امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش های جستجوی مطالب علمی در اینترنت
سلام مجدد خدمت تمامی عزیزان
باتوجه به نیاز جستجوی هدفمند در اینترنت و اینکه برخی از دوستان من جمله خودم هم نیاز دارم و همچنین عدم ارائه این روش ها از سوی سایر اعضای محترم که مارو لایق دانستن اون مسائل ندونستن!!! بنابر این تصمیم بر این شد همانند کشور عزیزمون که در تحریم ها به بهترین پیشرفت ها دست پیدا میکنند، ماهم آستینارو بالا بزنیمو خودمون بگردیم ته توی ماجرا رو در بیارم!
خدارو شکر داریم به جاهای خوبی میرسیم:cool:
از ساده ترینش شروع میکنم(برای خنده!!)
بعد اگه بقیه همراهی کردن ادامه میدم، اگرم نه بازم ادامه میدم که به هر حال هیچ مانعی نمی تواند مارا از هدفمان منصرف نخواهیم شد و نببد مرا دست چرخ بلند!!:angel:
خب روش اول اینه که شما عنوانتون رو در گوگل بنویسید و سرچ کنید! :D(چقدر فسفر برد تا فهمیدم!!)
روش بعدی که بهتره، این هست که این سرچ ها رو با پسوندهای مخصوص خودشون انجام بشیم؛ .pdf رو برای سرچ پی دی اف ها و .doc رو برای سرچ فایل های ورد و .etdu رو برای سرچ پایان نامه ها استفاده میکنن(این آخریو مطمئن نیستم! ولی مطمئن میشم و درستش میکنم، بقیه پسوند هارو هم اضافه میکنم)
روش سوم که میتونه مکمل قبلی ها باشه اینه که از گوگل ادونس advance استفاده کنیم برای سرچ
البته مثل اینکه فعلا در دسترس نیست!! آدرسش هم اینه http://www.google.im/advanced_search?hl=en
وقتی رفتید داخلش، گزینه exactly رو حتما علامت بزنید و بقیشو بعدا میگم(باید برم ببینم دوباره:D)
اما گزینه چهار رو الان نمیگم ( این خیلی خوبه):angel: همراهی بفرمایید تا به اصل کاریا برسیم
اینارو که خیلیا میدونستن:cool:
منتظریم
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، 0RKIDEH ، JAVAD4050 ، FaTyJo0oN ، nazanin.gh ، alireza ، parasto_gh ، H.Arzhang ، ART-MISS ، Sadeghpour
تشکر اطلاعات خوبی برای همه است
چطوری همراهی کنیم؟!!

یک روش هم که شاید بدونید و شاید بهتر از منم بلد باشید
تایپ file type هست در کادر جستجو
بعد از file type پسوند مود نظر و بعد موضوع مربوط را تایپ میکنید
مثلا با موضوع urbanism با پسوند doc یا ...
تایپ میکنید:
file type: doc urbanism

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، FaTyJo0oN ، parasto_gh
مرسی
منظورم همین بود که اطلاعاتمون رو به اشتراک بذاریم
یه روش دیگه هست که بسیار مفید هست
البته اینها همه در حیطه جستجوی گوگل انجام میشه
[font=arial,sans-serif]Advanced Scholar Search
[/font]
این روش به عنوان یک روش حرفه ای برای یافتن مقالات معتبر مثلا در حوزه ای اس ای معرفی میشه
در صفحه اول گوگل کنار جی میل، گزینه more و سپس در انتهای لیست باز شده گزینه even more رو انتخاب کنید و از صفحه باز شده این روش رو انتخاب کنید
یا برای دسترسی راحت تر به این ادرس برید
http://scholar.google.com/advanced_scholar_search
این از تمامی روش های ذکر شده مفید تر هست
شما میتونید بسیاری از تنظیمات رو انجام بدید
بیشتر توضیح نمیدم تا خودتون که محقق هستید ایشالا برید کشفش کنید:D
البته خوب هست که هرکسی سایت های معتبر رو بشناسه که یکی از عزیزان زحمتشو دیروز کشیدن و من هم حتما سعی میکنم کار ایشون رو یه دسته بندی و کامل کنم و در همین تاپیک عرضه کنم
دوستان کسی چیز دیگری بلد هست بازهم منتظریم:shy:

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، FaTyJo0oN
10Google Search Engine Secret Operators

