امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سمنان پایتخت جدید کشور است؟

قزوین نمی تونه انتخاب بشه چون فاصله نزدیک با تهران سبب میشه همه تهران ساکن باشن و تنها برای کارای اداری ای فقط تو پایتخت می تونن انجام بدن به صورت آونگی در حرکت بتشند . قبلا تهران مرکز بود و کرج و شهرهای اقماری اطرافش که به صورت روزانه جمعیت به سمت تهران سرازیر میشد و بعداظهر عکس همین حرکت بود. حالا قزوین انتخاب بشه که در هرصورت تهران از نقشش کم نمیشه(حداقل طی چندین دهه)!پس فقط مشکل رو چندبرابر می کنیم.همونطور که گفتن:استانهای مرزی نمی تونه پایتخت انتخاب بشه پس سیستان و خوزستان و خراسان و کردستان کرمانشاه و اردبیل و اذربایجان غربی و استانها حاشیه خلیج فارس و دریای خزر هم از احتمال ها حذف میشن.به نظر من به هیچ وجه پایتخت نمی تونه نزدیک تهران باشه.پس سمنان و قم البرز و قزوین اراک هم ممکن نیستند.پایتخت انتخابی باید حداقل امکانات لازم و اولیه برای کاندید شدن داشته باشه که با این اوصاف ایلام و چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد زنجان بوشهرو حذف می شن. میمونه استانهای اذربایجان شرقی اصفهان شیراز یزد کرمان همدان که حال باید بررسی کرد. من فک کنم اصفهان رشد خودش رو کرده. بالاخره از اثرات پایتخت شدن رشد جمعیت و توسعه شهر و ... است.ایا اصفهان جای رشد بیشتر داره؟ اصفهانی که خودش با کمبود اب برای ساکنانش مواجهه. این موضوع برای شیراز هم صدق می کنه. به نظر من همدان و یزد صلاحیت پایتخت شدن رو داره هم تاریخی و هم جمعیت کم زیر 1 میلیون و هم منابع قنات و اب های زیرزمینی بیشتر نسبت به استاهای اطراف. البته فک می کنم نظر حکومت به دایل سیاسی یشتر به سمت تبریز هستش. البته این نکته رو هم بگم که حتما پایتخت قرار نیست در یک شهر آماده و در حال حیات باشه. مثلا انتقال پایتخ هند از کلکته به دهلی نو با طرحی که لیوتینز تهیه کرده بود در اراضی بایر اجرا گردید نه صرفا در شهری از پیش وجود داشته. یا طرح گریفین برای پایتخت استرالیا کانبرا و .... مثلا در همون طرح قبلی انتقال پایخت از تهرات : مشاور 3 منطقه پیشنهاد داده بود که صرفا یا مادر شر یا شهرصنعتی نبودند. مناطقی بین آباده اقلید --- مناطقی بین ابگرم اوج و ابهر -----مناطقی بین الیگودرز و محلات
درهرصورت من فکر می کنم که انتقال پایتخت در شرایط کنونی کشور امکان پذیر نبوده و این کار شدنی نخواهد بود!
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط Sahab ، Avril256

پیام‌های داخل این موضوع
سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط Sahab - ۱۳۹۲-۱۰-۳، ۰۵:۲۱ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط Avril256 - ۱۳۹۲-۱۰-۳، ۰۹:۰۱ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط deltora - ۱۳۹۲-۱۰-۳، ۰۹:۱۹ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط Avril256 - ۱۳۹۲-۱۰-۳، ۰۹:۳۱ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط deltora - ۱۳۹۲-۱۰-۳، ۱۱:۳۱ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط kasrak - ۱۳۹۲-۱۰-۴، ۰۱:۱۷ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط m.marziye - ۱۳۹۲-۱۰-۴، ۰۷:۱۳ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط foroogh.r - ۱۳۹۲-۱۰-۴، ۰۸:۱۹ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط ahmad milan - ۱۳۹۲-۱۰-۱۵، ۱۲:۰۰ عصر
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط pouya_831 - ۱۳۹۲-۱۲-۹، ۰۳:۳۱ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط حمید رسولی - ۱۳۹۲-۱۰-۷، ۰۲:۲۱ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط hamid_shahrsaz - ۱۳۹۲-۱۰-۷، ۰۹:۵۵ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط زمردیان - ۱۳۹۲-۱۰-۲۴، ۱۲:۳۸ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط century21 - ۱۳۹۲-۱۰-۲۴، ۱۲:۴۵ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط زمردیان - ۱۳۹۲-۱۰-۲۴، ۱۲:۵۰ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط nazzi - ۱۳۹۲-۱۲-۹، ۰۲:۳۱ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط Saeedm - ۱۳۹۲-۱۲-۹، ۱۰:۴۶ صبح
RE: سمنان پایتخت جدید کشور است؟ - توسط آوا سکوت - ۱۳۹۲-۱۲-۹، ۱۱:۰۰ صبح

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کشف جدید باستان شناسان ایران، قدیم ترین خاستگاه کشاورزی جهان Saeedm 1 2,469 ۱۳۹۲-۴-۲۴، ۰۱:۵۶ عصر
آخرین ارسال: reza1366
  تبریز رکوردار بافت فرسوده کشور ماراویا 0 1,671 ۱۳۹۱-۱۱-۲۷، ۱۱:۱۴ صبح
آخرین ارسال: ماراویا
  جدید ترین آمار مسکن خالی در تهران ماراویا 0 1,798 ۱۳۹۱-۱۱-۲۷، ۱۱:۰۷ صبح
آخرین ارسال: ماراویا
  انتقال پایتخت اجتناب‌ناپذیر است! yaser seraj 0 1,665 ۱۳۹۱-۱۱-۱۸، ۱۱:۰۷ عصر
آخرین ارسال: yaser seraj
  معاون فنی بيمه ايران: هنوز ادعای مترو به اثبات نرسيده است Mohsenurbanism 0 2,265 ۱۳۹۱-۶-۱۴، ۰۳:۳۲ صبح
آخرین ارسال: Mohsenurbanism
  تخفیف فروش «مقالات علمی کنفرانس های کشور» ایلیا 0 1,500 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۳ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  تنها رمز نوسازی بافت‌های فرسوده مشارکت مردم است FaTyJo0oN 1 1,615 ۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۰۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  همراه با مازندران ، تهران ، سمنان و گلستان هم لرزیدند. FaTyJo0oN 0 1,563 ۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۱۱:۰۰ صبح
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  «ساختمان‌ها» مقصر آلودگی‌ هوای پایتخت FaTyJo0oN 0 1,374 ۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۱۰:۱۳ صبح
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  براي ورود به سامانه ثبت نام آزمون استخدامی شهرداری های کشور اینجا را كليك نمایید alireza 0 7,449 ۱۳۹۰-۶-۷، ۰۱:۰۵ عصر
آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان