امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال113:ارمانشهری 8ضلعی با دوایر متحدالمرکز اثر کدام طراح بوده؟
جواب روز بعد داده خواهد شد.
آخرین ارسال های من :

بیا تا داد عمر رفته بستانیم...
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، aramo ، mehdime007
(۱۳۹۰-۱۰-۲۸، ۱۲:۰۱ عصر)ATUSA نوشته است: جواب روز بعد داده خواهد شد.

لئون باتیستا آلبرتی

اه جوابم اشتباه بود ..!! ببخشید ویترویوس بود :(

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، aramo
اگه درست نوشته باشم ویترویوس است طرح او یک آرمانشهر رنسانسی محسوب می شود شکل آن دوایر متحدالمرکز که در میان یک حصار دفاعی 8 ضلعی محصور بوده و 8 خیابان شعاعی آن به دژهای واقع در زوایای حصارها ختم می شده است طرح ویترویوس در دوره روم اهداف نظامی در سر نمی پرورانده است بلکه هدف اصلی او در آن زمان جلوگیری از ورود بادهای نامناسب بوده است(کتاب تاریخ شهر وشهرسازی)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، mardin
(۱۳۹۰-۱۰-۲۸، ۰۴:۴۴ عصر)aramo نوشته است:
اگه درست نوشته باشم ویترویوس است طرح او یک آرمانشهر رنسانسی محسوب می شود شکل آن دوایر متحدالمرکز که در میان یک حصار دفاعی 8 ضلعی محصور بوده و 8 خیابان شعاعی آن به دژهای واقع در زوایای حصارها ختم می شده است طرح ویترویوس در دوره روم اهداف نظامی در سر نمی پرورانده است بلکه هدف اصلی او در آن زمان جلوگیری از ورود بادهای نامناسب بوده است(کتاب تاریخ شهر وشهرسازی)
منم با دوستمون موافقم ،ویتروویوس درسته البته ویتروویوس این طرح رو توضیح داده بود ولی هیچ وقت اونو نکشیده بود،حالا کی اونو با توجه به توضیحاتش کشیده ،معلوم نیست .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، .Utopia
درسته جواب ویترویوس است
آخرین ارسال های من :

بزرگ فکر کن...
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، kiana7822 ، mehdime007
جواب وایترویوسه

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، mehdime007

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,290 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,333 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,678 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,456 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,289 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,613 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  تبدیل فایل word به پاورپوینت با زدن چند دکمه*به همین راحتی* alireza 24 23,355 ۱۳۹۱-۱۰-۲۵، ۰۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: ayaghoobi
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,359 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان