ایران شهرساز
جدید=>دانلود دفترچه سوالات کنکور سراسری برنامه ریزی شهری و منطقه ای و مدیریت شهری1391 - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان جدید ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1592)
+--- انجمن: تالارهای گفتمان و مشاوره (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1804)
+---- انجمن: تالار گفتمان برنامه ریزی شهری (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- موضوع: جدید=>دانلود دفترچه سوالات کنکور سراسری برنامه ریزی شهری و منطقه ای و مدیریت شهری1391 (/showthread.php?tid=8076)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: 49 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - ایلیا - ۱۳۹۰-۱۱-۲۷

(۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۱۰:۱۴ عصر)mehdime007 نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۱۰:۱۱ عصر)meysam rezaei نوشته است: در مورد قدیمی ترین تمدنهای شهری مستمر خاور میانه میشه نه دور.فضای محیطی هم اموس راپاپورت
نه فکر کنم چون گفته مستمر، برای همین به تمدن چین مربوط میشه که از زمان های خیلی گذشته تا حالا تمدن شهری خودش رو حفظ کرده .
افرین
خاور دوره
صحفه قبلم توضیح دادم
خاور میانه قدیمی ترینشه نه مستمر ترینش
دوستان یه کتاب شار تا شهرو نیگا بیندازن حل میشه واسشون

RE: 49 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - meysam rezaei - ۱۳۹۰-۱۱-۲۷

درسته تمدن مرده هستش ولی تو این سوال قدیمی ترین تمدن های شهری رو گفته حرفی از مرده نبود.

RE: 49 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - ایلیا - ۱۳۹۰-۱۱-۲۷

سوال قدیمی ترین تمدن شهری مستمر!!!
میشه چین
یعنی خاور دور
اره اگه مستمر نداشت میشد خاور میانه
اینکه واضحه
نکته در مستمرش بود

RE: 49 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - .Utopia - ۱۳۹۰-۱۱-۲۷

اصلا نه خاور دور و نه خاور میانه ! فکر کنم گزینه اروپا داشت ! اروپا رو از نظر تمدن شهری که گفته میشه نگاه کرد ها ؟!!

RE: 49 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - meysam rezaei - ۱۳۹۰-۱۱-۲۷

اصلا کتاب شار تا شهر از هخامنشیان به بعده اصلا ربطی به این تمدنها نداره.

RE: 63 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - alireza - ۱۳۹۰-۱۱-۲۷

14 سوال آمار اضافه شد در تاپیکی دیگر جمعا شد 63 سوال

64-تصفیه فاضلاب با کدام روش بود؟

65-بهترین الگو برای به حداقل رساندن مصرف آب؟

لطفا جواب هایی که مونده را بزارید تا به یک جمع بندی برسیم.قرار بود امشب منتشر بشه که احتمالا به فردا موکول میشود.

RE: 49 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - ramshtin - ۱۳۹۰-۱۱-۲۷

(۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۱۰:۳۲ عصر)meysam rezaei نوشته است: گفته باشه یعنی چون گفته شهرسازی آگاهانه ممکن بود هیپوداموش بشه البته این نظر منه ممکن هم هست غلط باشه قدیمی ترین شهر ها همیشه واسه بین النهرین بوده اون فرهنگ چین هست که بدون خدشه تا الان مونده.در مورد مرکز ایالت هم فکر کنم ری بوده که به عنوان مادپایین بوده و در زمان ساسانیان هم تو اوج شکوفایی بوده که امهات البلدان نامیده میشده.در مورد بغداد هم من فکر کنم قرن 7 باشه.انقلاب شهری هم گوردون چایلد بوده نه موریس.اصفهان هم از قرن 3 شکوفاییش بوده که در قرن 3 میدان کهنه اصفهان در زمان سامانیان ساخته شد قرن 4 میره به سمت آل بویه.بازم معلوم نیست.

میثم جون داداش ... ری تو اون دوران مهم بوده (شیخ البلاد و امهات البلاد ) ولی سوال یه نکته ریز داشت ... زده بود از مراکز استان فارس فکر کنم یا دارابگرد بوده یا استخر .

RE: 65 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - alireza - ۱۳۹۰-۱۱-۲۸

سوالات جدیدی بدستم رسیده و بزودی در همین تاپیک قرار میدهم.

برای دیدن جوابهای 30 سوال اول به تاپیک های زیر بروید:

جواب سوال 1-10=>تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری دو ساعت بعد از کنکور {قسمت اول}

جواب سوال 11-20=>تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری دو ساعت بعد از کنکور {قسمت دوم}

جواب سوال 21-30=>تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری دو ساعت بعد از کنکور {قسمت سوم}

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=8083&action=lastpost

اینم سوالات آمار با جواب:

18 سوال=>سوالات آمار ارشد برنامه ریزی شهری 91 در این تاپیک =>سوالات آمار را هم ببنید!

RE: 65 سوال جدید 1391 =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - alireza - ۱۳۹۰-۱۱-۲۸

66-عناصر بازار تحت کدام عامل شکل گرفت ؟
67-در میزان فاضلاب شهری چه عواملی مهمه؟
68- اینسولا یعنی ؟
69- شهری که محمد خدابنده ساخته ؟
70- تعریف طرح جامع ، طرح هادی و....... ساختمان های دولتی در کدام قانون آمده است ؟
71- موضوع اولین قانون شهرسازی ؟
72-طرح مجموعه شهری از کی مطرح شد؟
73- در سال 69 گزینه انتقال پایتخت کجا بود؟

تشکر از مهندس ZALA

هرکدوم تکراری بود اعلام کنید حذف کنم.

RE: 25 سوال تا الان =>سوالات ارشد برنامه ریزی شهری در این تاپیک =>سوال جدید هم اضافه شد - aeen - ۱۳۹۰-۱۱-۲۸

(۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۰۲:۵۶ عصر)AliReza نوشته است: سوال 26:مهمترین عنصر ساختاری تهران ؟ خیابان ولیعصر

سوال 27- نظریه ساماندهی استخوان یندی شهر : ادموند بیکن

سوال 28- نظریه نردیان مشارکت شری ارنشتاین ؟ گزینه 4 کنترل شهروندی

سوال29-نظریه توسعه پایدار ؟ دستور کار 21

سوال30 - تفکر توسعه پایدار بیشترین قرابت رو با کدام طرز تفکر داده بودند ..؟ تفکر ارگانیستی

سوال 31- مهم ترین عامل برای جلوگیری از الودگی زیست محیطی تهران باید کدام عنصر رو تقویت کرد ؟ رود - درهها

سوال 32 - مدیریت شهری جدید ار کدام سال به بعد بود ؟ قانون بلدیه 1286

تشکر از مهندس نوری عزیز
نظریه توسع پایدار در اسکان2 در ریودوژانیو 92 توسط خانم برتلند در گزارش آینده مشترک ما که که به کنفرانس فکر کنم مسکن معروف شد این سوال تکراری از سال 81 بود که گفته بود اسکان 2 سوال کرده بود اما در مورد دستور کار 21 مربوط به شهر فشرده که یک نتیجه گیری از توسعه پایدار است
در مورد سوال 27 ابش این باشه

(۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۱۱:۵۱ عصر)ramshtin نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۱۰:۳۲ عصر)meysam rezaei نوشته است: گفته باشه یعنی چون گفته شهرسازی آگاهانه ممکن بود هیپوداموش بشه البته این نظر منه ممکن هم هست غلط باشه قدیمی ترین شهر ها همیشه واسه بین النهرین بوده اون فرهنگ چین هست که بدون خدشه تا الان مونده.در مورد مرکز ایالت هم فکر کنم ری بوده که به عنوان مادپایین بوده و در زمان ساسانیان هم تو اوج شکوفایی بوده که امهات البلدان نامیده میشده.در مورد بغداد هم من فکر کنم قرن 7 باشه.انقلاب شهری هم گوردون چایلد بوده نه موریس.اصفهان هم از قرن 3 شکوفاییش بوده که در قرن 3 میدان کهنه اصفهان در زمان سامانیان ساخته شد قرن 4 میره به سمت آل بویه.بازم معلوم نیست.

میثم جون داداش ... ری تو اون دوران مهم بوده (شیخ البلاد و امهات البلاد ) ولی سوال یه نکته ریز داشت ... زده بود از مراکز استان فارس فکر کنم یا دارابگرد بوده یا استخر .
به نظر من ری در قرن 3 تا 7 هجری که شهرای بزرگ ام القری میگفتند که ری بزرگترین شهر بود امهات البلاد معروف بود ولی دوران که استخر اوجش در دوران خشایار بود که توسط اسکندر نابود شد من فکر کنم دارابگرد گزینه مناسبتری باشه