امتیاز موضوع:
  • 64 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری
salam...man daneshjooye memariyam tarhe 5 (shahrak maskooni ) daram....mikhastam baraye motaleaatesh azatoon rahnamai begiram .... mamnoon :)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط aramo
    سلام! یه سوال!؟ استاد به ما یه زمین 4000 متر مربعی داده که تراکم ساختمانیش 180 درصد به ما گفته حداککثر استفاده رو انجام بدیم و به صورت مجتمع مسکونی دراریم! ولی یه سری اصول سایه اندازی و اشرافیت و اینام وجود داره ! کلا گیج شدم نمیدونم چه جوری و از کجا شروع کنم:s!؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط elham90 ، aramo
    دوست عزیز شما باید سطح اشغالتون مشخص باشه بعد از اون معابرتون ببینید چند متری هست اطراف ساییتون چی میگذره و...
    بعد جانمایی کنید و باتوجه به اون عقب نشیناتونو انجام بدین...

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا ، aramo ، JAVAD4050 ، kiana7822
    (۱۳۹۰-۱۲-۱۸، ۱۱:۴۵ صبح)serafina نوشته است: سلام! یه سوال!؟ استاد به ما یه زمین 4000 متر مربعی داده که تراکم ساختمانیش 180 درصد به ما گفته حداککثر استفاده رو انجام بدیم و به صورت مجتمع مسکونی دراریم! ولی یه سری اصول سایه اندازی و اشرافیت و اینام وجود داره ! کلا گیج شدم نمیدونم چه جوری و از کجا شروع کنم:s!؟

سلام منظوز از حداکثر استفاده اینه که کمترین مساحت رو به معبر اختصاص بدید پس حواستون باشه کجا معبر نیزنین ( اصلا لازمه یا نه تو بعضی طرح ها بدون اینکه معبری در نظر گرفته بشه میشه تفکیک کرد ! مثلا وقتی 4 طرف زمین معبر باشه اینجوری به دو تا خط میشه 4 تا مجتمع مسکونی پیشنهد داد که بالاترین استفاده از زمین رو داریم )

در مورد اصول سایه اندازی کتاب اقلیم آقای کسمایی رو پیشنهاد میدم اول ببینید زمین توی کدوم شهره ( اقلیم مهمه ) بعد از اصل کاوالیری استفاده میکنیم توی اقلیم سرد زاویه 45 درجه و در اقلیم گرم زاویه 63.5 درجه از آکس خیابان در نظر میگیریم

به اطراف سایت توجه کنید اگه خواستین معبر بدین حواستون باشه کوچه ها شرقی غربیه یا شمالی جنوبی
    (۱۳۹۰-۱۲-۱۷، ۱۰:۰۰ صبح)nader_msl@yahoo.com نوشته است: salam...man daneshjooye memariyam tarhe 5 (shahrak maskooni ) daram....mikhastam baraye motaleaatesh azatoon rahnamai begiram .... mamnoon :)

سلام در مورد سایتتون بیشتر توضیح بدین اینکه چقدر جمعیت پذیری دارین و... در مورد طراحی واحد همسایگی هم مطالعه کنید کتاب سرانه های دکتر حبیبی رو پیشنهاد میدم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050
    با درود
    کارشناسی من معماریه و برای ارشد طراحی شهری میخوام شرکت کنم.ما اینقد طرح زدیم که دستمون شده عین شاقول بناها(دقیق)
    حالا میخوام بدونم تفاوت اسکیس طراحی شهری با معماری در چیه؟یعنی منی که میخوام برای اسکیس طراحی شهری کار کنم چه طور کار کنم؟اگر یک استارت اولیه در ذهن من ایجاد کنید با سرعت به جلو خواهم رفت.
    ممنون

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050
    ممنون از حضور تون مهندس
    خوب اسکیس طراحی شهری نسبت به معماری به نظر من راحت تره
    شما میگین که تو اسکیس معماری موشکلی ندارم پس دیگه حله
    به نظر من شما باید بیشتر روی مبانی اسکیس کار کنین تا خود اسکیس چون دستتون قویه
    تو سایت چند نمونه اسکیس طراحی شهری گذاشتم یه سری بزن چهارچوب کار دستت میاد
    http://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=246
    و اینجا
    آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
    بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
     سپاس شده توسط deldar ، sardarekord ، kiana7822
    اسکیس طراحی شهری و معماری تقریباً تفاوت های زیادی با هم دارن ، تو اسکیس معماری دست قوی خیلی اهمیت داره! و رنگ و لعاب کار تاثیر به سزایی داره، اطلاعات و مطالبی که باید بلد باشی نقش کمتری رو ایفا می کنه!!!
    اما اسکیس طراحی شهری اهمیت اطلاعاتی که از خوندن کتب بدست آوردی نقش موثر تری رو ایفا میکنه ، دست خیلی قوی چندان اهمیت نداره!! (حتی بعضی اوقات مضر هم هست)-، اسکیس طراحی شهری کلید داره و این یعنی اگر به سئوالاتی که داده شده طبق کتاب مدنظر استاد پاسخ بدی مورد قبول واقع میشه و لا غیر!!!!!!
    آخرین ارسال های من :

[تصویر:  69907_OHkTKOyL-300x224.jpg]
    "The building of cities is one of man's greatest achievements." -Edmund Bacon
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050 ، sardarekord ، elham90
    دوستان عزیز با تشکر از راهنماییتون
    یک سوال هم در مورد معدل داشتم,تا چه حدی روی رتبه تاثیر میگذاره؟یعنی حدودی چند رتبه میتونه آدمو بالا یا پایین بکشه.چون تو تاپیکی که گذاشته بودن دیدم گفته بودن درصدهاتونو بدین و معدل که رتبتونو بگیم.معدل حدود 14 رو شما در نظر بگیرید.اگر تاثیرش زیاد باشه آدم نگران میشه و دغدغه ذهنی روی تمرکز برای قبولی تاثر میگذاره
    با سپاس از وقتی که میگذارید

پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050
    (۱۳۹۰-۱۲-۲۷، ۰۲:۵۷ عصر)hamed66 نوشته است: دوستان عزیز با تشکر از راهنماییتون
    یک سوال هم در مورد معدل داشتم,تا چه حدی روی رتبه تاثیر میگذاره؟یعنی حدودی چند رتبه میتونه آدمو بالا یا پایین بکشه.چون تو تاپیکی که گذاشته بودن دیدم گفته بودن درصدهاتونو بدین و معدل که رتبتونو بگیم.معدل حدود 14 رو شما در نظر بگیرید.اگر تاثیرش زیاد باشه آدم نگران میشه و دغدغه ذهنی روی تمرکز برای قبولی تاثر میگذاره

مهندس شما وقتی هدف گذاری میکنین دیگه هیچکی و هیچ چی نیتونه جلو دارتون باشه درسته اگه معدل بالا باشه کمک میشه ولی حالا اگه نیس پس باید با تلاش بیشتر این کاستی رو جبران کرد اوکی...

پاسخ
     سپاس شده توسط kiana7822 ، sardarekord
    (۱۳۹۰-۱۲-۲۷، ۰۷:۲۲ عصر)javad4050 نوشته است:
    (۱۳۹۰-۱۲-۲۷، ۰۲:۵۷ عصر)hamed66 نوشته است: دوستان عزیز با تشکر از راهنماییتون

مهندس شما وقتی هدف گذاری میکنین دیگه هیچکی و هیچ چی نیتونه جلو دارتون باشه درسته اگه معدل بالا باشه کمک میشه ولی حالا اگه نیس پس باید با تلاش بیشتر این کاستی رو جبران کرد اوکی...
    درسته ولی حدودش دست آدم باشه خوبه آقا جواد عزیز
    به هر حال هنوز سوالم باقیه.تا چه حدی میتونه رتبه رو جابه جا کنه؟

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      پرسش نامه تصویر ذهنی AZ!N 2 3,094 ۱۳۹۴-۳-۱۰، ۰۵:۲۴ عصر
    آخرین ارسال: shahrsaz2kochoolo
      منابع کنکور طراحی شهری - کتاب زیبایی شناسی در معماری - گروتر godonly. 2 2,290 ۱۳۹۲-۹-۷، ۰۷:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: adibnia
      سوال در مورد ahp atria 4 2,780 ۱۳۹۲-۸-۲۴، ۱۲:۳۴ صبح
    آخرین ارسال: atria
      تحلیل یک پروژه بازسازی شده در ایران یا جهان atria 6 2,834 ۱۳۹۲-۷-۲۴، ۱۱:۳۲ صبح
      همکاری با من در چاپ کتاب atria 16 5,954 ۱۳۹۲-۵-۲، ۱۲:۳۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان