امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درود به شهرسازان. درمورد اپلیارد پاورپوینت یا مطلب ندارید؟
درود به شهرسازان. درمورد اپلیارد پاورپوینت یا مطلب ندارید؟
آخرین ارسال های من :

هیچ اگر سایه پذیرد؛ ما همان سایه هیچیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط Avril256
Donald Appleyard Wikipedia
____________________________________________________________________________________

"جیکوبس" و" اپلیارد" در مقاله خود هفت هدف را در موردآینده محیط خوب شهری بیان می کنند :

1) قابلیت زندگی: سطح رفاه مناسب برای همه
2) کنترل و هویت: مردم باید احساس کنند قسمتی از محیط به آن ها تعلق دارد
3) دسترسی به فرصت ها، تصورات، لذت ها: مردم باید شهر را جایی بیابند که بتوانند رسوم را بشکنند، تجربیات را گسترش داده و لذت و تفریح داشته باشند.
4) معنی و سند: مردم باید شهرشان و خروجی های اساسی عملکردهای عمومی و فرصت هایی که تقدیم می کند را ادراک کنند
5) زندگی عمومی و اجتماعی: مشارکت در زندگی عمومی
6) خود اتكایی شهر: پایداری در استفاده از انرژی و منابع
7) محیطی برای همه: قابلیت دسترسی برای همه و دسترسی هر شهروند به حداقل سرزندگی، هویت، کنترل و فرصت ها.
برای رسیدن به این اهداف، 5 مشخصه فیزیکی برای تعریف محیط شهری تبیین می شود.
1. خیابان ها و واحدهای همسایگی سرزنده
2. تراکم حداقل از توسعه مسکونی و شدت کاربری زمین
3. فعالیت های یکپارچه و به هم پیوسته از زندگی، کار، خرید، با مجاورت متناسب
4. یک محیط انسان ساز که فضاهای عمومی را تعریف می کند به خصوص توسط بناهایش
5. بسیاری بناهای پراکنده و مجزا و مشخص با نظام پیچیده و ارتباطات

____________________________________________________________________________________

کندو کاوی در نظریات دنالد اپلیارد در مورد خیابان - احمد سلیمانی کارشناس ارشد شهر سازی

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   کندو کاوی در نظریات دنالد اپلیارد در مورد خیابان.pdf (اندازه: 428.96 KB / تعداد دفعات دریافت: 150)
.pdf   The Writings.pdf (اندازه: 1,014.96 KB / تعداد دفعات دریافت: 107)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، haydariyan ، atelieahjam

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  من مقاله درباره زیبا شناسی شهری به لاتین میخواهم میتونید کمکم کنید؟ alireza 3 2,317 ۱۳۹۳-۱۱-۷، ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  اگر در مورد بازآفرینی شهری بافت های تاریخی یا در مورد گردشگری مقاله یا مطلالبی دارین alireza 0 1,526 ۱۳۹۳-۶-۲۰، ۱۱:۰۲ عصر
آخرین ارسال: alireza
  تحقیق راجع به نوشهرگرایی mahdisi60 3 3,431 ۱۳۹۲-۱۱-۱۰، ۱۲:۵۰ عصر
آخرین ارسال: hamidataee
  من به یک مقاله در مورد کاربری زمین در شهر بروجرد نیاز دارم. البته فورا...لطفا... hasti2211 1 1,880 ۱۳۹۲-۱۱-۱۰، ۰۱:۴۱ صبح
آخرین ارسال: Avril256
  در خواست مقاله یا معرفی کتاب در باره برنامه ریزی شهری صنایع و آلودگی هوا javakili 2 1,660 ۱۳۹۲-۱۱-۱۰، ۱۲:۳۷ صبح
آخرین ارسال: Avril256
  کسی در مورد سیاست های مسمن تو کشورهای اروپای شرقی مطلب داره؟ imanataei 7 2,654 ۱۳۹۲-۸-۵، ۱۰:۲۹ صبح
آخرین ارسال: Brightness
Rainbow 3مقاله انگلیسی جدید میخوام درمورد حمل و نقل و مسکن و کاربری اراضی sajad ojaghi 1 1,955 ۱۳۹۲-۷-۲۸، ۰۱:۰۸ عصر
آخرین ارسال: elham90
  درخواست کمک: مقاله یا مطلبی در زمینه برنامه ریزی منطقه ای kasrak 0 1,392 ۱۳۹۲-۷-۴، ۰۱:۱۴ عصر
آخرین ارسال: kasrak
  در خواست مطلب در زمینه اصول شهرسازی اسلامی haydariyan 3 1,590 ۱۳۹۲-۴-۲۷، ۰۶:۲۵ عصر
آخرین ارسال: haydariyan
  شهرسازی معاصر ایران از 1380 به بعد eli taghavi 4 2,307 ۱۳۹۱-۱۰-۲۰، ۰۸:۱۰ عصر
آخرین ارسال: Brightness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان