ایران شهرساز
مشاوره طراحی حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان جدید ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1592)
+--- انجمن: سایت مشاوره (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1689)
+---- انجمن: مشاوره کنکور (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1690)
+---- موضوع: مشاوره طراحی حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 (/showthread.php?tid=27668)

صفحه‌ها: 1 2

حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - imanbv - ۱۳۹۴-۴-۸

از سال 91 با ورود سوالات مرتبط با کنکور معماری تمایل طراحان به سوالات در حوزه معماری نمود پیدا کرد.اما از آن جا که مطالب در آن حوزه خود دنیای از زمان را طلب میکند ، نیاز به برنامه و مطالبی چکیده و در عین حال کاربردی است تا بتوان بهترین نتیجه را کسب کرد.
من با بررسی موضوعی و موردی تمامی کنکورهای شهرسازی و معماری در این زمینه و نیز تکیه بر مطالب اصلی در قسمت های دیگر توانستم نتیجه رضایت بخشی را کسب کنم.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - U.D.SG - ۱۳۹۴-۴-۸

سلام
وقت شما بخیر
دانشجوی ترم 4 شهرسازی هستم.
امیدوارم هرچه زودتر از مشاوره شما بتوانم بهره ببرم.
حضور مداوم خودم و در این کارگروه اعلام میکنم.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - سانGH - ۱۳۹۴-۴-۸

ممنون مهندس

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - imanbv - ۱۳۹۴-۴-۹

(۱۳۹۴-۴-۸، ۰۹:۴۴ عصر)banoosg نوشته است: سلام
وقت شما بخیر

سلام. ممنون.بله حتما. در حال حاضر به شما شرکت در کلاس های GIS یا اسکیس پایه را پیشنهاد میکنم.سال آینده با این انرژی و انگیزه کنارتون خواهم بود تا بهترین نتیجه را بگیرید.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - U.D.SG - ۱۳۹۴-۴-۹

(۱۳۹۴-۴-۹، ۱۱:۴۰ صبح)imanbv نوشته است:
(۱۳۹۴-۴-۸، ۰۹:۴۴ عصر)banoosg نوشته است: سلام
وقت شما بخیر

سلام. ممنون.بله حتما. در حال حاضر به شما شرکت در کلاس های GIS یا اسکیس پایه را پیشنهاد میکنم.سال آینده با این انرژی و انگیزه کنارتون خواهم بود تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مرسی از راهنماییتون.
به مدرک Gis نیاز دارم یا با پکیج های موجود در بازار میتونم آموزش ببینم و کافی هستش؟
اسکیس پایه رو این سایت آموزش میده ؟ یا کتابای اسکیس معماری برای شروع کافی هست؟
من 8 واحد بیان معماری پاس کردم و این کتاب هارو با ما کار کردند برای اسکیس :
چگونه معمارانه طراحی کنیم
تکنیک های راندو در معماری
شیت بندی با ما کار کردن و انواع تکنیک های راندو
و من برای اسکیس مرحله 2 ارشد طراحی نمیدونم باید چطور آماده بشم، اگر شما فرصتش و داشته باشین من میتونم دوستان و جمع کنم که یگ گروه تشکیل دهیم.
بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم.
موفق باشید.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - imanbv - ۱۳۹۴-۴-۹

مرسی از راهنماییتون.
به مدرک Gis نیاز دارم یا با پکیج های موجود در بازار میتونم آموزش ببینم و کافی هستش؟
اسکیس پایه رو این سایت آموزش میده ؟ یا کتابای اسکیس معماری برای شروع کافی هست؟
من 8 واحد بیان معماری پاس کردم و این کتاب هارو با ما کار کردند برای اسکیس :
چگونه معمارانه طراحی کنیم
تکنیک های راندو در معماری
شیت بندی با ما کار کردن و انواع تکنیک های راندو
و من برای اسکیس مرحله 2 ارشد طراحی نمیدونم باید چطور آماده بشم، اگر شما فرصتش و داشته باشین من میتونم دوستان و جمع کنم که یگ گروه تشکیل دهیم.
بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم.
موفق باشید.
[/quote]

خواهش میکنم.اینطور که میگید مطالب بسیاری رو یاد گرفتید. اسکیس پایه تا جایی که من میدونم فقط مرکز معماری برگزار میکنه.
در مورد GIS فکر میکنم اگر بتونید با همون پکیج ها کار بیاید خیلی خوب باشه.
ایشالا به مرحله 2 ارشد رسیدید خودم میتونم در خدمتتون باشم.اگر تایمم خالی بود همین تابستون هم برای پایه هماهنگ میکردیم اما تا آبان درگیرم.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - U.D.SG - ۱۳۹۴-۴-۹

ممنون از راهنماییتون.
ایشالله هر وقت فرصت خالی داشتید برای مشاوره ، سری به ما بچه های کنکوری بزنید.
سربلند باشید.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - imanbv - ۱۳۹۴-۴-۱۰

(۱۳۹۴-۴-۹، ۰۷:۲۸ عصر)banoosg نوشته است: ممنون از راهنماییتون.
ایشالله هر وقت فرصت خالی داشتید برای مشاوره ، سری به ما بچه های کنکوری بزنید.
سربلند باشید.

برای مشاوره همیشه در خدمتم.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - mojtaba.db - ۱۳۹۴-۴-۱۰

سلام مهندس
تبریک بابت رتبتون
من ترم 6 رو تموم کردم...تابستونی میخوام اگه خدا بخواد شروع کنم.
توی این دوتا مبحث از چهار مبحث کلی آزمون لطف میکنین منابعی که خودتون خوندین و به نظرتون باید میخوندین تا بهتر نتیجه بگیرین رو بهم بگید.

RE: حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 - U.D.SG - ۱۳۹۴-۴-۱۱

سلام  :)
متشکرم بابت وقتی که میگذارید.

در درس مباحث عمومی شهرسازی، مشاوران عزیز تمرکزشون بیشتر برای ارشد گرایش برنامه ریزی هستش.
به نظر شما منابع اصلی مباحث عمومی برای گرایش طراحی کدام یکی از موارد زیر اهمیت بیشتری میتونه داشته باشه ؟

1.کتاب محمد علی کامروا

2.تحلیلی از ویژگی های برنامه ریزی شهری، مشهدی زاده ی دهاقانی

3.مقررات شهرسازی و معماری و طرح های توسعه و عمران

4.برنامه ریزی شهرهای جدید، کرامت الله زیاری

5.مجموعه مباحث و روش های شهرسازی

6.کتاب سبز شهرسازی، جلد پنجم؛ طرح های شهری

7.مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهری، اسماعیل شیعه

8.برنامه ریزی شهری در ایران، غلامحسین مجتهدزاده

9.زیرساختهای شهری، بهزاد فر

10.شبکه ی ارتباطی در طراحی شهری، فریدون قریب

11.سرشماری نفوس و مسکن

12.مجموعه قوانین و مقررات شهرسازی، مجید احسن، مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران

13.قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

14.مبحث دوم مقررات ملی و ساختمان ، نظامات اداری، وزارت مسکن و شهرسازی

15.مبحث چهارم مقررات ملی و ساختمان، الزامات عمومی ساختمان، وزارت مسکن و شهرسازی

16.هویت شهر، مصطفی بهزادفر

17.شرح جریان های فکری و معماری و شهرسازی در ایران معاصر، سید محسن حبیبی.