امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقاشی سه بعدی در معابر شهری+گزارش تصویری
: "جولین بی ور" هنرمند بریتانیایی، کارِ خود را با نقاشی در خیابانها شروع کرد و در آمد حاصله از کارش را هزینه سفرهایش می کرد، کارهای اولیه او بیشتر بر روی نقاشی از چهره های اشخاص سرشناس بود.

او سپس به نقاشی های سه بعدی بر کف پیاده روها روی آورد جولین خود می گوید: "روزی در پیاده رویی در لندن مشغول نقاشی بودم که تکه ای از خیابان را کنده بودند.

این صحنه به من ایده داد که آن را به صورت تصویری سه بعدی بر روی پیاده رو بازسازی کنم. نقاشی های سه بعدی او بر روی پیاده روهای سنگفرش شده به سرعت مشهور شد و بسیاری او را "پیکاسوی پیاده روها " نامیدند.
هر نقاشی باید از زاویه و نقطه دید مشخص و واحدی دیده شود و گرنه چیزی جز یک نقاشی ناموزون نخواهند بود پیدا کردن نقطه مورد نظر برای دوربین عکاسی اش که بتواند تصویر نهایی را به صورت سه بعدی جلوه دهد، یکی از کارهای اصلی جولین برای خلق آثارش است بسیاری از نقاشی ها حدود سه روز طول می کشد تا تکمیل شوند.

اما خطر بارش باران می تواند همه چیز را خراب کند و تمام تلاش او را از بین ببرد؛ به همین دلیل پیش بینی وضعیت آب و هوا برای کار او بسیار مهم است .

جولین درباره آثارش می گوید: "هنر من برای همه است. برای کسانی که به گالری های هنری نمی روند. هنر نباید محدود به گالری ها، کتابخانه ها و کتاب باشد و یا مخاطبان آن فقط مورخان و کارشناسان هنری باشند.

شیوه کار جولین بدین شکل است که او ابتدا تصویر دلخواهش را بر روی کاغذ می کشد و سپس نقطه های اصلی که ایجاد پرسپکتیو می کنند را بر روی پیاده روها علامتگذاری می کند، او سپس با استفاده از خطای چشم انسان و پرسپکتیو نقاشی های را با استفاده از گچ تکمیل می کند.

طول بسیاری از نقاشی او برای آنکه برجستگی مورد نظرش را نشان دهد حتی گاهی به 30 متر می رسد نقاشی های خیابانی جولین بی ور تا کنون در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، آمریکا، دانمارک، هلند و آلمان در معرض دید رهگذران قرار گرفته است برخی از کار های وی را در ادامه مشاهده می کنید.
[تصویر:  Street%20Art1-%2002.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2003.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2004.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2005.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2006.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2007.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2009.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2008.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2010.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2011.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2012.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2013.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2014.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2015.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2016.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2017%27.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2019.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2018.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2020.jpg]
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  31525927568614034969.gif]
پاسخ
 سپاس شده توسط MHAKBARI

پیام‌های داخل این موضوع
نقاشی سه بعدی در معابر شهری+گزارش تصویری - توسط فانوس - ۱۳۹۱-۷-۱۰، ۱۰:۴۹ صبح

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازسازی یک میدان باستانی در کرواسی sara515 0 763 ۱۳۹۵-۱-۸، ۱۰:۰۹ عصر
آخرین ارسال: sara515
  فراخوان اولین کنگره بین المللی افق های جدید در معماری و شهرسازی - دی 93 haydariyan 14 5,888 ۱۳۹۳-۲-۱۹، ۱۱:۳۳ عصر
آخرین ارسال: haydariyan
  دومین همایش ملی شهرسازی و معماری در گذر زمان always alone 2 2,559 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۰۹:۵۱ صبح
آخرین ارسال: haydariyan
  همایش ملی عمران، معماری و توسعه نوین شهری ( در مرحله پذیرش مقاله) lofra 0 1,624 ۱۳۹۲-۱۱-۱۱، ۰۴:۱۴ عصر
آخرین ارسال: lofra
  سلسله نشست‌های نوسازی شهری – نشست هشتم haniye_s 0 1,448 ۱۳۹۲-۱۰-۱۸، ۱۰:۴۹ عصر
آخرین ارسال: haniye_s
  اصول و معیارهای طراحی توقفگاه های عمومی در شهرهای امریکا haniye_s 0 1,189 ۱۳۹۲-۱۰-۱۶، ۱۰:۱۷ عصر
  گزارش نحوه ی انتخاب آثار برتر مسابقه يونسكو haniye_s 0 1,035 ۱۳۹۲-۱۰-۱۴، ۱۱:۵۸ عصر
  نشست تخصصی مدیریت محله در تهران: بیم ها و امیدها haniye_s 0 1,215 ۱۳۹۲-۱۰-۱۴، ۱۱:۵۵ عصر
  نشست آينده پژوهی جغرافيايی و مديريت شهری haniye_s 0 1,146 ۱۳۹۲-۱۰-۱۴، ۱۱:۵۰ عصر
  تمدید ارسال مقاله اولین کنفرانس ملی معماری و شهرسازی اسلامی و ترسیم سیمای شهری پایدار haniye_s 0 1,563 ۱۳۹۲-۱۰-۸، ۰۶:۳۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان