امتیاز موضوع:
  • 48 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7آبان روز کورش بزرگ مبارک باد
7آبان روز منشور حقوق بشر کورش بزرگ
است باید افتخار کرد جشن گرفت.

آربان می گوید:حقی که کوروش بزرگ بر گردن ایرانیان دارد به قدری زياد است که هرگز ایرانی ها نخواهند توانست آن را ادا کنند و هر قدر او را تجلیل کنند سزاوار است ولي ما هيچ كار نمي كنيم.

کتزیاس می گوید:کوروش بزرگ ایرانیان را مبدل به یک ملت صنعتی کرد و طوری صنایع ایران در دوره هخامنشی پیشرفت کرد که از کشورهای دیگر برای فراگرفتن صنعت به ایران می اومدن و پس از مدتی کارآموزی به کشور خود بر می گشتند

کورش بزرگ:برابری زن و مرد، آزادی بیان، آزادی اندیشه، آزادی کار، آزادی مسافرت، آزادی در انتخاب همسر و برانداختن برده داری و نشان دادن راه ها و زندگی انسانی و کورش بزرگ پادشاهی شجاع و عاقل و ساده و مهربان و حتی زمانی که پادشاه ۳۹ کشور بود تبعیض نژادی نمی کرد و جهان را در صلح قرار داده بود تا جایی که همه ملت ها خواستار پادشاهی کورش بزرگ بودن و حتی دشمنانش هم دوست داشتن او پیروز باشد تا از زیر ضلم قومهای وحشی دیگر بیرون آیند و روزهای خوش و سرشار از کردار نیک و پندار نیک و گفتار نیک توسط کورش بزرگ داشته باشند

من دين و آيين و رسوم ملتهايي كه من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت كه حكام و زير دستان من ، دين و آئين و رسوم ملتهايي كه من پادشاه آنها هستم يا ملتهاي ديگر را مورد تحقير قرار بدهند يا به آنها توهين نمايند .
من از امروز كه تاج سلطنت را به سر نهاده ام ، تا روزي كه زنده هستم،
هر گز سلطنت خود را بر هيچ ملت تحميل نخواهم كرد
و هر ملت آزاد است ، كه مرا به سلطنت خود قبول كند يا ننمايد
و هر گاه نخواهد مرا پادشاه خود بداند ، من براي سلطنت آن ملت مبادرت به جنگ نخواهم كرد .
من نخواهم گذاشت ، كسي به ديگري ظلم كند و اگر شخصي مظلوم واقع شد ، من حق وي را از ظالم خواهم گرفت و به او خواهم داد و ستمگر را مجازات خواهم كرد .
من اجازه نمي دهم مال غير منقول يا منقول ديگري را به زور يا به نحو ديگر بدون پرداخت بهاي آن و جلب رضايت صاحب مال ، تصرف نمايد.
من تا روزي كه زنده هستم ، نخواهم گذاشت كه شخصي ديگري را به بيگاري بگيرد و بدون پرداخت مزد ، وي را بكار وادارد .
من امروز اعلام مي كنم ، كه هر كس آزاد است ، كه هر ديني را كه ميل دارد ، بپرستد و در هر نقطه كه ميل دارد سكونت كند ، مشروط بر اينكه در آنجا حق كسي را غضب ننمايد ،
و هر شغلي را كه ميل دارد ، پيش بگيرد و مال خود را به هر نحو كه مايل است ، به مصرف برساند ،
مشروط به اينكه لطمه به حقوق ديگران نزند .
من اعلام مي كنم ، كه هر كس مسئول اعمال خود مي باشد و هيچ كس را نبايد به مناسبت تقصيري كه يكي از خويشاوندانش كرده ، مجازات كرد ،
مجازات برادر گناهكار و برعكس به كلي ممنوع است.
و اگر يك فرد از خانواده يا طايفه اي مرتكب تقصير ميشود ، فقط مقصر بايد مجازات گردد ، نه ديگران.
من اجازه نخواهم داد كه مردان و زنان را به عنوان غلام و كنيز بفروشند.
و حكام و زير دستان من ، مكلف هستند ، كه در حوزه حكومت و ماموريت خود ، مانع از فروش و خريد مردان و زنان بعنوان غلام و كنيز بشوند، و رسم بردگي بايد به كلي از جهان برافتد .

آخرین ارسال های من :

منم شهرسازی که می سازمت ، چو ایران جدم کوروش
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
7آبان روز کورش بزرگ مبارک باد - توسط ALI XxX - ۱۳۹۰-۱-۳۱، ۱۱:۱۲ صبح

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقدی بر کتاب" آفرینش مکان پایدار" نوشته کورش گلکار ماراویا 1 3,535 ۱۳۹۱-۱۱-۱۵، ۱۲:۳۲ صبح
آخرین ارسال: foroogh.r
  ساخت بزرگ‌ترین فرودگاه جهان MHAKBARI 0 1,588 ۱۳۹۱-۱۱-۶، ۰۴:۱۴ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  چگونه آشپزخانه نقلی را بزرگ تر نشان دهیم Ƒanos 0 1,426 ۱۳۹۱-۱۰-۲۹، ۰۳:۱۱ عصر
آخرین ارسال: Ƒanos
  " آلونک بزرگ " طرحی از دانشجویان D & M MHAKBARI 0 1,475 ۱۳۹۱-۸-۲۲، ۱۱:۳۶ صبح
  بزرگ ترين طنز معماري قرن در تهران پریسیما 2 2,356 ۱۳۹۱-۸-۳، ۰۹:۲۷ صبح
آخرین ارسال: srohani65
  بزرگ‌ترین کتاب‌خانه‌های جهان + تصاویر MHAKBARI 0 2,142 ۱۳۹۱-۷-۱۰، ۱۱:۴۵ عصر
  تریای باد و آب؛ بازتعریف معماری بومی MHAKBARI 0 906 ۱۳۹۱-۷-۹، ۰۸:۲۵ صبح
  بزرگ ترین قوس پل دنیا. Ƒanos 0 1,220 ۱۳۹۱-۵-۸، ۰۸:۲۶ عصر
  پیکسل، ساختمانی کوچک با انتظاراتی بزرگ Ƒanos 0 1,368 ۱۳۹۱-۴-۳۰، ۰۳:۲۰ عصر
  تکمیل عملیات ساخت بزرگ‌ترین ساختار چوبی دنیا در سویل فرانسه Ƒanos 0 3,045 ۱۳۹۱-۴-۲۶، ۰۶:۵۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان