ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: people estimate نرم افزارکاربردی تخمین جمعیت برای شهرسازان
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
نرم افزار کاربردی تخمین جمعیت رو براتون گذاشتم. از قابلیت های این محاسبه گر ساده،تخمین جمعیت،تعیین نرخ رشد® و ... هستش. در کل فوق العادس.

[attachment=4743]
دستتون درد نکنه...
یه سوال؟یعنی جمعیت به عنوان مثال 90 و 85 بهش میدی...مثلا t=5 , نرخ رشد میده دیگه..بعد این(p(t چیه؟جمعیت کی و پیش بینی میکنه؟
یه فرمول مشهوری در این زمینه وجود داره که این نرم افزار از اون تبعیت میکنه و چون محسبه اش واقعا سخت میشه،استفاده از این نرم افزار کمک شایانی به شهرسازان خصوصا برنامه ریزان شهری میکنه. فرمول ( Pn=P0 (1+R و داخل پرانتز به توان nکه محاسبش واقعا دشواره.
حالا این نرمافزار اومده کار ما رو راحت کرده. مثلا جمعیت سال 80 (pB) و جمعیت سال 85 (PA) رو بهش مدیم. t تعداد سالهاست که در این مثال 5 هستش رو مینویسیم. r نرخ رشد، و Pt (r جمعیت سال 90 رو بهمون میده .باهاش کار کنید تازه میفهمید چه غنیمتیه!!!
بله مهندس..با مثال واقعی چکش کردم...درسته..
ولی خودمونیما..رشته همه ریاضی بوده دیگه...دیگه یه به توان رسوندن که اینقد سخت نیسسسس!:exclamation:
امان از تکنولوژی....:)
ممنون
در مورد تخمین جمعیت ،آره، حرف شما درسته. اما در مورد نرخ رشد باید برعکس این عمل کنیم و باید فرجه 10 انجام بدیم. در مورد این چی میگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مهندس تسلیییییم...:angel:
من که نگفتم بشینین خودتون به توان برسونین یا جذر بگیرین!!!پس ماشین حساب مهندسیو برا چی اختراع کردن؟:D
گرفتن ماشین حساب مهندسی واسه ما شهرسازا افت داره!
ممنون از نرم افزار پیشنهادیتون
ممنون کسری جان که این نرم افزار رو تو سایت قراردادی :D... انشالله بعد از کنکور میام هرچی تو انجمن vip هست رو برمی دارم !!!:D:Dالان کمی از نظر زمان و زمان !! فقیرم ! :D