ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: اعتراض نسبت به پاسخنامه اولیه سنجش
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
چرا کسی به این پاسخنامه داغون اعتراض نمی کنه؟
اگه کسی می خواهد اعتراض کنه راهش اینه که بره تو سایت سنجش و اونجا اول عضو شه بعد در خواست تجدید نظر در سوالاتو بده . تا 15 اسندم بیشتر وقت نداره ها من خودم به جواب 10 تا سوال اعتراض زدم و با منبع درخواست تجدید نظر دادم سوالات:50-52-55-75-82-60-83-85-89-102
(۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۰۸:۴۰ عصر)zxc نوشته است: [ -> ]چرا کسی به این پاسخنامه داغون اعتراض نمی کنه؟
اگه کسی می خواهد اعتراض کنه راهش اینه که بره تو سایت سنجش و اونجا اول عضو شه بعد در خواست تجدید نظر در سوالاتو بده . تا 15 اسندم بیشتر وقت نداره ها من خودم به جواب 10 تا سوال اعتراض زدم و با منبع درخواست تجدید نظر دادم سوالات:50-52-55-75-82-60-83-85-89-102

خوب اگه براتون امکان داره سوالات و جواب سازمان سنجش را در همین تاپیک بزارید تا بشه بهتر تصمیم گرفت.
به نظر ما یکی این سوالات اشکل احتمالی داره توی برنامه ریزی شهری:
سوال 50 مباحث عمومی:طبق اصل 45 قانون اساسی اراضی جنگلی جزو اراضی انفال دسته بندی می شوند نه بایر.
سوال 52 مباحث:موندم چرا باید در مورد یه تصمیم گرفته شده و عملی نشده که هیشکی دقیق نمیدونه کجا می خواستن ببرن این پایتخت و سوال بدن.آخه شمایی که نمی تونی 4تا سازمان و از تهران منتقل کنی چرا میای این سوال و تو مثلا کنکور این مملکت میدی؟
سوال 69:سوال امسال:در میان نگرش های موجود در ارتباط با مرمت شهری کدام الگو بیشترین قرابت را با تفکر توسعه پایدار دارد؟
1)ارگانیستی 2)سلولی 3)طرح ها جامع 4)موزه ای
جواب سنجش:1
سوال 87 طراحی شهری سال 1389:بهسازی و بازآفرینی شهرهای مهم فرانسه-اسپانیا-ایتالیا در دهه های گذشته با توجه به کدام نگرش صورت گرفته است؟
1)نگرش مدرنیستی 2)نگرش سلولی(توانمند سازی) 3)نگرش موزه ای(تفکر آیینی) 4)نگرش ارگانیستی(نگرش عقلانی)
پاسخ نامه گزینه 2 زده.
از طرفی توی کتاب برنامه ریزی راهبردی مهدی زاده گفته شده که پاتریک گدس با رویکرد ارگانیستی پایه گذار طرح های جامع بود که امروزه منسوخ شده و این جور طرح های کلی و غیر منعطف تناسبی با پایداری نداره.ولی توی پاسخ نامه امسال زده 1.
حالا شما جای من بودید چی ج میدادید؟
سوال 99:کدام عنصر مهم شهری در توسعه روابط شهر منطقه در آغاز حکومت اسلامی نقش مهمتری بر عهده داشته؟
-بازار - دیوان -مسجد جامع -آموزشی
با توجه به توضیحات ص 55 شار تا شهر چاپ قدیم گزینه 2 هم می تونه ج باشه.ولی از کجا بهمیم کدوم نقش مهمتری داشته؟
(۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۰۹:۵۲ عصر)zolatan نوشته است: [ -> ]به نظر ما یکی این سوالات اشکل احتمالی داره توی برنامه ریزی شهری:
سوال 50 مباحث عمومی:طبق اصل 45 قانون اساسی اراضی جنگلی جزو اراضی انفال دسته بندی می شوند نه بایر.
سوال 52 مباحث:موندم چرا باید در مورد یه تصمیم گرفته شده و عملی نشده که هیشکی دقیق نمیدونه کجا می خواستن ببرن این پایتخت و سوال بدن.آخه شمایی که نمی تونی 4تا سازمان و از تهران منتقل کنی چرا میای این سوال و تو مثلا کنکور این مملکت میدی؟
سوال 69:سوال امسال:در میان نگرش های موجود در ارتباط با مرمت شهری کدام الگو بیشترین قرابت را با تفکر توسعه پایدار دارد؟
1)ارگانیستی 2)سلولی 3)طرح ها جامع 4)موزه ای
جواب سنجش:1
سوال 87 طراحی شهری سال 1389:بهسازی و بازآفرینی شهرهای مهم فرانسه-اسپانیا-ایتالیا در دهه های گذشته با توجه به کدام نگرش صورت گرفته است؟
1)نگرش مدرنیستی 2)نگرش سلولی(توانمند سازی) 3)نگرش موزه ای(تفکر آیینی) 4)نگرش ارگانیستی(نگرش عقلانی)
پاسخ نامه گزینه 2 زده.
از طرفی توی کتاب برنامه ریزی راهبردی مهدی زاده گفته شده که پاتریک گدس با رویکرد ارگانیستی پایه گذار طرح های جامع بود که امروزه منسوخ شده و این جور طرح های کلی و غیر منعطف تناسبی با پایداری نداره.ولی توی پاسخ نامه امسال زده 1.
حالا شما جای من بودید چی ج میدادید؟
سوال 99:کدام عنصر مهم شهری در توسعه روابط شهر منطقه در آغاز حکومت اسلامی نقش مهمتری بر عهده داشته؟
-بازار - دیوان -مسجد جامع -آموزشی
با توجه به توضیحات ص 55 شار تا شهر چاپ قدیم گزینه 2 هم می تونه ج باشه.ولی از کجا بهمیم کدوم نقش مهمتری داشته؟

بقیه سوالایی که نوشتم چی؟

درسته امروز توی دانشگاه بچه هایی که ارشد داده بودند واقعا ناراحت بودند و اعتراض می کردند حالا هم که شما این رو می گید پس بیخود نیست حتما واقعا یه مشکلی هست. خواهشا تمامی بچه هایی که متضرر شدند به سایت سازمان رفته و بعد از عضو شدن اعتراضشونو اعلام کنند. کنکور رو دیده بودیم تا 2 3 سوال غلط بدن ولی دیگه امسال شرم آوره!!!!!!!!
بقیه پاسخ سوالات به نظرم مشکل نداره.
با توجه به پیامهای رسیده در گرایش طراحی شهری هم سوالات مشکل داشته و امیدوارم دوستان در سایت درج کنند تا اساتید طراح بیشتر دقت کنند وگرنه اعتراض به سنجش فکر نمیکنم اثری داشته باشه
(۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۱۰:۱۸ عصر)كسري نوشته است: [ -> ]درسته امروز توی دانشگاه بچه هایی که ارشد داده بودند واقعا ناراحت بودند و اعتراض می کردند حالا هم که شما این رو می گید پس بیخود نیست حتما واقعا یه مشکلی هست. خواهشا تمامی بچه هایی که متضرر شدند به سایت سازمان رفته و بعد از عضو شدن اعتراضشونو اعلام کنند. کنکور رو دیده بودیم تا 2 3 سوال غلط بدن ولی دیگه امسال شرم آوره!!!!!!!!
خدا رو شکر که حداقل انگار چند نفر همدرد مثل من پیدا شدن ... خدا می دونه از روزی که سنجش جوابا رو زده اونقدر اعصابم خورده که دیگه حوصله ی هیچی رو ندارم ، درصدام همه افتضاح شدن ، کاش کنکور رو سخت می دادن،امسال آسون نبود چرت بود سوالا همه مزخرف،جوابا هم که ماشاالله از سوالا هم چرت تر ، کلا اینطوری بود که ازت بپرسن آقا 2 ضربدر 2 میشه چند تا؟ بعد بیان تو گزینه ها بگن مثلا گزینه ی 1: رادیکال 16 یا گزینه ی 2: لیمیت 2X وقتی X به 3 میل میکند و از این ججور چیزا !! گزینه ها مشکل تر از سوالا بودن ...
منم خودم به این سوالا اعتراض دارم ،هرچند که این اعتراضات مطمئن باشید که نتیجه ای نداره،اما باز خوبه که حداقل بگیم .
55-من گزینه ی 2 رو زدم (مطمئنم که تو یه کتابی خوندم که تو ایران نوع مدیریت حاکمیت دولت مرکزی هستش) روی گزینه ی 3 هم شک داشتم اما دیگه گزینه ی 4 مدیریت بخشی ؟؟!!!
61-گزینه ی 3 و گزینه ی 2 هر دوشون درسته من زدم گزینه ی 2 (لکوربوزیه در طرحاش هیچ توجهی به مسائل زیبایی شناسی نمی کرد و همیشه می گفت که خانه ماشینی برای زندگیست و فقط به نیازهای اولیه ی انسان(از دید خودش) مثل خوردن ،خوابیدن و امثال اینها توجه می کرد و این نیازها رو برای همه ی انسان ها یکسان می دونست و در نتیجه به سایر مسائل از قبیل مسائل فرهنگی ارزشی قائل نبود که یکی از نتایج اون نبود حس تعلق به مکان در طرح های لکوربوزیه بود .
سوال 82 رو هم که قبلا کلی هم با دوستان بحث کردیم و فکر کنم که اکثر دوستان هم موافقن که خاور دور درسته (بابا گفته مستمر یعنی هنوز ادامه داره ... چین هم جز طولانی ترین و مستمرترین تمدن هستش . اصلا شک ندارم رو این مورد در ضمن خاور میانه یا همون بین النهرین جز تمدن های مرده محسوب میشه .
83-یادم نیست تو کدوم کتاب خونده بودم که نوشته بود در دوران مغول به دلیل افول شدید کشاورزی(به دلیل بیگاری کشیدن و وضع مالیات های سنگین و ...) ،تنها شهرهایی به حیات خود ادامه دادن که نقش بازرگانی داشتند .
89-والا منکه وقتی دیدم گزینه ی 4 رو زده شاخ دراوردم !!! منبع کتاب جیمز موریس
99- دوستان توضیح دادن
102-گسترش جنگ ها گزینه ی بهتری می تونه باشه که البته یکی از نتایج اون هم تقلیل شدید جمعیت هم هستش،یعنی گزینه ی 1 رو هم در بر داره و گزینه ی صحیح تری هستش .
به غیر از اینا به چند تا از سوالای دیگه هم که دوستان گفتند من هم اعتراض دارم اما چون منبع مناسبی نمی دونستم ،موند .
(۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۰۸:۴۰ عصر)zxc نوشته است: [ -> ]چرا کسی به این پاسخنامه داغون اعتراض نمی کنه؟
در مورد سوال 50 با شما موافقم
سلام دوست عزیز:
سوال 55:خودم شانسی زدم مدیریت بخشی.درسته تو ایران حکومت متمرکز داریم ولی به نظرم مدیریت بخشی.من که یادم نیست ولی بعضی از دوستان می گفتن که دکتر حبیبی توی همایشی که توی دانشگاه مون بوده عینا این جمله رو ذکر کردن.ولی در هر صورت سوال مزخرفی بود.
سوال 61:میشه گفت یه جورایی حق با شماست ولی با توجه به ابن که لوکوربوزیه به زیبایی شناسی عقلانی اعتقاد داشت میشه گفت گزینه 3 درست تره.
سوال 83:جواب همون قاجاریه میشه.عین جمله از کتاب شار تا شهر کپی شده.صفحه 123 چاپ قدیم آخرای صفحه.
سوال 89:کاملا واضح که گزینه 4 درسته.کافیه یه نگاه به صفحه 398 کتاب موریس بندازی و نقشه ی دوتا شهر و نگاه کنی و حاشیه صفحه رو هم بخونی متوجه میشی که تئوتیهواکان دارای یک محور عریض شمالی جنوبی بوده و تنوچتیتلان صلیبی بوده.
صفحه‌ها: 1 2