Below are some of the most important and useful query operators along with their descriptions when using Google search engine.
Operator :site
Description: restricts results to sites within the specified domain
Sample query:site:Delphinoy.com delphi will find all sites containing the word delphi, located within the *.delphinoy.com domain
Operator: intitle
Description: restricts results to documents whose title contains the specified phrase
Sample query: intitle:Delphi philippines will find all sites with the word delphi in the title and philippines in the text
Operator: allintitle
Description: restricts results to documents whose title contains all the specified phrases
Sample query: allintitle:Delphi philippines will find all sites with the words delphi and philippines in the title, so it’s equivalent to intitle:Delphi intitle:Philippines
Operator: inurl
Description: restricts results to sites whose URL contains the specified phrase
Sample query: inurl:Delphi will find all sites containing the word philippines in the text and delphi in the URL
Operator: allinurl
Description: restricts results to sites whose URL contains all the specified phrases
Sample query: allinurl:Delphi philippines will find all sites with the words delphi and philippines in the URL, so it’s equivalent to inurl:Delphi inurl:Philippines
Operator: filetype, ext
Description: restricts results to documents of the specified type
Sample query: filetype:Pdf philippines will return PDFs containing the word philippines , while filetype:xls delphi will return Excel spreadsheets with the word delphi
Operator: numrange
Description: restricts results to documents containing a number from the specified range
Sample query: numrange:1-100 delphi will return sites containing a number from 1 to 100 and the word delphi. The same result can be achieved with 1..100 delphi
Operator: link
Description: restricts results to sites containing links to the specified location
Sample query: link:www.delphinoy.com will return documents containing one or more links to www.delphinoy.com
Operator: inanchor
Description: restricts results to sites containing links with the specified phrase in their descriptions
Sample query: inanchor:Delphi will return documents with links whose description contains the word delphi(that’s the actual link text, not the URL indicated by the link)
Operator: allintext
Description: restricts results to documents containing the specified phrase in the text, but not in the title, link descriptions or URLs
Sample query: allintext:"delphi philippines" will return documents which contain the phrase delphi philippines in their text only

ببخشید زحمت ترجمه اش با خودتون
ترجمه سختی نداره!

این مطالب را از سایت Delphinory آوردم

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، nazanin.gh
مرسی مهندس
فقط میشه آدرس صفحه ای که این گزینه ها در اون هستند رو بنویسید؟

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، nazanin.gh
(۱۳۹۰-۱۲-۱۶، ۱۱:۳۸ صبح)محمد مهربون نوشته است: مرسی مهندس
فقط میشه آدرس صفحه ای که این گزینه ها در اون هستند رو بنویسید؟

ممنون از تذکرتون
ویرایش کردم

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
البته من فکر می کنم همه چیز به شانس جوینده بستگی داره اگه روی پیشونیش نوشته باشند بدشانس هر حقه ای برای پیدا کردن مطلبی استفاده کنه بی فایده است من خودم کلا در این مورد خوش شانس هستم به طور معمولی سرچ می کنم خیلی چیزها رو هم پیدا می کنم:cool: خدا رو شکر

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm
سلام به تمامی دوستان
امیدوارم به نظرم نخندید در جستجوی اینترنتی کلمات کلیدی در سرچ خیلی مؤثر هستند نوعی بکار گیری و نوشتن آنها خیلی کمک می کند.
آخرین ارسال های من :

با آرزوی موفقیت روز افزون شما5
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza
    دقیقا همین هست
    در سرچ کردن مهمترین مطلب، نحوه انتخاب کلمات هست
    و این کار جز با سرچ کردن زیاد دست ادم نمیاد
    حتما باید زیاد سرچ کنید تا نحوه سرچ کردن رو یاد بگیرید. ما یه درس داشتیم، اولای ترم یه قسمتشو شاید دوهفته هم بیشتر طول میکشید انجام بدیم. اما اخراش تو کمتر از 5 ساعت سرچ و جمع بندی تموم میشد

پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      درخواست رایگان در خواست مقاله با فرمت amin.al1987 2 1,381 ۱۳۹۳-۹-۱۶، ۰۴:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: foroogh.r
      "نوروز در شهر "سومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 0 1,686 ۱۳۹۳-۱-۶، ۱۰:۳۰ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      آشنايي با وظايف شهرداري ها در قبال شهروندان و شهرها زمردیان 0 1,788 ۱۳۹۲-۱۱-۱، ۰۷:۲۸ عصر
    آخرین ارسال: زمردیان
      ملاقات حضوری در روز کنکور 1393 عکسی یادگاری زمردیان 0 964 ۱۳۹۲-۱۰-۳۰، ۱۲:۰۵ صبح
    آخرین ارسال: زمردیان
      ملاقات حضوری در روز کنکور مرحله دوم 1392 alireza 25 8,659 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۰:۰۴ عصر
    آخرین ارسال: mehdime007
      عکس از اعضای ایران شهرساز در روز مرحله 2 seywan_kurd 12 7,326 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۰:۵۶ صبح
    آخرین ارسال: hamidataee
    Smile امان از دوراهی های زندگی!!! hector 4 2,144 ۱۳۹۲-۴-۲، ۰۹:۳۰ صبح
    آخرین ارسال: hector
      بررسی بازار در شهر سازی ماراویا 0 1,149 ۱۳۹۱-۹-۱۳، ۰۵:۳۵ عصر
    آخرین ارسال: ماراویا
      تأثیر ایران شهرساز در قبولی ارشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ URBAN 98 7 3,734 ۱۳۹۱-۹-۱۱، ۰۴:۰۳ عصر
    آخرین ارسال: URBAN 98
      ایرادات مسکن مهر و راه های رفع آن FaTyJo0oN 8 3,093 ۱۳۹۱-۹-۸، ۰۸:۱۰ صبح
    آخرین ارسال: FaTyJo0oN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان