ایران شهرساز
شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان قدیمی ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1591)
+--- انجمن: تالار ویژه سایت ایران شهرساز (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1)
+---- انجمن: گفت و گوی آنلاین (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=115)
+----- انجمن: تبريك و تسليت مناسبت ها (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=326)
+----- موضوع: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم (/showthread.php?tid=9914)

شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - JAVAD4050 - ۱۳۹۱-۲-۱۱

یادبود شهادت استاد شهید مرتضهی مطهری

امروز مصادف است با سال روز شهادت استوانه دین و دانش، استاد مرتضی مطهری رحمه الله ؛ او که پاره تن امام بود و حاصل عمرش محسوب می شد؛ او که مدافع دین و شریعت بود و کمر همت بسته بود تا کیان اسلام ناب را صیانت کند؛ او که با تکیه بر توانایی های علمی، عقیدتی و فلسفی خود از هرگونه شبهه و سؤال در حوزه دین استقبال می کرد و این امر را موجب پویایی و انتشار هرچه بیشتر اسلام می دانست. با شمشیر قلم و بیان و با منطق و استدلال، با التقاط و انحرافات شجاعانه مبارزه کرد و پندارهای غلط منحرفان را باطل ساخت و تلاش های دین ستیزان و معاندان اسلام را به یأس مبدل ساخت و با تقدیم جان، راهش را تداوم بخشید و با خون سرخش پای صفحات مبارزاتش را امضا کرد. او معلمی بود آشنا به علوم اهل بیت علیه السلام که در لحظه لحظه عمر شریفش، معارف ناب محمدی صلی الله علیه و آله وسلم از قلم و بیان او تراوش می کرد و منتشر می شد. از این رو مورد غضب شب پرستان قرار گرفت و در آتش کینه دشمنان عقیده و ایمان سوخت و تشنگان فضایلش را در فراق خود سوزاند. یادش برای همیشه جاودان و پر رهرو باد

حق معلم بر شاگرد

هر خیری که از دیگران به انسان برسد، در مقابل، آن شخص احساس دِین کرده، در صدد بر می آید تا به نوعی آن را جبران کند. چه خیری بالاتر از دانش که از معلم به انسان می رسد و چه دینی بالاتر از دین معلم که باید حق آن را به جا آورد؟ امام سجاد علیه السلام درباره حق معلم بر شاگرد می فرمایند: «حق استاد تو این است که در تعلیم و تکریم وی بکوشی و محضر او را بس مُوقَّر و محترم شماری و در فراگیری دانش به کلمات و بیانات او به نیکی گوش دهی و با روی گشاده و خویی آزاده و کامل و در کمال ادب و احترام به محفل و مجلس وی روی آوری و هرگز صدای خویش را بر صدای او بلندتر نسازی

».

بی انصافیست که تورا به شمع تشبیه کنم زیرا شمع را می سازند تا بسوزد اما تو میسوزی تا بسازی

به نوبه خودم شهادت استاد ارزشمند آیت ا... مطهری رو تسلیت میگم ایشاا... پیرو راه این شهیدان باشیم

.
و در آخر از تمامی استادان خودم ازابتدایی و راهنمایی و دبیرستان و دانشگاه تشکر وقدر دانی میکنم

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - 0RKIDEH - ۱۳۹۱-۲-۱۱

معلم هدفت عشق است و ایثار

هزاران خفته از درس تو بیدار

شهادت استاد گرانقدر، آیت الله مرتضی مطهری تسلیت باد
و

روز معلم و همچنین روز اساتید محترم سایت را گرامی میداریم...

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - FaTyJo0oN - ۱۳۹۱-۲-۱۲

فروغ صبح دانایی
انیس روز نادانی
چگونه پاس دارم تو را
اینك كه می دانم
خدا هم نیز چون من تو را
بسیار دوست می دارد
من هم چون خدایم تو را دارم
با سپاس بی حد
منم همین جا از تمام معلمین و اساتید عزیزم تشکر می کنم و روز معلم رو بهشون تبریک میگم.113

یه تبریک ویژه خدمت معلمین و اساتید سایت
مهندس دهقان113

مهندس پرستو113
مهندس آرامو113
مهندس محمد113
و .... ( من همین ها رو اطلاع دارم26)

و تمام عزیزانی که تعلیم و تربیت رو پیشه خودشون قرار دادند. روزتان پیروز و خورشید نامتان درخشنده باد .

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - ایلیا - ۱۳۹۱-۲-۱۲

بنده هم این روز هم تسلیت و تبریک همزمان عرض می کنم.
البته دایره معلمین و اساتید به مدرسه و دانشگاه محدود نمیشه، مهم آموختنه. چه بسا رفتاری از یک فرد چیزی رو در انسان نهادینه کنه که سالها درس در محضر اساتید طراز اول هرگز به اون تاثیر گذاری نخواهد بود.26
با این حال چه خوبه که از اساتید و معلمامون یاد کنیم و حداقل هرکی بگه بهترین معلم یا استادش از نظر خودش کی بوده113
خودم همینجا از دکتر بهرام امین زاده، استاد شهرسازی و برنامه ریزی دانشگاه امام خمینی (ره) یادی می کنم که بهترین استاد زندگیم بود و من دوستش می دارم1

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - 0RKIDEH - ۱۳۹۱-۲-۱۲

پیشنهاد خوبی دادید مهندس محمد
من هم از تمامی معلمین و اساتیدم کمال قدردانی را دارم
اما سه تا از بهترین معلم های من؛
1/ خانم حسن نژاد آموزگار کلاس اول دبستان
2/ خانم آقالر دبیر ریاضی دوره راهنمایی
3/ خانم رحیمی دبیر عربی دوره راهنمایی

امیدوارم همه معلم ها و اساتید بزرگوارم هر جایی که هستند سلامت باشند بخصوص این سه عزیز...

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - alireza - ۱۳۹۱-۲-۱۲

سلام
من هم از معلم مهربان و دلسوز دوران ابتدایی ام آقای آموزگار قدردانی میکنم و امیدوارم همیشه سالم باشند.

از خاطرات ایشون هم بگم که یه روز دیر رسیدم مدرسه و بدجور منو تنبیه کرد ولی همه موفقیت هایم(از نظر دوستان) را مدیون ایشان و سایر زحمتکشان هستم.

خیلی در کارشون جدی بودند و انسان ساز

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - FaTyJo0oN - ۱۳۹۱-۲-۱۲

ایده خیلی خوبی بود مهندس محمد113
من تقریبا همه معلم هامو دوست داشتم
ولی خوب اونایی که یه کم بیشتر دوست داشتم و یه جورایی تو انتخاب مسیر من نقش داشتند خانم مردانی معلم کلاس سوم، خانم کریمی معلم کلاس پنجم
1
آقای درودگر معلم ریاضی سال اول دبیرستان، خانم معصومی معلم مطالعات اجتماعی اول دبیرستان
1
دکتر ایران نژاد مشاور سال دوم دبیرستان
1
دکتر پروین نیا ، دکتر زارع، دکتر مصلا نژاد و مهندس انصاری از اساتید دانشگاه
1

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - Sadeghpour - ۱۳۹۱-۲-۱۲

منم روز معلم رو به همه معلما و اساتید عزیزم و مهندس دهقان عزیز تبریک می گم .....
معلمی هم که دوسش داشتم و هنوزم دارم ...معلم کلاس 5 ابتدایی و آقای لطیفی بود ....
دکتر سلمانی عزیز ....اگه هنوزم بعضی وقتا به این سایت سر می زنید و این مطالب رو می خونید ....باید بگم که دلم براتون خیلی تنگ شده و امیدوارم هرجا هستید ...مثل همیشه شاد باشید

RE: شهادت آیت الله مطهری و روز معلّم - farza - ۱۳۹۱-۲-۱۲

منم روز معلم رو به همه معلم ها و اساتید عزیز تبریک می گم