ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: ضرورت توجه به برنامه ریزی ساختاری و مشاركت شهروندان در توسعه مدیریت شهری
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
ضرورت توجه به برنامه ریزی ساختاری و مشاركت شهروندان در توسعه مدیریت شهری
سپاسگزار فقط چیزی که ذهنمو مشغول کرده اینه که واقعاً در بعضی شهرها اصلاً به اصول اولیه که برمیگرده به بهداشت رو خود سازمانها و ارگانهای ذیربط رعایت نمیکنند ؛ مثلاً برخی از شهرها !! سایت دفن زباله در اونها در بدترین جای ممکن مکانیابی شده؛ و تمام ادارات هم الان پس از گذشت چند سال و جابجایی سایت قبلی نسبت به این جابجایی اظهار پشیمانی میکنند و به شهرداری معترض هستند درصورتیکه شهرداری تابع دستور فرمانداری بوده ، و الان هم شهرداری کمترین بودجه ای برای جابجایی نداره و همینطور این موضوع به فراموشی سپرده میشه میخوام بگم اصول اولیه هنوز خیلی از شهرها رعایت نمیشند ؛ یا مثلاً برای جداسازی پسماند خشک به دلیل مناسب نبودن ماشین آلات و اینکه کار روتین شهرداریهای بسیاری بامشکل مواجه است باموفقیت همراه نبوده ؛ یعنی خیلی جاها مردم و مشارکت مردم پتانسیل بالایی داره و واقعاً در جهت بهره وری میشه ازش استفاده کرد اما به نظر من تا مشکل بودجه توی ارگان ها وجود داشته باشه و یااینکه احساس مسئولیت درخیلی از امور نباشه به تنهایی مشکلات حل نخواهد شد گرچه به نظر بنده توی کلانشهرها بهتر میشه از این پتانسیل بهره برد ؛ نقش فرهنگ سازی هم باید خیلی برجسته بشه و بازهم برمیگرده به اصول اولیه ی سازمانها ؛ نمیدونم شاید هم من دارم اشتباه فکر میکنم.