امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شادترین مردم چرا شادند؟+ (جدول)
شادترین مردم چرا شادند؟+ (جدول)
شادی تنها سرخوش بودن نیست ویا لبخند به لب داشتن؛ شادی معیارهایی دارد که برخی از کشورها به دلیل داشتم این معیارها شادترین کشور های دنیا محسوب می شوند.

معیارهای "شاد بودن" جمعیت یک کشور در چیست؟! چه عواملی در شکل گیری یک جامعه شاد موثرتر هستند؟! آیا داشتن سرمایه ملی یا داشتن پول و درآمد سرشار به تنهایی می تواند گویای شادی باشد یا عوامل دیگری هم باید لحاظ شوند؟! آیا نرخ تورم و بیکاری می توانند به تنهایی شاخص های ارزیابی شادی ملی باشند؟!

در اوایل ماه ژانویه سال 2011 میلادی، مجله مشهور آمریکایی فوربس Forbes فهرست 110 کشور دارای شادترین مردم دنیا را منتشر کرد که در آن کشور "نروژ" شادترین کشور جهان قلمداد شده بود.

در این تحقیق جامع که توسط انستیتوی تحقیقاتی LEGATUM انجام شده است، به ترتیب کشورهای نروژ، دانمارک، فنلاند، استرالیا، نیوزیلند، سوئد، کانادا، سوئیس، هلندو آمریکا شادترین مردم دنیا را دارند و بعد از آنها، کشورهای ایرلند، ایسلند، انگلستان، اتریش، آلمان و بلژیک در رده‌های 11 تا 16 کشورهای شاد دنیا قرار دارند.

این تحقیقات کشورهای جهان را در سال 2010 در 110 رتبه طبقه‌بندی کرده است که این میزان 90 درصد جمعیت کل جهان را پوشش می‌دهد.

معیارهای انتخاب شادترین کشورها
معیارهای مختلفی از جمله رضایت از کسب و کار، میزان سطح سلامت جامعه، وضعیت تأمین و امنیت اجتماعی، وضعیت اقتصادی، داشتن دموکراسی، داشتن وقت آزاد، نداشتن درد و رنج، داشتن توانایی مراقبت از خود، بودن در کنار دوستان و خانواده و بیان نظرات شخصی در خانه و جامعه بدون ترس و بدون احساس ناامنی، داشتن فرصت تحصیل رایگان و همچنین امکان بروز خلاقیت و کارآفرینی جزو معیارهایی بود که این مجله برای ارزیابی خود جهت معرفی شادترین کشورها مد نظر قرار داده بود.

بدیهی است برای "شاد" قلمداد نمودن جمعیت یک کشور مجموعه کاملی از این معیارها هستند که تاثیرگذار هستند و نه لزوما یک یا چندتا از آنها! هرچقدر تحقق این معیارها بیشتر باشد، ارزیابی ما از شاد بودن افراد آن جامعه نیز منطقی تر و به واقعیت نزدیک تر خواهد بود.

جدول زیر نشان دهنده کشورهای برتر در زمینه این شاخصه هاست:

[تصویر:  27593_564.jpg]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط MHAKBARI ، Shahrsaz67 ، Ƒanos ، farza
فکر میکنم جدول رو برعکس کنیم ایران رتبه یک رو داره3و در کنارش افغانستان و پاکستان و بورکینافاسو و جیبوتی و ...
آخرین ارسال های من :

خوشا به حال آن کس که در نامه عملش در زیر هر گناه یک استغفار ثبت شده باشد.مولا علی(ع)
احیانا امری بود ایمیل بهتر از پیام :)
پاسخ
(۱۳۹۱-۶-۱۸، ۰۸:۱۹ عصر)Shahrsaz67 نوشته است: فکر میکنم جدول رو برعکس کنیم ایران رتبه یک رو داره3و در کنارش افغانستان و پاکستان و بورکینافاسو و جیبوتی و ...

البته فکر کنم منظورتون الکی خوش ترین مردم جهان باشیم اما فکر کنم مردم افغانستان و پاکستان و... نگرش واقعی به زندگی داشته باشند

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرا "مسكن مهر" هر روز خبر ساز می شود؟ Ƒanos 0 639 ۱۳۹۱-۶-۱۵، ۰۴:۵۶ عصر
آخرین ارسال: Ƒanos
  مردم مخالف جدایی ری از تهران / اقدام دولت کاملاسیاسی است Ƒanos 0 946 ۱۳۹۱-۶-۱۵، ۰۴:۵۰ عصر
آخرین ارسال: Ƒanos

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان