امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چینیها مسکن مهر را کپی کردند!

چین تا کنون سیصد و هشتاد و نه میلیارد و پانصد میلیون یوان (شصت و یک میلیارد و ششصد و شصت میلیون دلار) در ساخت مسکن تضمینی برای اقشار کم درآمد سرمایه گذاری کرده است.

وزارت مسکن و توسعه شهری و روستایی چین با اعلام این خبر افزود: مسئولان محلی در ماههای نخست امسال ساخت سه میلیون و چهارصد و شصت هزار واحد مسکونی را آغاز کردند.
این وزارت افزود : تا کنون دو میلیون و شصت هزار واحد مسکونی تامین اجتماعی ساخته شده است که نزدیک به نیمی از کل پنج میلیون واحد مسکونی به شمار می آید که دولت تا پایان سال دو هزار و دوازده مشخص کرده است. وزارت مسکن چین افزود : دولت قصد دارد طرح ساخت هفت میلیون واحد مسکونی را نیز در سال دو هزار و دوازده آغاز کند. سال دو هزار و یازده نیز ساخت ده میلیون واحد مسکونی آغاز شده بود.
سخنگوی رسمی وزارت مسکن چین افزود: دولت مرکزی به دولتهای محلی کمک خواهد کرد تا فشار مالی بر طرحهای مسکن را با افزایش کمکهای مالی کاهش دهد. دولت چین متعهد شده است برای برطرف کردن نیاز خانواده های کم درآمد و آرام کردن بازار مسکن ، در دوره سالهای دو هزار و یازده تا دو هزار و پانزده ، سی و شش میلیون واحد مسکونی بسازد.
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، aramo
نمیشه گفت مسکن مهر کپی شده،این طرح ها که تازگی نداره، اگه شرایط و ویژگی هاش با مسکن مهر برابر بود می توانستیم بگوییم کپی ولی از ویژگی ها چیزی نیامده...
آخرین ارسال های من :

خوشا به حال آن کس که در نامه عملش در زیر هر گناه یک استغفار ثبت شده باشد.مولا علی(ع)
احیانا امری بود ایمیل بهتر از پیام :)
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN
خب اگر این مسکن ها به صورت شهرک بنا شده باشن میشن مسکن مهر ولی اینجا اعلام نکرده که کجا این مسکن هارو ساختن و آیا ویژگی های بد مسکن مهرو داره یانه.چون مسکن مهری که تو ایران ساخته شده علاوه بر اینکه مشکلیو حل نمیکنه بلکه مشکلات اون چندسال بعد خودشو نشون میده و میشه بحران شاید اگر این مسکن ها تو بافت فرسوده شهرها ساخته میشدن هم بهسازی بافت فرسوده میشدن هم بحران مسکن حل میشد هم قیمت مسکن شکسته میشد هم این همه مهاجر از روستا به مسکن مهر نداشتیم هم کسی که مسکن مهر میخرید جای سرمایه گذاری صرفا مالی توش زندگی میکرد!!شاید حتی مسکن هایی که تو چین ساخته شدن فقط به معماریشون توجه نشده فقط!شاید از مهندسای شهرسازی هم نظر و مشاوره خواستن!
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، Shahrsaz67
من سر پروژه های مسکن مهر رفتم....واقعا از لحاظ سازه ای مشکل دارن....واقعا افتضاح ساختنش...مصالحش بد نبود ولی خانه از پای بست ویران است...
احتمالا با یه زلزله 6-5 ریشتری بریزن پایین26

پاسخ
 سپاس شده توسط Shahrsaz67 ، diamond
بله پروژه هایی که مطالعه پشتش به صورت جدی نباشه و فقط خانه دار کردن براشون رضایت بخش باشه همینه دیگه!اما نمایشی که انجام این طرخ ها داره رو در نظر بگیرید،یه عده زیرساختارو میسازند و نامی از اونا نمیمونه و تنها کار میمونه و یه عده روسازی و سطحی سازی و کاری نمیمونه و نام میمونه،البته تا یه مدت کوتاهی،چون وقتی بفهمند که چه گندی بالا آمده نام هم نمیماند. الان بنشینی بحث با مسئولان این طرح ها صحبت از حجم بالای خانه دار شدن و کار غیر ممکن را ممکن کردن می کنند و حالا اگر از معایب آن صحبت کنی به عنوان سنگ انداز در انجام طرح،معاند،مخالف، و ... خوانده می شوی.تا کی باید به زبان هنری نقد کرد؟این نوع نقد یعنی نقد غیر مستقیم هزینه ی زمانی و فردی بالایی داره و معمولا تمامی بخش هارو شامل نمیشه و تاشیر زیادی هم نداره...امید که روزی صادقان و دلسوزان واقعی بر مسند بزرگان بنشینند که کهتران را پا در کفش بزرگان کردن خطاست.

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، sevda-mor ، JAVAD4050 ، diamond
این پروژه ها همونطور که گفتم فققط از لحاظ معماری درست کار شدن از بعد شهرسازی صفرن حالا بعدها چقد قراره سر رفع مشکلات همین ها چقد هزینه شود!

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN
(۱۳۹۱-۳-۲۹، ۰۶:۵۲ عصر)anahita.ta_lubiet_tu نوشته است: این پروژه ها همونطور که گفتم فققط از لحاظ معماری درست کار شدن از بعد شهرسازی صفرن حالا بعدها چقد قراره سر رفع مشکلات همین ها چقد هزینه شود!

تا جایی که ما دیدیم از لحاظ سازه ای و عمرانی هم بد کار شده بودند.....امیدوارم به زودی ها زلزله با ریشتر بالا نیاد26 که البته این زلزله پیش بینی شده!!! خدا به خیر کند63

پاسخ
 سپاس شده توسط diamond

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر aramo 13 4,826 ۱۳۹۲-۶-۲۸، ۰۲:۴۱ عصر
آخرین ارسال: rafi
  گرد و خاک اهواز را هم تعطیل کرد aramo 1 1,070 ۱۳۹۱-۳-۳۱، ۰۷:۴۷ عصر
آخرین ارسال: shahrsazjavan
  کوچک‌ترین زلزله تهران را با فاجعه مواجه می‌کند aramo 0 1,119 ۱۳۹۱-۳-۳۰، ۰۵:۵۵ عصر
آخرین ارسال: aramo
  جهش قیمت مسکن دستور کار کمیسیون عمران aramo 0 1,257 ۱۳۹۱-۳-۳۰، ۰۵:۵۳ عصر
  جاده ابر را بسازید، سریعتر هم بسازید! aramo 0 796 ۱۳۹۱-۳-۲۹، ۰۵:۴۶ عصر
  کیفیت ساخت مسکن مهر بالا است FaTyJo0oN 2 1,932 ۱۳۹۱-۳-۲۹، ۱۲:۴۰ صبح
آخرین ارسال: meysam rezaei
  دور جدید ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی از مهر FaTyJo0oN 0 1,264 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۷:۵۳ عصر
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  شهرداری‌ها رفتارهای اجتماعی را می‌سازند 0RKIDEH 1 1,248 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۶:۲۶ عصر
  ادغام مسکن مهر در بافت فرسوده FaTyJo0oN 7 5,021 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۴:۳۹ عصر
آخرین ارسال: Shahrsaz67

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان