ایران شهرساز

نسخه‌ی کامل: ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
امیدوارم واستون مفید باشه:blush:چکیده این مقاله هارو حتما میذارم بعدا.راستی نوشته دکتر قریب هست
با اجازه anahita.ta_lubiet_tu
داشتم مقاله رو می خوندم گفتم چکیده شو بزنم این جا

چکیده
در گذشته های نه چندان دور که حد و مرز شهرها، توسط دروازه ها مشخص می شد، مبادی ورودی به شهر از کیفیت فضایی بالایی برخوردار بود و جزو عناصر شاخص و از ویژگی های بارز هر شهر به حساب می آمد.امروزه با گسترش و توسعه شهرها، مبادی ورودی آن به مسیرهای سریع السیر، برای تردد وسایل نقلیه موتوری تبدیل شده است و زمین های مجاور آن ها نیز به کاربری های مزاحم و ناسازگار با محیط اختصاص یافته است که بی نظمی و اغتشاش بصری این فضاها را تشدید می کنند.
به منظور ساماندهی و تعیین معیارهایی برای طراحی مبادی ورودی شهر، وضعیت موجود مبادی دو شهر با توپوگرافی متفاوت، " مبادی ورودی محور کاشان- قم و جاجرود- تهران" ، که اولی در ناحیه ای کوهستانی و جنگل کاری شده و دیگری در دشتی هموار و خشک قرار دارد، بررسی گردید. سپس با توجه به محدودیت و امکانات بالقوه موجود، ضوابط و معیارهایی با استفاده از عناصر مصنوع و طبیعی برای هویت بخشی به این فضاها تدوین شد و کاربری های خدماتی ویژه ی مبادی ورودی شهر، برای آنها پیشنهاد گردید.

واژه های کلیدی
مبانی ورودی، فضاهای متوالی، اغتشاش بصری، تسلسل فضایی و کاربری های ناسازگار
ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها دانلود نمیشه
اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید
دانشجو شهرسازی هستم
خواهش میکنم
divoone_151@yahoo.com
(۱۳۹۳-۱-۱۹، ۰۹:۲۲ عصر)divoone_151 نوشته است: [ -> ]ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها دانلود نمیشه
اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید
دانشجو شهرسازی هستم
خواهش میکنم
divoone_151@yahoo.com
سلام مهندس. در دانلود فایل مشکلی وجود نداره،بار دیگر امتحان کنید.