امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جواب سوالات مرحله دوم کنکور برنامه ریزی شهری 15 تیر 1392
سلام
ابتدا سوال را از لینک زیر دریافت کنید و سپس در همین تاپیک جواب خود را درج کنید.
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...7#pid46057
با سپاس
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط URBAN 98 ، نعیمه حیدری ، farnoosh joon ، mojtaba1992 ، mehdime007 ، century21 ، tabe
این امتحان واقعا غافل گیر کرد منو.
خودم رو برای هر طرحی آماده کرده بودم بجز این یکی.
از مهندس دهقانم تشکر می کنم. واقعا زحمت می کشه برا بچه ها
از سایت خیلی استفاده کردم اگر چه فعال نبودم.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    به نظر من نه سخت بود نه آسون.ولی از لحاظ طراحی ضعیف عمل کردم
    آخرین ارسال های من :

مثبت بیندیش ، اگر مثبت را انتظار داری

105
    پاسخ
     سپاس شده توسط hero ، mehdime007
    غافلگیری نداشت که! همه احتمال میدادن که بافت فرسوده بیاد! تو سالنی که من نشسته بودم همه راضی بودن .احتمالا امسال رتبه ها خیلی جابجا نشه
    فقط سوال 3 یکم جدید بود که باید یسری محدودیت ساخت و ساز میزاشتیم
    مث محودیت تراکم محدودیت طبقات

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط mehdime007
    همگی خسته نباشین.....به نظر منم آسون بود

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      سلام به دوستان عزيز با آرزوي موفقيت همگي .از كساي كه ميدونن كارشون خوب بوده خواهش ميشه كارشونو بزارن تا بقيه هم مقايسه كنن وهم تجربه، بخصوص از رتبه ممتازهاي سال قبل با تشكر.به نظر بنده سوالش هم گسترده بود و به ظاهر ساده

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        (۱۳۹۲-۴-۱۸، ۰۱:۵۲ عصر)azadehjabari نوشته است: غافلگیری نداشت که! همه احتمال میدادن که بافت فرسوده بیاد! تو سالنی که من نشسته بودم همه راضی بودن .احتمالا امسال رتبه ها خیلی جابجا نشه
        فقط سوال 3 یکم جدید بود که باید یسری محدودیت ساخت و ساز میزاشتیم
        مث محودیت تراکم محدودیت طبقات

از این نظر سخت میومد که سالای قبل آماده سازی و ساماندهی در حد یه محله میومد ولی امسال منطقه یا ناحیه بود اگه به نظر تون آسون بود من پاسخ خودمو میذارم قضاوت کنین البته شیت نمیبندم مینویسم چی کار کردم

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        شیت اول در جواب سوال اول توضیحات نوسازی و بهسازی و اوردم چون بافت تاریحی بود و نمیشد روکرد دوباره سازی انجام داد و یه مقدار هم در مورد بافت تاریحی توضیح دادم در مورد ضوابط و مقررات هم به خاطر کمبود جا فقط 5 مورد ذکر کردم
        شیت دوم وقتی میخواستم شناخت و بکشم دیدم کل سایت کشیدن هم زمان میبره هم جای زیادی اشعال میکنه از طرفی یه سری اطلاعات لازم بود که نگفته بود به خاطر همین من فقط حریم درجه یک و دو و کشیدمو تحلیل کردم که در حد یه محله و اطرافش میشد در مورد اصلاحات کاربری کالبدی و دسترسی هم یه قسمت با عنوان اطلاعات لازم که باید داشته باشیم تا طراخی کنیم و نداریم گذاشتم مثلا برای کاربری شناخت کابریهای موجود برای نیاز سنجی تغییر کابری آثار تاریحی یا ایجاد کاریری در زمین بایر (انصافا هم حداقل برای مشخص کردن مرکز برزن و ناحیه باید تجمع کاربری های خدماتی رفاهی و بدونیم تا بتونیم تو سازمان فضایی پیشنهادی حداقل مرکزو در حد لکه گذاری مشخص کنیم زمین بایر هم به اندازه کافی نداشتیم)
        شیت سوم هم که همون محله و اطرافشو ساماندهی کردم سه قسمت تو سایت حریم درجه یک زمین بایر داریم بالا و پایینو مر کز کوی و وسطو مرکز محله گرفتم راه ها هم اونایی که عبوری میشد انتهاش دور برگردون طراحی کردم که رفت و آمد به حریم درحه یک کم بشه مرکز کوی شمالی که زمین خالیش زیاد بود یه قسمتیشو پارک طراحی کردم توی مرکز محله هم یه سری نقاط ساخته شده پراکنده تو زمین بایر داشتیم و یه عنصر تاریحی که علاوه بر مرکز محله کاربری جذب توریست سبک (این عنوان از خودمه )مثه رستوران طراحی کردم و زمین بایر بیرون محله هم کنار خیابون که هنوزم تو حریم درجه یک قرار میگیره پارک طراحی کردم و بقیه شو اقامتی توریستی و کاربری تجاری دادم

