ایران شهرساز
گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان قدیمی ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1591)
+--- انجمن: تالار ویژه سایت ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1)
+---- انجمن: گفت و گوی آنلاین (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=115)
+----- انجمن: گفتگوی آنلاین و بحث های علمی شهرسازی و معماری{هرشب 9-11} (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=317)
+----- موضوع: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه (/showthread.php?tid=5078)

صفحه‌ها: 1 2 3 4

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - Vasta - ۱۳۹۰-۸-۱۵

(۱۳۹۰-۸-۱۴، ۰۴:۴۰ عصر)fatyjo0on نوشته است: mall">شورای عالی شهر سازی سال 1344 تاسیس شده و در همون سال طرج جامع بندر لنگه رو به عنوان اولین طرح تصویب می کنه در صورتی که شورای عالی شهرسازی و معماری سال 1351 تاسیس شده؟:huh:mall"> من که نفهمیدم؟

سال 1343 شروع طرحهای جامع در وزارت ابادانی و مسکن بوده ولی تاسیس شورای عالی شهرسازی سال 51 تاسیس شد.

طرح امایش سرزمین نحوه سازمان دادن فعالیتها در سرزمین و طرح فضایی نحوه ااشغال فضا توسط انسان و فعالیتهای انسانی.
تفاوت ایندوتا چیه؟اگه تعریف دیگه ای دارین لطفا بنویسین

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - Sadeghpour - ۱۳۹۰-۸-۱۵

2. در حال حاضر در کشور طرح های جامع شهرها و طرح تفصیلی را چه نهادی تهیه می کند؟

سلام من فکر می کنم جواب باقی سوالاتون رو گرفتید و این سوال بی جوابه

تهیه طرح های تفصیلی در اصل توسط شهرداری ها باید انجام بشه ولی طبق مصوبه سالهای اخیر ...همون نهاد یا شرکتی که طرح جامع شهر رو تهیه می کنه ...طرح تفصیلی رو هم تهیه می کنه .......
اما در حال حاضر در کشور ما طرح های جامع رو ..شرکت های مهندسان مشاور تهیه می کنن
به این صورت که مثلا ...شرکت های مهندسان مشاور پایه 1 شهرسازی و معماری ...می تونن طرح های جامع و تفصیلی شهرهای بزرگ رو تهیه کنن و شرکت های مهندسان مشاور با پایه های کمتر ...شهرهای کوچک تر

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - Elham.A - ۱۳۹۰-۸-۱۵

سلام کسی میدونه تفاوت مفهومی طرح های موضعی و موضوعی و موضعی -موضوعی چیه؟

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - ایلیا - ۱۳۹۰-۸-۱۶

(۱۳۹۰-۸-۱۵، ۱۱:۴۷ صبح)ATUSA نوشته است:
(۱۳۹۰-۸-۱۴، ۰۴:۴۰ عصر)fatyjo0on نوشته است: mall">شورای عالی شهر سازی سال 1344 تاسیس شده و در همون سال طرج جامع بندر لنگه رو به عنوان اولین طرح تصویب می کنه در صورتی که شورای عالی شهرسازی و معماری سال 1351 تاسیس شده؟:huh:mall"> من که نفهمیدم؟

سال 1343 شروع طرحهای جامع در وزارت ابادانی و مسکن بوده ولی تاسیس شورای عالی شهرسازی سال 51 تاسیس شد.

طرح امایش سرزمین نحوه سازمان دادن فعالیتها در سرزمین و طرح فضایی نحوه ااشغال فضا توسط انسان و فعالیتهای انسانی.
تفاوت ایندوتا چیه؟اگه تعریف دیگه ای دارین لطفا بنویسین
[highlight=#ffffff]سلام
اگه ته مونده سوادم یاری کنه سال 51 شورای عالی شهرسازی به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تغییر نام می ده
اگه ...
[/highlight]

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - elham90 - ۱۳۹۰-۸-۱۷

طرحهاي موضعي مربوط به يك محدوده خاص مي باشد و طرح مورد نظر براي برطرف كردن مسأله موجود در يك محدوده مشخص است. يعني وي‍ژگي بارز آن قائم به مكان بودن آن است. اما طرحهاي موضوعي يك مسأله مشخص را مورد بررسي قرار مي دهد كه ممكن است سطح وسيعي را شامل شود. در اين صورت در هر مكاني كه مسأله مورد نظر وجود داشته باشد، طرح مورد نظر اجرا خواهد شد. بنابراين طرح موضوعي بر يك مسأله مشخص شهري تأكيد دارد.

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - parastoo69 - ۱۳۹۰-۸-۱۷

سلام به همه
طرح 3 من طراحی موزه توی بافت قدیم دزفوله.با توجه به اینکه حجم موزه به تنوع احتیاج داره چطور میشه برای همچین بافت رسمی وشکل گرفته ای از حجم های پیچیده ومتنوع استفاده کرد؟
از معمارای معروف کارهای این چنینی سراغ دارین؟

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - JAVAD4050 - ۱۳۹۰-۸-۱۷

(۱۳۹۰-۸-۱۷، ۱۲:۲۶ عصر)parastoo69 نوشته است: سلام به همه
طرح 3 من طراحی موزه توی بافت قدیم دزفوله.با توجه به اینکه حجم موزه به تنوع احتیاج داره چطور میشه برای همچین بافت رسمی وشکل گرفته ای از حجم های پیچیده ومتنوع استفاده کرد؟

مهندس به نظر من موضوع خوبی دارین

میتونین واسه حجم مورد نظر تون که با بافت همخونی داره مصالح و متریال هایی از جنس و رنگ اون بافت استفاده کنین واسه حجم هم به
<font style="font-size[تصویر:  confused.gif]http://www.archdaily.com/category/museums-and-libraries
یه سری بزن بد نی

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - Vasta - ۱۳۹۰-۸-۱۸

(۱۳۹۰-۸-۱۶، ۱۰:۵۷ عصر)ilia87 نوشته است: [q
[highlight=#ffffff]سلام
اگه ته مونده سوادم یاری کنه سال 51 شورای عالی شهرسازی به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تغییر نام می ده
اگه ...
[/highlight]

تا جایی که منم یادم مونده توی جزوه های پارسه و سنجش تکمیلی 1351 تاریخ تاسیس این شورا بوده.منابعی که تا حالا من خوندم همشون این نوشته بودند.1343 میشه تغییر نام وزارت ابادانی و مسکن
فرهنگ تشکرم چیز خوبیست!

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - golkar123 - ۱۳۹۰-۸-۱۸

(۱۳۹۰-۸-۱۷، ۱۲:۲۶ عصر)parastoo69 نوشته است: سلام به همه
دوست عزیز شما بگید موزه چی هست؟ خوب طراحی موزه به عملکردش هم بستگی داره.

RE: گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه - ایلیا - ۱۳۹۰-۸-۱۸

(۱۳۹۰-۸-۱۸، ۱۲:۴۵ عصر)ATUSA نوشته است:
(۱۳۹۰-۸-۱۶، ۱۰:۵۷ عصر)ilia87 نوشته است: [q
[highlight=#ffffff]سلام
اگه ...
[/highlight]

تا جایی که منم یادم مونده توی جزوه های پارسه و سنجش تکمیلی 1351 تاریخ تاسیس این شورا بوده.منابعی که تا حالا من خوندم همشون این نوشته بودند.1343 میشه تغییر نام وزارت ابادانی و مسکن
فرهنگ تشکرم چیز خوبیست!