ایران شهرساز
گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان قدیمی ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1591)
+--- انجمن: تالار ویژه سایت ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1)
+---- انجمن: گفت و گوی آنلاین (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=115)
+----- انجمن: گفتگوی آنلاین و بحث های علمی شهرسازی و معماری{هرشب 9-11} (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=317)
+----- موضوع: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه (/showthread.php?tid=5078)

صفحه‌ها: 1 2 3 4

گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - alireza - ۱۳۹۰-۸-۱۰

منتظر سوالات شما هستیم....

گفتگوی شماره 2:

جواب سوال با جایزه در بین ساعات 9-11 امشب{11 آبان 1390}

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - JAVAD4050 - ۱۳۹۰-۸-۱۰

اولین سوال

منابع پنهان طراحی شهری
که هیچ جایی این منابع رو اعلام نمیکنه
کدوما هستن؟
:huh:

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - elham90 - ۱۳۹۰-۸-۱۱

وا.. نمیشه گفت چیا هستند چون گستردگی این رشته زیاد هست و هر روز یک کتاب بیرون میاد همه میدونند تالیفاتی ک مربوط ب طراحان سوال هست ک حتما ازش سوال میاد و فکر میکنم یکسری کتابهایی ک از نظریه پردازان خارجی هست ک ترچمه شده باشه هم ازش سوال میاد گواه این صحبت رو هم آزمون ارشد طراحی شهری آزاد عنوان میکنم از سراسری بیخبرم یکی از دوستان البته این موضوع رو گفتن ک بعضی از سوالات از کتاب مکانهای عمومی کرمونا اومده ک این کتابو تو لیست منابع جایی ندیدم شایدم باشه , در هرصورت خواستم منظورمو با ذکر این مثال خدمتون عنوان کنم امیدوارم ک تونسته باشم کمکی کرده باشم..موفق باشید...

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - Sadeghpour - ۱۳۹۰-۸-۱۱

سوال دوم
سلام و خسته نباشید به همه دوستان

با توجه به تعاریف مختلف و متفاوت از برنامه ریزی شهری ....به نظر شما مناسب ترین و بهترین تعریف برای برنامه ریزی شهری چیه؟:huh::huh::huh:

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - city111 - ۱۳۹۰-۸-۱۱

(۱۳۹۰-۸-۱۱، ۰۳:۵۰ عصر)sadeghpour نوشته است: سوال دوم
سلام و خسته نباشید به همه دوستان

با توجه به تعاریف مختلف و متفاوت از برنامه ریزی شهری ....به نظر شما مناسب ترین و بهترین تعریف برای برنامه ریزی شهری چیه؟:huh::huh::huh:
سلام
برنامه ریزی شهر ی اشاره دارد به فرآیند پیش بینی گزینه هایآتی برای نواحی شهری که شامل ارائه اهداف کلی و اهداف عملیاتی و فرموله کردنراهبردهای اجرایی برای دست یابی به گزینه آینده می شود

.
برنامه ریزی شهری به طور ذاتی عملی سیاسی است که دولت هایمحلی در فرموله کردن و اجرای برنامه های شهری و برنامه ریزی شهری درگیر می شوند و نیازمند مهارت های سیاسی در برقراری گفتگو میان گروههای ذینفع رقیب نظیر توسعهدهندگان و طبیعت گرایان و طرفداران حفظ بافت تاریخی و علاقمندان به فضای باز فعالیتهای همسایگی (محلی) است

.

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - JAVAD4050 - ۱۳۹۰-۸-۱۱

(۱۳۹۰-۸-۱۱، ۰۸:۴۲ صبح)elham90 نوشته است: وا.. نمیشه گفت چیا هستند چون گستردگی این رشته زیاد هست و هر روز یک کتاب بیرون میاد همه میدونند تالیفاتی ک مربوط ب طراحان سوال هست ک حتما ازش سوال میاد و فکر میکنم یکسری کتابهایی ک از نظریه پردازان خارجی هست ک ترچمه شده باشه هم ازش سوال میاد گواه این صحبت رو هم آزمون ارشد طراحی شهری آزاد عنوان میکنم از سراسری بیخبرم یکی از دوستان البته این موضوع رو گفتن ک بعضی از سوالات از کتاب مکانهای عمومی کرمونا اومده ک این کتابو تو لیست منابع جایی ندیدم شایدم باشه , در هرصورت خواستم منظورمو با ذکر این مثال خدمتون عنوان کنم امیدوارم ک تونسته باشم کمکی کرده باشم..موفق باشید...

مهندس اون کتابایی که جدید چاپ میشه یه جورایی معلوم هستش ولی بعضی از منابع اصلا مشخص نیست ولی ازشون سوال میاد مثله کتاب استاد حسینی استاد دانشگاه گیلان مقررات معماری و شهر سازی در درس مباحث عمومی که از ش سوال اومده و هیچ کسی خبر نداره و کتابای دیه...

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - FA.ARDAKANI - ۱۳۹۰-۸-۱۲

سلام ، شرمنده که دیر رسیدم به بحث ، ولی با این وجود سوالم را دوباره خدمت مهندسین مطرح می کنم
چرا بعد از برپایی اسکلت ساختمانهای فلزی قبل از اجرای سقف و دیوارهای بین و اطراف روی سر تیرها یه قوطی حلبی می گذارند من در جاهای زیادی نمونه این کار را دیدم ؟
موفق باشید

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - alireza - ۱۳۹۰-۸-۱۲

(۱۳۹۰-۸-۱۲، ۱۲:۰۷ صبح)FA.ARDAKANI نوشته است: سلام ، شرمنده که دیر رسیدم به بحث ، ولی با این وجود سوالم را دوباره خدمت مهندسین مطرح می کنم
چرا بعد از برپایی اسکلت ساختمانهای فلزی قبل از اجرای سقف و دیوارهای بین و اطراف روی سر تیرها یه قوطی حلبی می گذارند من در جاهای زیادی نمونه این کار را دیدم ؟
موفق باشید
سلام
اگه بتونید یه عکس تهیه کنید و بزارید بهتره

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - elham90 - ۱۳۹۰-۸-۱۲

سلام خدمت دوستان عزیز...
ممنون میشم اگه پاسخ سوالات منو بدین کمی در قوانین مقررات در این ارتباط گیج شدم چی ب چی هست:idea:
در ارتباط با شهرهای جدید و شهرک ها
فرق این دو تا,مراجع تهیه و تصویب,نظارت بر تخلفاتشون و..
در محدوده و حریم شهرها نظارت و چگونگی رسیدگی به تخلفات ساختمانها و تاسیسات احداثی و مراجع در تصویباشون و...
یک خلاصه مفید و جامع ک در برگیرنده تمام نکات این موارد باشه اگه لطف کنن دوستان هر کس پاسخ میده جامع و با زبان خودش بگه ک برام قابل فهم تر باشه ممنون..

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - saeed nasiri majd - ۱۳۹۰-۸-۱۲

(۱۳۹۰-۸-۱۲، ۰۸:۳۸ صبح)elham90 نوشته است: سلام خدمت دوستان عزیز...
ممنون میشم اگه پاسخ سوالات منو بدین کمی در قوانین مقررات در این ارتباط گیج شدم چی ب چی هست:idea:
در ارتباط با شهرهای جدید و شهرک ها
فرق این دو تا,مراجع تهیه و تصویب,نظارت بر تخلفاتشون و..
در محدوده و حریم شهرها نظارت و چگونگی رسیدگی به تخلفات ساختمانها و تاسیسات احداثی و مراجع در تصویباشون و...
یک خلاصه مفید و جامع ک در برگیرنده تمام نکات این موارد باشه اگه لطف کنن دوستان هر کس پاسخ میده جامع و با زبان خودش بگه ک برام قابل فهم تر باشه ممنون..

سلام
در محدوده و حریم شهر نظارت با شهرداری هاست و محدوده و حریم شهر ها رو در طرح جامع تصویب می کنند
و رسیدگی به تخلفات در هر دو محدوده با کمیسیون ماده 100(سال1345)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
روال قانونی تاسیس شهرک:
1-تقاضای شهرک سازی-2-بررسی تایید و تقاضا توسط کمیسیون ماده 13(از سال 86 وظایف کمیسیون ماده13 رو به کارگروه مسکن و شهرسازی استان دادند)-3-تصویب تقاضا توسط شورای عالی معماری و شهرسازی
4-صدور پروانه توسط شرکت مادر تخصصی
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شهر های جدید ابتدا مثل شهرک شروع می کنند و بعد از تصویب یا شروع یه کار شهرداری دیگر همانند شهرهای دیگر
با قوانین شهرداری ها کار می کنند-
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته:کمسیون ماده 13 بموجب ماده 13 آیین نامه احداث بنا و تاسیسات در خارج محدوده و حریم با هدف
بررسی و تایید تقاضای شهر سازی در خارج از محدوده و حریم شهر ها تشکیل شد و با دستور العمل
ترویج شهرک سازی 1386 وظایفش به کارگروه مسکن و شهرسازی استان ها داده شد.:rolleyes: