده...برده ها به ازاء کار دستمزد میگرفتن و جزء خونواده محسوب میشدن
ولی در روم برده داری بطور وسیع بوده و جزء فرهنگشون محسوب میشده و هیچ گونه حق و حقوقی نداشتن
اقتصاد تمدن روم هم که برمبنای بازرگانی بوده بر اساس نیروی کار بردگان بوده...
با تشکر از بچه ها
منم با نظر بچه ها موافقم
در یونان دموکراسی حاکم بود:blush:
البته یونانی ها هم همچین خوب نبودند ها!
یونانی ها تفکراتشون این بود:
مردم به سه دسته تقسیم میشن، یونانی، نیمه یونانی(نیمه آدم) و غیر یونانی(غیر آدمیزاد!)
فقط هم برای دسته اول حق رای و خیلی چیزهای دیگه قائل بودند، این شد دموکراسی؟!
(۱۳۹۰-۱۰-۲۳، ۱۲:۲۰ صبح)fatyjo0on نوشته است: [ -> ]با تشکر از بچه ها
منم با نظر بچه ها موافقم
در یونان دموکراسی حاکم بود:blush:
درست میگید در یونان دموکراسی بوده ولی فقط برای طبقه ی شهروندان بوده، برده ها حق رای نداشتن
فقط شهروندان حق شرکت در امور سیاسی رو داشتند
5گروه از مردم در یونان جزء شهروندان بحساب نمیومدن: کودکان،زنان،تجار و بازرگانان،متیک ها(بیگانگان)،برده ها
دوستان بسیار کامل نوشتن و به نظر من هم جواباشون درسته
صفحه‌ها: 1 2