امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال:75:نظریه هیدرولیک و نظریه اقتصادی توسط چه کسانی مطرح گردیده است؟
Question 
نظریه هیدرولیک (مازاد تولید) و نظریه اقتصادی،که در ارتباط با عوامل موثر بر پیدایش شهر(نخستین شهرها) هستند، توسط چه کسانی مطرح گردیده است؟
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط seywan_kurd
هیدرولیک=گوردن چایلد
اقتصادی=جیکوبز
آخرین ارسال های من :

شهر من,من به تو می اندیشم نه به تنهایی خویش,و از پس شیشه تو را می بینم که گرفتی مرا در بر خویش
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
نظریه مازاد تولید : گوردن چایلد
نظریه اقتصادی رو نمیدونم شاید به قول دوستمون جیکوبز
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
نظریه مازاد تولید : گوردن چایلد و نظریه اقتصادی رو هم جین جیکوبز مطرح کرده است .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
جواب: نظریه مازاد تولید توسط گوردن چایلد و نظریه اقتصادی توسط خانم جین جیکوبز

منبع:جزوه تاریخ شهر و شهرسازی پارسه صفحه 8

پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، ala sh
(۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۰۵:۵۲ عصر)كسري نوشته است: جواب: نظریه مازاد تولید توسط گوردن چایلد و نظریه اقتصادی توسط خانم جین جیکوبز
ممنون از سوالاتت کسری جان
گوردن چایلد نظریه مازاد تولید(هیدرولیک و نظام ابیاری هم گفته میشه) و جین جیکوبز(نظریه نئوابسیدین) هر دو عوامل اقتصادی رو باعث پیدایش شهر میدونستن ولی تفاوت نطریه شون در موضوع دیگه ای بوده
بهتر بود عنوان نظریه ها رو میپرسیدی
البته شاید هم من اشتباه میکنم...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، mardin
ممنون از سوالاتت کسری جان
گوردن چایلد نظریه مازاد تولید(هیدرولیک و نظام ابیاری هم گفته میشه) و جین جیکوبز(نظریه نئوابسیدین) هر دو عوامل اقتصادی رو باعث پیدایش شهر میدونستن ولی تفاوت نطریه شون در موضوع دیگه ای بوده
بهتر بود عنوان نظریه ها رو میپرسیدی
البته شاید هم من اشتباه میکنم...
[/quote]
ممنون از نظرات خوبتون، راستش گوردن چایلد و خانم جیکوبز نظریات فراوانی ارائه دادند و اگه اینطوری سوال مطرح میشد ممکن بود دوستان جواب های متعددی میدادند و اتفاقا درست هم بود . از طرفی چون حدود یک ماه تا کنکور ارشد مونده سوالات خیلی سخت هم باعث آشفتگی شرکت کنندگان میشه و هم ممکنه سردرگمی ایجاد کنه و هم ممکنه از شرکت کنندگان در بحث کم کنه. ما در ایجاد سوالات اولا می خوایم کسی که این سوالات رو میبینه و جواب میده هم یه مروری باشه بر مطالبی که خونده و هم حس شرکت در مباحث و گفتگو ها رو در اعضای سایت بیشتر کنه. با تشکر

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,685 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,312 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 884 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,147 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,307 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,617 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,362 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,516 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar
  یک خبر فوق العاده خوب برای شهرسازا، نیای از دست دادی! radan 10 5,664 ۱۳۹۱-۸-۸، ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: urbanism2012
  بحث روز=>توزیع نظارت و طراحی و نحوه ارجاع در شهر شما ؟ توسط شهرداری یا نظام مهندسی ؟ alireza 1 2,284 ۱۳۹۱-۴-۹، ۱۱:۰۵ صبح
آخرین ارسال: saeed nasiri majd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان