امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 2.66
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرانه زمین شهری با توجه به کدام عامل تعیین می شود؟
سرانه زمین شهری با توجه به کدام عامل تعیین می شود؟
1-میزان جمعیت
2-اهداف طرح
3-میزان تراکم های پیشنهادی
3-نوع کاربری اراضی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، seywan_kurd ، mehdime007 ، Sadeghpour ، .Utopia
(۱۳۹۰-۱۱-۳، ۱۱:۴۸ عصر)aramo نوشته است: سرانه زمین شهری با توجه به کدام عامل تعیین می شود؟
1-میزان جمعیت
2-اهداف طرح
3-میزان تراکم های پیشنهادی
3-نوع کاربری اراضی

مهندس سوالات جالبه ولی سخته ..!

اگه اشتباه نکنم عوامل زیادی رو سرانه زمین شهری تاثیر گذارند ولی به احتمال زیاد گزینه 1 باشه !!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط shokri ، aramo ، Sadeghpour
منم موافقم
عوامل زیادی تاثیر داره
گزینه 1 بیشترین احتمال و داره و گزینه 3 هم می تونه باشه:huh:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، Sadeghpour
در تعیین سرانه عوامل متعددی دخالت دارند از این میان 7 عامل اصلی وجود دارند که شامل گزینه 1و 3 سوال شما میشه.
ولی اگر این تست تو کنکور مطرح بشه به احتمال زیاد منظور طراح تعریف فرمولی سرانه بوده که در اینجا گزینه 1 میشه
آخرین ارسال های من :

If you can dream it, you can do it

Walt Disney
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، shokri ، alireza ، Sadeghpour
سلام

ببخشید من گزینه رو اشتباه نوشتم ..! منظورم گزینه 3 است جمعیت یکی از مهمترین عوامل در تعیین میزان توسعه شهری در اینده است

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، Sadeghpour
به نظر منم گزینه ی 3 درسته ... میزان جمعیت مهمه اما به تنهایی نمی تونه تعیین کننده باشه .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، aramo
ميزان تراكم هاي پيشنهادي
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط seywan_kurd ، aramo
میزان جمعیت
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
میزان ترکم های پیشنهادی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
با تشکر از همه دوستان این سئوال در آزمون ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری در سال90 بوده جواب سئوال گزینه 3 می باشد

تعیین سرانه زمین در ارتباط با نوع تراکم های پیشنهادی قرار دارد و در ارتباط با آن نسبت به هر یک از کاربری های شهری سرانه ای مشخص مطرح می گردد. مسلم است که جمعیت تعیین کننده میزان توسعه شهر در آینده می باشد. این جمعیت در درجه اول احتیاج به محلی دارد که به عنوان سکونت در اختیارش قرار گیرد. بنابرین، تعیین سرانه های مسکونی در اولویت و اهمیت خاصی برخوردار می باشند. سرانه مسکونی در سطح شهر، بایستی پس از مطالعه درآمد خانوارها، تعداد افراد در خانوار، قیمت زمین و میزان حداقل تفکیک زمین نسبت به نوع درآمد خانوار صورت گیرد. و در این مورد، ضابطه های اجتماعی و خصوصیات آب و هوایی محیط در نظر گرفته شود؛ و سپس اقدام به پیشنهاد سرانه مورد نظر می گردد. هنگامی که میزان نیاز به واحد مسکونی در شهر مشخص گردید باید توزیع سرانه های مسکونی، تعدا طبقات واحدهای مسکونی، مساحت زیربنا و فضاهای باز این واحدها، مورد تجزیه و تحلیل واقع شده و نتایج آن در تعیین سرانه های مسکونی تأثیر داده شود. پس از آنکه این سرانه ها تعیین شد، با توجه به مساحت کل شهر و نیازهای جمعیت در هر یک از تراکم ها، بایستی اقدام به تعیین سایر سرانه های شهری مانند: سرانه تجاری، اداری، تفریحی و مانند آنها گردد. سرانه های مسکونی و شهری، باید متناسب با خصوصیات جمعیت در تراکم هایی که مطالعات اساسی در زمینه آنها ضروریت دارد، تعیین گردد.(مقدمه ای در اصول برنامه ریزی شهری، دکتر شیعه، ص161)

پاسخ
 سپاس شده توسط saeiideh ، seywan_kurd ، shokri ، mardin ، haydariyan ، mehdime007 ، sharmin ، alireza ، .Utopia ، sanaz.f

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,290 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,333 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,678 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,309 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 881 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,144 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  مقایسه دو عکس چی می بینید 4 زمردیان 1 1,332 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان