ایران شهرساز
مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان جدید ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1592)
+--- انجمن: تالارهای گفتمان و مشاوره (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1804)
+---- انجمن: تالار گفتمان طراحی شهری (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=124)
+---- موضوع: مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 (/showthread.php?tid=30116)

مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 - alireza - ۱۳۹۶-۳-۲۰

سلام خانم مهندس و تبریک به شما که توانستید رتبه 2 کشور را کسب کنید.

شما که در مرحله اول رتبه 2  آوردید مطمئنا زحمت زیادی کشیده اید لطفا به سوالات زیر جواب دهید.
1-لطفا خودتان را معرفی کنید.
2-از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟
3-درصد هاتون در هر سرفصل آزمون کارشناسی ارشد چطور بود؟
4- قبل از برگزاری آزمون و آغاز مطالعه برای ارشد فکر میکردید رتبه عالی کسب کنید؟
5-چطور میتوان رتبه تک رقمی یا رتبه خوبی را در کنکور کارشناسی ارشد کسب کنیم؟
6- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
7- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
8-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 2 بیاورید؟
9-برنامه ریزی شما برای آزمون مرحله دوم چیست؟
10-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1397 شرکت کنند دارید؟
11-منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟
12-توصیه های شما راجع به خلاصه نویسی چیست؟
13-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت و فضای مجازی در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
14-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 97 چی هست؟
15-درصد رضایت تان از سایت و کانال و گروههای مجازی ایران شهرساز ؟

موفقیت شما را در کار و زندگی و تحصیل از خداوند خواستارم

RE: مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 - miss_h - ۱۳۹۶-۳-۲۰

1-لطفا خودتان را معرفی کنید. هاله ابراهیمی

2-از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟ لیسانس معماری از دانشگاه شهید باهنر کرمان با معدل 17.43
3-درصد هاتون در هر سرفصل آزمون کارشناسی ارشد چطور بود؟
زبان 91
مباحث 37
مبانی 77
تاریخ 80
تحلیل 61
4- قبل از برگزاری آزمون و آغاز مطالعه برای ارشد فکر میکردید رتبه عالی کسب کنید؟ تصمیم داشتم رتبه ی خوبی کسب کنم تا مرحله ی دوم رو با آرامش بیشتری بگذرونم ولی به تک رقمی شدن فکر نمیکردم.   
5-چطور میتوان رتبه تک رقمی یا رتبه خوبی را در کنکور کارشناسی ارشد کسب کنیم؟ مهم ترین مسئله داشتن یک هدف واقعی ست که به شما انگیزه بده که بتونید دوره ی آمادگی برای کنکور رو به بهترین نحو بگذرونید. همچنین خودتونو باور داشته باشین و به خدا اعتماد کنید و بدونید اگه به طور مستمر تلاش کنید قطعا جوری که به صلاح شماست پاسخ زحمتاتونو میده.  
6- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
من از آبان شروع کرده بودم البته اون اوایل ساعت مطالعاتیم کمتر بود. از اول اسفند ساعت مطالعاتیم رو هم بالا بردم.  
7- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
از خدمات آزمون های آزمایشی و مشاوره ی یکی از موسسات استفاده میکردم ولی کلاسی نرفتم.
8-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 2 بیاورید؟
 از نظر درسی فکر میکنم اینکه سعی میکردم به همه ی دروس به یک اندازه اهمیت بدم و برای همشون وقت بذارم یکی از عوامل بود. دلیل بعدی این بود که من بیشتر از اینکه به جزوه ها وابسته شم، تا جایی که میشد به خود کتب منبع رجوع میکردم و اگرچه وقت گیر بود ولی میخوندمشون. سوم هم توانایی نسبیم توی زبان انگلیسی که در بالا بردن ترازم کمکم کرد.
9-برنامه ریزی شما برای آزمون مرحله دوم چیست؟
 شرکت در کلاس اسکیس و مطالعه ی بعضی از کتب که به عنوان منبع کمکی معرفی شده ن.
10-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1397 شرکت کنند دارید؟
 فراموش نکنید دوره ی آمادگی برای کنکور سریع تر از چیزی که تصور میکنید میگذره و تمام خستگی ها و نگرانی هاش تموم میشه و تنها چیزی که براتون میمونه نتیجه ی نهاییست؛ پس اگر میخواید وارد این مسیر بشید، با تمام توان و انگیزه تون وارد شید و تمرکزتون رو بذارید روی هدفتون و با تلاش مستمر حقتون رو از کنکور بگیرید.
11-منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟
به نظر من کنکور امسال نکته ای که داشت این بود که سوالات زیادی (به غیر از درس مباحث البته) به گونه ای طرح شده بود که مشخصا نمیشد گفت از فلان منبع اومده و داوطلب گاهی مجبور بود به صورت ترکیبی و با مربوط ساختن مطالب چند منبع مختلف سوالات رو جواب بده. اما خب منابع مشخصی مثل شار تا شهر، محیط های پاسخده، زیبایی شناسی در معماری، زیرساخت های شهری (که امسال زیاد ازش سوال اومده بود)، نظریه های معاصر در طراحی شهری دکتر بحرینی، معماری معاصر غرب بانی مسعود، تاریخ جهان دکتر پاکزاد و ... بعضی منابع مثل سیر اندیشه های دکتر پاکزاد هم هست که اگرچه ممکنه به نسبت حجمی که دارن سوال مستقیم ازشون کم بیاد ولی باعث میشن داوطلب اطلاعات عمومیش بالا بره و بعضی سوال ها رو بدون دونستن منبع دقیق بتونه جواب بده. همچنین یکی از مهم ترین منابع، سوالات کنکورهای سالهای قبل است که روزهای آخر باید حتما خونده شن.
12-توصیه های شما راجع به خلاصه نویسی چیست؟
از واجباتیه که دوره ی جمع بندی خیلی خیلی به کار میاد. حتی اگر نوشتن مطالب براشون سخته سعی کنن موقع مطالعه نکات مهم هر کتابی رو با خط کشیدن یا هایلایت کردن مشخص کنن که بعدا برای مرور به مشکل برنخورن.
13-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت و فضای مجازی در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
بله من چون رشته ی کارشناسیم معماری بود وقتی که تصمیم گرفتم ارشد طراحی شهری رو امتحان بدم واقعا راجع به منابع و اینکه چجوری باید خوندشون اطلاعاتم پایین بود. اون اوایل خیلی سایت ها رو میگشتم و از توصیه های رتبه های سالهای قبل و لیست های منابعی که داده میشد استفاده میکردم تا تونستم یه رویکرد شخصی برای مطالعه م پیدا کنم.
14-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 97 چی هست؟
برنامه ریزی داشته باشید و البته، زبان رو هم جدی بگیرید!
15-درصد رضایت تان از سایت و کانال و گروههای مجازی ایران شهرساز؟ مطالب سایت مفید و کاربردی هستند.

RE: مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 - udesigner - ۱۳۹۶-۳-۲۰

سلام و تبریک بابت رتبه عالیتان
امکانش هست برای مشاوره اختصاصی با شما تماس داشت؟