امتیاز موضوع:
  • 55 رأی - میانگین امتیازات: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش GIS :قسمت اول -منتظر باشید
آموزش GIS :

در اين بخش اطلاعاتى جامع، برگزيده از کتابهاى موجود و جزوه هاى درسى آموزش GIS، قابل دسترسي است. اين اطلاعات به ترتيب شامل آشنايى با مفاهيم اوليه GISو کاربردهاى مختلف اين علم ميباشد.

دانلود قسمت اول:

.pdf   part-1.pdf (اندازه: 188.49 KB / تعداد دفعات دریافت: 748)
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط archopedia ، k22 ، melisa ، golazin ، Kiana ، haydariyan ، amirhossein ، JAVAD4050 ، HAMED ، city111 ، mahjoub86 ، Elham.A ، poroshot ، nazanin.gh ، planning ، lovebird ، 0RKIDEH ، bahareh. ، FaTyJo0oN
ممنون خوب بود خیلی

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، urbanism
    با دورود بر و سپاس از شما كه به مقموله GIS پرداختيد. من از سال 83 تا به حال به مطلب پرداختم خوشحال ميشم اگر بتونم و بلد باشم در خدمتتون باشم و از شما هم بياموزم.
    يك نكته كه از سال 2008 به حال در مورد نام GIS مطرح شده اينكه بجاي سامانه داده هاي جفرافيايي كه مرسوم بوده از واژه "دانش داده هاي مكانمند" (Geo spatial Information Science ) اين نام اين گفته را ميرساند كه هر داده اي كه بتوان به يك مكان نسبت داد مانند ميزان جرم خيزي يك منطقه يا ميزان رشد فرهنگي، شيوع بيماري، امكانات اقتصادي، محاسبه ميزان كشش مشتريان، محاسبه ميزان كشش بازيدي كنندگان از يك مكان، ارزشگذاري زيست محيطي، برآورد ميزان آلودگي وميزان نفوذ آ در لايه هاي مختلف اعم هستهاي ، هوا، محاسبات مربوط به مكانيك خاك، اتخاذ استراتژيهاي نظامي در هنگام حمله يادفاع و ....
    بنابراين براي شما دوستان معمار و برنامه ريزان شهري مبحث فوق العاده كاربردي است و از افتتاح اين بحث سپاسگزارم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، melisa ، JAVAD4050 ، 0RKIDEH
    (۱۳۹۰-۳-۱۵، ۱۲:۲۲ عصر)k22 نوشته است: با دورود بر و سپاس از شما كه به مقموله GIS پرداختيد. من از سال 83 تا به حال به مطلب پرداختم خوشحال ميشم اگر بتونم و بلد باشم در خدمتتون باشم و از شما هم بياموزم.
    يك نكته كه از سال 2008 به حال در مورد نام GIS مطرح شده اينكه بجاي سامانه داده هاي جفرافيايي كه مرسوم بوده از واژه "دانش داده هاي مكانمند" (Geo spatial Information Science ) اين نام اين گفته را ميرساند كه هر داده اي كه بتوان به يك مكان نسبت داد مانند ميزان جرم خيزي يك منطقه يا ميزان رشد فرهنگي، شيوع بيماري، امكانات اقتصادي، محاسبه ميزان كشش مشتريان، محاسبه ميزان كشش بازيدي كنندگان از يك مكان، ارزشگذاري زيست محيطي، برآورد ميزان آلودگي وميزان نفوذ آ در لايه هاي مختلف اعم هستهاي ، هوا، محاسبات مربوط به مكانيك خاك، اتخاذ استراتژيهاي نظامي در هنگام حمله يادفاع و ....
    بنابراين براي شما دوستان معمار و برنامه ريزان شهري مبحث فوق العاده كاربردي است و از افتتاح اين بحث سپاسگزارم

سلام ممنونم از شما استاد دانشگاه

وجود مهندسی همچون شما در این سایت مایه افتخار من وبقیه دوستان است.

مهندس شما هر جور که صلاح میدونید بهم اطلاع دهید تا انجمن gis را پیش ببریم.

منتظر پیام و یا جواب شما در همین قسمت هستم.

موفق باشید

پاسخ
    ممنون میشم چون منم به این مطالب خیلی نیاز دارم مرسی

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza
    درود بر شما
    من خوشحال ميشم كه در خدمت شما باشم چون هميشه در مقابل بچه هاي شهر سازي حس حقارت ميكردم اميدوارم از اين روزنه بتونم يه چيزي از شما يادبگيرم . هر طريقي كه مايليد من در خدمت شما و همه بچه هاي انجمن هستم. پيش نهاد ميكنم اگر بيايم طرح مسئله كنيم و با هم به طريقه استفاده از gis در حل آن بپردازيم، با اين روش هم من چشمم رو به جهان شما باز يمشه و هم ميتونم يه ليوان آب تو درياي دانش شما بريزم.

پيروز باشيد.

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، 0RKIDEH
    (۱۳۹۰-۳-۱۵، ۰۴:۲۱ عصر)k22 نوشته است: درود بر شما
    من خوشحال ميشم كه در خدمت شما باشم چون هميشه در مقابل بچه هاي شهر سازي حس حقارت ميكردم اميدوارم از اين روزنه بتونم يه چيزي از شما يادبگيرم . هر طريقي كه مايليد من در خدمت شما و همه بچه هاي انجمن هستم. پيش نهاد ميكنم اگر بيايم طرح مسئله كنيم و با هم به طريقه استفاده از gis در حل آن بپردازيم، با اين روش هم من چشمم رو به جهان شما باز يمشه و هم ميتونم يه ليوان آب تو درياي دانش شما بريزم.

پيروز باشيد.

درود

عالیه استاد

ببینید استاد شما خودتون یه مسئله طرح کنید و اونم خود شما از طریق GIS به حلش بپردازید و اگه لازم میدونید که زیر انجمن خاصی ساخته بشه بهم اطلاع دهید تا اونو بسازم.

ومیتونیم یه کلاس GIS با زبان ساده بزاریم و شما به سوالات دوستان جواب بدید.

من انجمن کلاس آموزش GIS با زبان ساده را ساختم با مدیریت شما استاد بزرگوار تا در کنار شما به اطلاعات خود اضافه کنیم.

برای رفتن به این کلاس اینجا را کلیک کنید.

موفق باشید منتظر جواب شما هستم.

پاسخ
     سپاس شده توسط 0RKIDEH
    با سلام بسیار متشکرم از برنامه های gis که گذاشتید رشته تحصیلی من کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری می باشد gis را به صورت پیشرفته کار کرده ام همچنین چند سال مهندس مشاور بوده و سه طرح جامع شهری کار کرده ام یک جزوه دارم که بسیار روان نوشته شده است که باید اسکن و فرستاده شود

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050 ، nazanin.gh ، 0RKIDEH

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      جزوه آموزش نرم‌افزار ArcGIS 9.3 (تألیف: ناهید نعمتی) MHAKBARI 1 5,726 ۱۳۹۴-۶-۱۷، ۰۴:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      آموزش کامل نرم افزار Gis ماراویا 1 6,109 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۱۲:۴۲ عصر
    آخرین ارسال: faezeh1372
      جزوه آموزش كامل GIS MHAKBARI 3 3,664 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۱۲:۴۰ عصر
      جزوه آموزشی GIS haydariyan 1 2,809 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۱۱:۳۰ صبح
      آموزش gis shahryar 12 8,914 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۱۱:۰۳ صبح
      آسان ترین آموزش GIS maspory 3 3,221 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۱۱:۰۲ صبح
      آموزش انجام عملیات ریاضی در GIS yaser seraj 5 3,409 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۱۰:۳۱ صبح
      معرفی اعضای gis و چقدر gis میدونید از مبتدی تا حرفه ای alireza 0 567 ۱۳۹۳-۳-۸، ۰۹:۵۲ عصر
      گام اول تا دهم یادگیری gis برای مبتدی ها-تهیه شده توسط سایت جی آی اس ایران شهرساز alireza 0 1,164 ۱۳۹۳-۳-۸، ۰۹:۵۱ عصر
      من دارم gis را یاد میگیرم شما هم همراه من شوید... alireza 0 512 ۱۳۹۳-۳-۸، ۰۹:۵۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان