ایران شهرساز
تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان قدیمی ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1591)
+--- انجمن: تالار ویژه سایت ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1)
+---- انجمن: گفت و گوی آنلاین (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=115)
+----- انجمن: گفتگوی آنلاین و بحث های علمی شهرسازی و معماری{هرشب 9-11} (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=317)
+----- موضوع: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید (/showthread.php?tid=20126)

صفحه‌ها: 1 2 3

تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - alireza - ۱۳۹۲-۱۲-۸

شماره تصویر را در نظرسنجی بالا قرار دهید:
تصویر منتخب شماره 1:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-54_c8157.jpg]
تصویر منتخب شماره 2:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-50_5e40f.jpg]
تصویر منتخب شماره 3:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-48_a85e9.jpg]
تصویر منتخب شماره 4:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-6_8ff07.jpg]
تصویر منتخب شماره 5:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-51_46549.jpg]
تصویر منتخب شماره 6:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-16_410a0.jpg]
تصویر منتخب شماره 7:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-1_9afe2.jpg]
تصویر منتخب شماره 8:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-23_1e84d.jpg]
تصویر منتخب شماره 9:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-7_f8cb7.jpg]
تصویر منتخب شماره 10:
[تصویر:  iranshahrsaz.com_تصویر-45_99db8.jpg]

RE: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - alireza - ۱۳۹۲-۱۲-۸

13 رای! خیلی کمه!!

RE: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - Masih - ۱۳۹۲-۱۲-۹

با احترام به رای و نظر تمام دوستانی که شرکت کردند، ولی انتخاب برخی از این تصاویر به عنوان تصاویر منتخب جای تعجب داره. تصاویر 1، 4 و 8 هیچ موضوعیت شهری نداره در حالیکه عنوان مسابقه "زیبایی در شهر" هست.
جناب دهقان، فکر میکنم اگر مسابقه شکل و فرم دیگه ای داشت بهتر بود. مثل تمام مسابقات حرفه ای و بین المللی، باید این مسابقه یه بخش داوران می داشت. بخش داوران از بین عکسهای رسیده، عکسهای منتخب (چه از لحاظ موضوعی، چه از لحاظ ابعاد زیبایی شناسی و چه از لحاظ فن عکاسی) رو برمیگزید و رای گیری بین عکسهای منتخب انجام میشد. حقیقتاً من خودم در بخش اول مسابقه شرکت نکردم چون تعداد عکسها بسیار زیاد بود. یه عیب دیگه هم که وقتی تعداد عکسها بالا میره، بوجود میاد این هست که مخاطب، فقط عکسهای اول رو دقت میکنه و چون تعداد زیاد هست خسته میشه و به عکسهای بعدی توجهی نمیکنه.
در مرحله بعد هم از بین عکسهای منتخب، هیئت داوران عکسهای برتر خودش رو انتخاب میکرد و بازدیدکنندگان سایت هم عکسهای خودشون رو. برای انتخاب برترین عکس هم میشد دو حالت در نظر گرفت: حالت اول اینکه یک برنده هیئت داوران داشته باشیم و یه برنده بازدیدکنندگان (نظر عموم) و حالت دوم اینکه برای رای هیئت داوران یه ضریبی در نظر گرفته بشه و به امتیاز کاربران به اون عکس اضافه بشه و در نهایت از روی نمره نهایی، عکس برتر برگزیده بشه.

پ.ن1 : این فقط یه پیشنهاد خام بود که با توجه به شیوه برگزاری مسابقات عکاسی خارجی ارائه شده و قطعاً دوستان با نظراتی خیلی بهتر از من میتونن اون رو ایرانیزه و هیجان انگیزتر بکنن!

پ.ن2 : متاسفانه چون پروفایل من تنظیماتش انجام نشده بود، پیغام شخصی شما رو در ارتباط با مدیریت این مسابقه خیلی دیر دریافت کردم و مسابقه شروع شده بود که بابتش عذر میخوام.

موفق باشید

RE: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - Masih - ۱۳۹۲-۱۲-۹

به نظرم تصاویر 2، 3 و 6 بهتر از بقیه هستند.
تصویر 3 متاسفانه بسیار Wide هست و اگر فاصله تا سوژه کمتر بود، تصویر بسیار بهتر می شد.
تصویر 6 فکر میکنم با موبایل گرفته شده باشه و مشکل دوربین اکثر موبایلها اینجا به نفع عکاس تموم شده و دانه های برف که متحرک هستند، دچار کشیدگی شدن و تصویر زیبایی ایجاد کرده که به تقویت معنایی، سوژه عکاسی خیلی کمک کرده.
اما تصویر شماره 2، بهترین عکس هست از نظرم. کادربندی کاملاً درست و رعایت هدروم و نقاط طلایی عکاسی. نمیدونم عکاسش با دانش قبلی این عکس رو گرفته یا اتفاقی بوده ولی این عکس، بهترین گزینه بین عکسهای ارائه شده هست و به عکاسش تبریک میگم.

RE: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - alireza - ۱۳۹۲-۱۲-۹

(۱۳۹۲-۱۲-۹، ۱۱:۲۰ صبح)Masih نوشته است: با احترام به رای و نظر تمام دوستانی که شرکت کردند، ولی انتخاب برخی از این تصاویر به عنوان تصاویر منتخب جای تعجب داره. تصاویر 1، 4 و 8 هیچ موضوعیت شهری نداره در حالیکه عنوان مسابقه "زیبایی در شهر" هست.
جناب دهقان، فکر میکنم اگر مسابقه شکل و فرم دیگه ای داشت بهتر بود. مثل تمام مسابقات حرفه ای و بین المللی، باید این مسابقه یه بخش داوران می داشت. بخش داوران از بین عکسهای رسیده، عکسهای منتخب (چه از لحاظ موضوعی، چه از لحاظ ابعاد زیبایی شناسی و چه از لحاظ فن عکاسی) رو برمیگزید و رای گیری بین عکسهای منتخب انجام میشد. حقیقتاً من خودم در بخش اول مسابقه شرکت نکردم چون تعداد عکسها بسیار زیاد بود. یه عیب دیگه هم که وقتی تعداد عکسها بالا میره، بوجود میاد این هست که مخاطب، فقط عکسهای اول رو دقت میکنه و چون تعداد زیاد هست خسته میشه و به عکسهای بعدی توجهی نمیکنه.
در مرحله بعد هم از بین عکسهای منتخب، هیئت داوران عکسهای برتر خودش رو انتخاب میکرد و بازدیدکنندگان سایت هم عکسهای خودشون رو. برای انتخاب برترین عکس هم میشد دو حالت در نظر گرفت: حالت اول اینکه یک برنده هیئت داوران داشته باشیم و یه برنده بازدیدکنندگان (نظر عموم) و حالت دوم اینکه برای رای هیئت داوران یه ضریبی در نظر گرفته بشه و به امتیاز کاربران به اون عکس اضافه بشه و در نهایت از روی نمره نهایی، عکس برتر برگزیده بشه.

پ.ن1 : این فقط یه پیشنهاد خام بود که با توجه به شیوه برگزاری مسابقات عکاسی خارجی ارائه شده و قطعاً دوستان با نظراتی خیلی بهتر از من میتونن اون رو ایرانیزه و هیجان انگیزتر بکنن!

پ.ن2 : متاسفانه چون پروفایل من تنظیماتش انجام نشده بود، پیغام شخصی شما رو در ارتباط با مدیریت این مسابقه خیلی دیر دریافت کردم و مسابقه شروع شده بود که بابتش عذر میخوام.

موفق باشید
سلام نظرات شما ارزشمند و از مسابقه بعدی طبق درخواست مدیریت شما بعنوان داور و مدیر برگزاری مسابقه انتخاب خواهید بود.
با تشکر

RE: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - قاصدک - ۱۳۹۲-۱۲-۹

(۱۳۹۲-۱۲-۹، ۱۱:۲۳ صبح)Masih نوشته است: به نظرم تصاویر 2، 3 و 6 بهتر از بقیه هستند.
تصویر 3 متاسفانه بسیار Wide هست و اگر فاصله تا سوژه کمتر بود، تصویر بسیار بهتر می شد.
تصویر 6 فکر میکنم با موبایل گرفته شده باشه و مشکل دوربین اکثر موبایلها اینجا به نفع عکاس تموم شده و دانه های برف که متحرک هستند، دچار کشیدگی شدن و تصویر زیبایی ایجاد کرده که به تقویت معنایی، سوژه عکاسی خیلی کمک کرده.
اما تصویر شماره 2، بهترین عکس هست از نظرم. کادربندی کاملاً درست و رعایت هدروم و نقاط طلایی عکاسی. نمیدونم عکاسش با دانش قبلی این عکس رو گرفته یا اتفاقی بوده ولی این عکس، بهترین گزینه بین عکسهای ارائه شده هست و به عکاسش تبریک میگم.

با سلام
متأسفانه این دوستمون برا عکس دو حسابی تبلیغ کردند که به نظر من در این مرحله اصلا کاره صحیحی نیست ایشون باید قبل از رأی گیری این صحبت ها رو می فرمودند.

(۱۳۹۲-۱۲-۹، ۰۱:۲۸ عصر)قاصدک نوشته است:
(۱۳۹۲-۱۲-۹، ۱۱:۲۳ صبح)Masih نوشته است: به نظرم تصاویر 2، 3 و 6 بهتر از بقیه هستند.

با سلام
متأسفانه این دوستمون برا عکس دو حسابی تبلیغ کردند که به نظر من در این مرحله اصلا کاره صحیحی نیست ایشون باید قبل از رأی گیری این صحبت ها رو می فرمودند.

اسمش تبلیغ نیست دوست عزیز. به این میگن تحلیل!
اگر من میومدم و فقط تعریف میکردم از یه عکس بدون اینکه هیچ نقطه نظر فنی بدم، حق با شما بود. ولی تحلیل عکس، میتونه به تصمیم گیری بهتر رای دهنده ها کمک کنه. توی مسابقاتی که توی همه فرومها برگزار میشه، معمولاً بدین شکل بوده که فقط خود شرکت کننده ها حق نداشتن در مورد عکسها نظر بدن. اینجا هم من هر دو تاپیک رو نگاه کردم و ندیدم تحلیل عکسها در حین برگزاری مسابقه خلاف قوانین باشه.
با این حال اگر شما هنوز فکر میکنی کارم اشتباه بوده، اشتباهم رو واضحتر بگید که من هم متوجه بشم.

RE: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - atelieahjam - ۱۳۹۲-۱۲-۹

با سلام و احترام به دوستان گرامی

با اینکه در برگزاری مسایقه قبلی به عدم تبلیغ اشاره شده بود ولی متاسفانه باز هم داره تبلیغ میشه.
دوست گرامی ما که از فنون عکاسی صحبت کردند و همچنین عکس 2 را که از نظر عکاسی ازش تعریف کردند ، باید به موضوع مسابقه توجه کنیم که زیبایی در شهر مورد نظر هست و برج میلاد به تنهایی در تصویر به نظرم هیچ انطباقی با موضوع ندارد ، چون ما چیزی از شهر نمی بینیم و فقط دو منظر بنای برج و آسمان را می بینیم ، باید در نظر بگیریم اگر سوژه ی ما در تصویر نباشد آیا باز هم به موضوع مسابقه نزدیک هستیم یا خیر ، مثلا اگر برج در تصویر نباشد و تنها منظر آسمان می تواند زیبایی شهری باشد و یا بالعکس اگر آسمان نباشد آن وقت در تصویر چه می بینیم ،

مثلا در تصاویری که با برف همراه هستند اگر بارش برف باعث زیبایی شده ، برف زیباست اما ماندگار نیست ، باید در نظر بگیریم اگر برف در تصویر نباشد آن تصویر باز هم زیبایی شهری خود را دارد یا خیر .
داوری کردن باید بهمراه در نظر گرفتن مفاهیم پنهانی و آشکار و حجم کلی و جزئی از موضوع باشد و تنها توجه به ظاهر زیبای تصویر نباید معیار انتخاب آن باشد.

با تشکر و موفق باشید

RE: تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید - atelieahjam - ۱۳۹۲-۱۲-۹

(۱۳۹۲-۱۲-۹، ۱۱:۲۰ صبح)Masih نوشته است: با احترام به رای و نظر تمام دوستانی که شرکت کردند، ولی انتخاب برخی از این تصاویر به عنوان تصاویر منتخب جای تعجب داره. تصاویر 1، 4 و 8 هیچ موضوعیت شهری نداره در حالیکه عنوان مسابقه "زیبایی در شهر" هست.

سلام دوست گرامی

ارسال کننده تصویر 4 خودم هستم و مایلم تحلیل شما را از نداشتن موضوعیت شهری این تصویر بدانم ، با تشکر و موفق باشید

درباره اینکه گفتم داوری کردن باید بهمراه در نظر گرفتن مفاهیم پنهانی و آشکار و حجم کلی و جزئی از موضوع باشد و تنها توجه به ظاهر زیبای تصویر نباید معیار انتخاب آن باشد. توضیحی بدهم :

منظورم در نظر گرفتن مبانی هنرهای تجسمی و مفاهیم جلوه های بصری برای خلق یک اثر ماندگار و هنری با توجه به مفاهیم زیبایی شناسی اعم از رعایت اصولی که هنرمندان ( نقاش و عکاس و سینماگران و معماران ) در به تصویر کشیدن آثار خود از آنها بهره می برند ، مانند ( توجه به سبکی و سنگینی ، تعادل و توازن ، تجمع و تفرق ، و رعایت کادر بندی صحیح و انتخاب زاویه دیدی مناسب ) و دیگر موارد مانند نورپردازی مناسب و استفاده از تجهیزات و امکانات مناسب و کارآمدتر و مواردی از این قبیل می باشد .

با تشکر