پاسخ
         سپاس شده توسط sas.mmt ، moni_utopia ، tabe
        سلام SMZA عزیز ببخشید من یه سوالی ازتون داشتم چرا زمین های خالی رو زمین بایر گرفتید؟ اگه دقت کنید حیاط خونه هارو با همون رنگ مشکی نشون داده یعنی جزء فضای خالی هست یعنی حیاط و در راهنما هم گفته پرو خالی نه توده و فضا، پرو خالی مربوط به ساختمان هست یعنی قسمت ساخته شده و حیاط و توده و فضاست که زمین های بایر و قسمت های ساخته شده رو نشون میده. به نظر من قسمت شمال غرب محدوده زمین بایر نیست بلکه حیاط و فضای باز ساختمان های تاریخی هست و اونی که خیلی بزرگ بود میدان تاریخی بود نه زمین بایر چون وسطشونم اگه دقت کنید علامت آثار تاریخی گذاشته بعدشم اینکه نمیشه که یه اثر تاریخی اون وسط بمونه و دورشو خالی کنن که! اونم وسط بافت تاریخی که احتمالا هسته اولیش همون قسمت غربو شمال غربه، هااان؟

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط smza
        (۱۳۹۲-۴-۲۴، ۰۹:۴۳ عصر)moni_utopia نوشته است: سلام SMZA عزیز ببخشید من یه سوالی ازتون داشتم چرا زمین های خالی رو زمین بایر گرفتید؟ اگه دقت کنید حیاط خونه هارو با همون رنگ مشکی نشون داده یعنی جزء فضای خالی هست یعنی حیاط و در راهنما هم گفته پرو خالی نه توده و فضا، پرو خالی مربوط به ساختمان هست یعنی قسمت ساخته شده و حیاط و توده و فضاست که زمین های بایر و قسمت های ساخته شده رو نشون میده. به نظر من قسمت شمال غرب محدوده زمین بایر نیست بلکه حیاط و فضای باز ساختمان های تاریخی هست و اونی که خیلی بزرگ بود میدان تاریخی بود نه زمین بایر چون وسطشونم اگه دقت کنید علامت آثار تاریخی گذاشته بعدشم اینکه نمیشه که یه اثر تاریخی اون وسط بمونه و دورشو خالی کنن که! اونم وسط بافت تاریخی که احتمالا هسته اولیش همون قسمت غربو شمال غربه، هااان؟

دوست عزیز سلام از توجه تون ممنونم اما اگه اینطور فرض کنیم پس چرا قسمتهای دیگه که آثار تاریخی داره زمینای مشکی نداره خونه های قدیمی همش حیاط داشتن پس باید در تمام نقاطی که عناصر تاریخی داره لکه های مشکی داشته باشیم از طرفی به وسعت قسمت های مشکی نگاه کنین من قبول دارم که خونه های قدیمی حیاطای بزرگی داشتن ولی نسبت فضاهای مشکی به فضای پر خیلی زیاده به اندازه ایه نقطه فضای ساخته شده داریم و به اندازه یه مرکز محله فضای خالی داریم و همونطور که گفتم اگه اینطور فرض کنیم پس تو تموم محله ها هم باید این لکه ها تکرار میشد برای همین هم فرض کردم زمین بایر باشه البته ممکنه حرف شما درست باشه و من اشتباه انجام داده باشم دوست دارم بقیه دوستان هم ایرادامو بگن
        از طرفی اگه مثه باغ دولت آباد یزد در نظر بگیریم که فقط به اندازه یه عمارت کوچک ساخته شده داره و چند امارت پراکنده که از جیاط ها به هم وصل شدن و بقیه ش باغه در طول حیاط و اطرافش کاربری های جذب توریست گذاشتن مثه رستوران اتفاقا سر امتحانم وقتی پراکندگی نقاط ساخته شده رو دیدم یاد باغ دولت آباد یزد افتادم
        از یه نظر دیگه هم باید بگم وقتی ما مرکز محله تعریف میکنیم یعنی کار بریهای مرکز محله در این قسمت تجمع داشته باشه که چون قسمت های ساخته شده تو این قشمتهایی که گفتم کمتر بود اون قسمت ها رو مشخص کردم که اگه نیاز به ساخت بنای جدید هم بود بتونن بسازن

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          آهای آهای، کیا مرحله اول قبول میشن . . . ایلیا 281 136,055 ۱۳۹۵-۲-۲۳، ۰۲:۳۱ عصر
        آخرین ارسال: SOMAYE SH
          دانلود سوالات مرحله دوم کنکور برنامه ریزی شهری 15 تیر 1392 zolatan 3 5,692 ۱۳۹۳-۱۱-۱۹، ۱۰:۵۲ صبح
        آخرین ارسال: alireza
          اعلام نتایج....آزمون آنلاین رایگان طراحی شهری 94 -2 دی ماه 1393 alireza 22 6,822 ۱۳۹۳-۱۰-۲۷، ۰۸:۴۴ عصر
          اعلام نتایج....آزمون آنلاین رایگان برنامه ریزی شهری 94 -2 دی ماه 1393 alireza 32 10,188 ۱۳۹۳-۱۰-۷، ۰۹:۳۱ صبح
          خبری فوق العاده برای داوطلبین طراحی شهری 93 alireza 19 9,635 ۱۳۹۳-۱۰-۵، ۱۱:۳۸ عصر
        آخرین ارسال: moalyi
          اطلاعیه1 گروه ویژه مرحله دوم 93-{ویژه 73 ثبت نامی گرایش طراحی و برنامه ریزی شهری} alireza 32 12,338 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۱۱:۰۲ صبح
          موضوع های احتمالی امسال رو یا حداقل نمونه سوال بیشتر با جواب اگه بشه واسمون ارسال کنی alireza 1 1,708 ۱۳۹۳-۳-۴، ۱۱:۱۲ عصر
          hottt>>جلسه اول کارگروه مرحله دوم برنامه ریزی 93 alireza 11 5,908 ۱۳۹۲-۱۲-۶، ۰۴:۳۱ عصر
          (جدید)دانلود سوالات تشریحی تحلیلی 24 تیرماه 1391 برای اولین بار در ایران شهرساز alireza 30 24,591 ۱۳۹۲-۱۰-۱۱، ۱۱:۱۹ صبح
        آخرین ارسال: omidi30
          [اطلاعیه 1]ارسال منابع برنامه ریزی شهری مرحله دوم +فایل آماده سازی زمین فقط تا 7 روز alireza 238 163,045 ۱۳۹۲-۴-۵، ۰۴:۴۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان