امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراخوان اولين همايش ملي مصالح، شهر، معماري
فراخوان اولين همايش ملي مصالح، شهر، معماري
مهلت ارسال چکیده مقالات به همایش ملی مصالح، شهر، معماری تا تاریخ 1 شهریور ماه 92 تمدید شدلازم به توضیح است در فاصله تمدید اول و دوم (مرداد 92) نتیجه داوری چکیده مقالات ارسالی ظرف 4 روز پس از ارسال آن به اطلاع نویسنده(گان) خواهد رسید

مقدمه:شهرهای ما مستقل و علاوه براتفاقات و مناسبات شکل گرفته درحوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی واجد کالبدی هستند که ظرف رفتار شهروندان به شمار میروند، گر چه ظرف ها به ظاهر در خدمت این رفتارها هستند ولی مطالعات بسیاری ثابت نموده اند که رفتارها نیزاز ظرف خود اثر پذیری دارند. این ظرف ها قالب های مادی و فیزیکی هستند که در قالب سطوح افقی و عمودی- در وجه ابتدایی – شرایط تحقق رفتارهای شهروندی را فراهم می کنند و در وجه متعالی تر خود عناصر هویت ساز شهر و اثر گذار بر دستگاه ادراک شهروندان می باشند. این قالب های فیزیکی متشکل و ساخته شده از عناصری هستند که مصالح ساختمانی نامیده می شوند.از نگاه دیگر آنچه که از شهر در نگاه اول توسط شهروندان درک میشوند تجمعی از مصالح ساختمانی هستند که در قالب بسته های حجمی به نام ساختمان کنار یکدیگر قرار گرفتند . و این خود گویای اهمیت بالای مقوله مصالح ساختمانی در ساخت شهر ها می باشد.مروری بر تاریخ معماری وشهر سازی گذشته ایران، به روشنی ما را به این حقیقت واقف می سازد که شهرها در رابطه تعاملی میان مناسبات اجتماعی و الزامات اقلیمی با مصالح قابل تامین در آن اقلیم شکل گرفته اند که این نیز حاکی از اهمیت ساختاری مصالح در شکل گیری شهرهای ایرانی می باشد.

بیان مسئله:
تجربه پروژه های اجرایی در شهرهای ما ، این واقعیت تلخ را گوشزد میکند که امروزه دانش بدنه اجرائی ما از مصالح ساختمانی ناکافی و در نتیجه آسیب رسان است. این امر، ابتدا به ضعف نظام آموزشی ما در این حوزه اشاره دارد و از طرف دیگر عدم بذل توجه لازم و کافی مسئولین اجرائی به این مقوله در پروژه ها ، باعث شده تا بدنه کارشناسی ما – مشاورین و پیمانکاران – نه شناخت لازم و کافی را داشته باشند و نه خود را ملزم به ارتقای دانش فنی به سطح کافی بدانند. متاسفانه صورت فعلی شهرهای ما گواه شاهد و زنده این مدعاست. بنابراین ضروری به نظر میرسد بیش از پیش می باید به مقوله مصالح ساختمانی و جایگاه آنها در نظام معماری و شهرسازی کشور پرداخت و این خود اقداماتی را در کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت می طلبد. برگزاری اولین همایش تخصصی با سوژه شهرو مصالح ساختمانی از جمله اقدامات کوتاه مدت پیش بینی شده در این راستاست.هدف همایش:هدف از برگزاری همایش کمک به ارتقاء دانش مهندسان، معماران و طراحان شهری در حوزه مصالح ساختمانی، در راستای تحقق هدف بزرگتر و اصلی تر که همانا ارتقاء کیفیت طراحی و ساخت ساختمانها و فضاهای عمومی در کشور است، می باشد.از آنجائیکه شهرداریها، چه به عنوان کارفرما و چه در مقام نظارتی و چه در حوزه اجرا از اصلی ترین نهادهای متولی ساخت و ساز در شهرها می باشند، بدیهی است که ارتقاء کیفیت ساخت و ساز در شهرها از دغدغه های اصلی و همیشگی شهرداریها و نهادهای فنی و اجرایی زیر مجموعه آنها می باشد.سئوالاتی که همایش در پی یافتن پاسخ برای آنها خواهد بود:علل و ریشه های عدم شناخت صحیح و کافی از مصالح کدامند؟چگونه مصالح می تواند جایگاه صحیح و در خورخود را در فرایند طراحی بازیابند؟دانش بومی از مصالح ساختمانی چه بوده و چگونه مصالح در شکل گیری معماری ایرانی- اسلامی نقش بنیادین خود را ایفا کرده اند؟نقش مصالح ساختمانی در ارتقاء کیفیت بصری شهرها چیست؟ چگونه به کمک دانش مصالح می توان سیمای شهرهایمان را زیباتر ، خوانا تر و نهایتا با هویت تر کرد.جدیدترین ،مصالح ساختمانی که در بازار ساختمان در عرصه بین المللی آن حضور دارند کدامند و کدامیک از مصالح نوین و تکنولوژیهای ساخت متناظر با آن با توجه به شرایط زمینه ای قابل بکارگیری در عرصه ساخت و ساز امروز کشورمیباشند؟مصالح در دسترس طراحان و سازندگان در بازار ساختمان ایران کدامند، آیا صنایع مصالح ساختمانی در ایران به میزان لازم و کافی نیازهای طراحان و سازندگان را در کشور مرتفع می سازند؟ رابطه تعاملی عرضه و تقاضا در ارتباط صنایع مصالح ساختمانی کشور و بازار ساخت و ساز چگونه و با چه مکانیزی عمل می کند؟

عنوان همایش: مصالح، شهر، معماریبرگزارکنندگان اصلی: سازمان زیباسازی شهر تهران - دانشگاه یزد ( پژوهشکده معماری بومی)محورهای همایش:آموزش مصالح ساختمانی در دانشگاههاجایگاه مصالح در فرآیند طراحیمصالح بوم آورد و معماری ایرانینقش مصالح درساخت منظر شهریمصالح و تکنیکهای ساخت نوین در دنیاصنایع مصالح ساختمانی در ایرانشورای علمی: دکتر محسن حبیبی، دکتراسکندر مختاری، مهندس سید محمد بهشتی، دکتر محمود گلابچی، دکتر سید محمد حسین آیت اللهی، دکتر رضا شکوریشورای راهبردی:دکتر شوشتری( مدیر عامل سازمان)، دکتر دیوسالار( معاون فنی سازمان)، دکتر کامیاب( معاون توسعه سازمان)، مهندس بهشتی، دکتر ضیاییان، مهندس نیکبخت، دکتر نقصان محمدی( رییس دانشکده هنر و معماری یزد) دکتر شکوری، دکتر سجادی( مدیر مطالعات وآموزش سازمان) دکترآیت اللهی (رییس نظام مهندسی یزد)، دکتر فرحزا( سرپرست پژوهشکده معماری بومی) رییس شورای راهبردی: دکتر شوشتریکمیته اجرایی: دکتر ضیاییان (رییس کمیته) مهندس محمودی، مهندس ابراهیمیان فر، مهندس بزاز زاده، مهندس شهریاری، مهندس پسران، مهندس گلکاریهدبیر همایش: دکتر شکوریهیات داوران پیشنهادی به تفکیک حوزه های تخصصی ( رایزنی با داوران محترم در حال انجام است):حوزه فنی: دکتر گلابچی، مهندس شهسواری، دکتر نبی میبدی، دکتر مظاهریان، مهندس رزمگاه، دکتر عمادیان، دکتر متینی، دکتر تقی زاده

حوزه طراحی: مهندس نیکبخت، دکتر خویی، دکتر قائم مقامی، دکتر شکوری، دکتر میرجانی، دکتر آیت اللهی، دکتر مستغنی، مهندس شیخ زین الدین، دکتر نقره کار

دکتر حمید ندیمی، مهندس شافعی، دکتر مهدوی پور

حوزه مرمت: دکتر تهرانی، دکتر جدی، دکتر حناچی، دکتر فرحزا، دکتر مختاری، دکتر مندگاری، دکتر طالبیان، دکتر اندرودی، دکتر اشرفی

حوزه نظر: دکتر ایرانمنش، دکتر ضیاییان، مهندس نوایی، مهندس بهشتی، مهندس نقره کار، دکتر کوششگران، دکتر معینی، دکتر اولیا، دکتر خاکی

حوزه طراحی شهری: دکتر حبیبی، دکتر پاکزاد، دکتر سعید ایزدی، دکتر نقصان محمدی، دکتر محمدی

حوزه منظر و طراحی محیطی: دکتر صبری، دکتر علایی، دکتر سید کلال، دکتر فردانش، دکتر منشی زادهحوزه مدیریت اجرا: مهندس سعیدی کیا، دکتر سرتیپی پور، مهندس وجدانی، دکتر بمانیانحوزه پژوهش در زمینه تولید: مهندس ماجدی اردکانی، دکتر محمدکاری

مشارکت کنندگان:نهادهای علمی – آموزشی : دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه آزاد، دانشگاه هنرنهادهای پژوهشی: مرکز تحقیقیات ساختمان و مسکننهادهای اجرایی: شهرداری تهران، شهرداری یزد، بنیاد مسکننهادهای صنفی: نظام مهندسی استان یزد، نظام مهندسی استان تهران، اتحادیه تولید کنندگان مصالح ساختمانی

تاریخ های پیش بینی شده:
1/6/92 مهلت ارسال خلاصه مقاله
5/6/92 اعلام نتایج داوری خلاصه مقالات
10/7/92 مهلت ارسال اصل مقالات
17/7/92 اعلام نتایج داوری اصل مقالات
30 و 29 مهر ماه 92 زمان پیش بینی شده برای برگزاری همایش

مکان همایش: مرکز همایشهای برج میلادراهنمای نگارش:خلاصه مقالات ارسالی حداکثر 500 کلمهفرمت ارسال pdf و doc و docxفونت مقالات B nazaninمشخصات نویسندگان: شامل نام ،نام خانوادگی، درجه تحصیلی و مرتبه علمی

نشانی الکترونیک جهت ارسال مقالات از
نشانی Material.c.a@zibasazi.ir استفاده نمایید.
تلفن تماس ضروری: 88782592 - 88782593

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، alireza ، ایلیا ، ayor
سلام...ممنون از شما ولی جسارتا روم به دیوار.......تکراری است قبلا قرار داده بودم : لطفا قبل از ارسال جدید یک بررسی کنید که قرار نگرفته باشه....ممنون
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=16173
آخرین ارسال های من :

تو قلب ِ من یه امپراطوره .. تسلیم میشه چونکه مجبوره

[/size][/size]
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، sara0111
(۱۳۹۲-۵-۱۹، ۰۷:۴۹ صبح)Sahab نوشته است: سلام...ممنون از شما ولی جسارتا روم به دیوار.......تکراری است قبلا قرار داده بودم : لطفا قبل از ارسال جدید یک بررسی کنید که قرار نگرفته باشه....ممنون
2121212121212121212121212121
سلام. اینطور که نمیشه. باید مشخص کنید روتون به کدوم دیوار هست 212121
میدونید گاهی سرچ همه فایل هارو نشون نمیده. من بعضی تاپیک هایی که خودم زدمو با سرچ نمی تونم بیارم! البته گاهی نحوه جستجوی ما مشکل داره. ولی باید به فکر یک پیشنهاد خوب و کاربردی برای این موارد باشیم. حالا که قرار هست مدیران تالارها مشخص بشن و حیطه هرکسی دقیق معلوم باشه، یه کارایی میشه کرد مثلا اونایی که مدت گذشته مشخص بشه و مواردی که به روز هست جدا بشه. البته این فقط برای مواردی مثل همایش ها کاربرد داره26
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط Sahab
(۱۳۹۲-۵-۱۹، ۱۰:۴۲ صبح)ایلیا نوشته است:
(۱۳۹۲-۵-۱۹، ۰۷:۴۹ صبح)Sahab نوشته است: سلام...ممنون از شما ولی جسارتا روم به دیوار.......تکراری است قبلا قرار داده بودم : لطفا قبل از ارسال جدید یک بررسی کنید که قرار نگرفته باشه....ممنون
میدونید گاهی سرچ همه فایل هارو نشون نمیده. من بعضی تاپیک هایی که خودم زدمو با سرچ نمی تونم بیارم! البته گاهی نحوه جستجوی ما مشکل داره. ولی باید به فکر یک پیشنهاد خوب و کاربردی برای این موارد باشیم. حالا که قرار هست مدیران تالارها مشخص بشن و حیطه هرکسی دقیق معلوم باشه، یه کارایی میشه کرد مثلا اونایی که مدت گذشته مشخص بشه و مواردی که به روز هست جدا بشه. البته این فقط برای مواردی مثل همایش ها کاربرد داره26
نکته اول بماند.....نکته دوم آخه در همون تالار و انجمن ارسال شده فاصله این ارسال تا ارسال قبلی فقط 4-5 تا بود....یعنی همین الن پایین صفحه تو مطالب مرتبط میاردش....تو همون قسمت همایشها رو نگاه مینداختن میدیدنش...نیاز به سرچ نداشت....... ولی حرف شما متین....درباره سرچ باید یک بازنگری بشه.....آخه تقصیر خود ما هم هست پخش و پلا ارسال زیاد داریم..یا تو ارسالامون کلید واژه ها رو نمیاریم.....حتی توضیح نمیدیم....من خودم سعی می کنم تو ارسالام تو عنوان... تاریخ یا اصل موضوع باشه...اگه نظام ارسالا هماهنگ و یک دست بشه فکر کنم این ایراد رفع میشه......

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۲-۵-۱۹، ۱۰:۴۹ صبح)Sahab نوشته است:
(۱۳۹۲-۵-۱۹، ۱۰:۴۲ صبح)ایلیا نوشته است:
نکته اول بماند.....نکته دوم آخه در همون تالار و انجمن ارسال شده فاصله این ارسال تا ارسال قبلی فقط 4-5 تا بود....یعنی همین الن پایین صفحه تو مطالب مرتبط میاردش....تو همون قسمت همایشها رو نگاه مینداختن میدیدنش...نیاز به سرچ نداشت....... ولی حرف شما متین....درباره سرچ باید یک بازنگری بشه.....آخه تقصیر خود ما هم هست پخش و پلا ارسال زیاد داریم..یا تو ارسالامون کلید واژه ها رو نمیاریم.....حتی توضیح نمیدیم....من خودم سعی می کنم تو ارسالام تو عنوان... تاریخ یا اصل موضوع باشه...اگه نظام ارسالا هماهنگ و یک دست بشه فکر کنم این ایراد رفع میشه......
خب همین، به خاطر این همه ارسال های پخش و پلایی که هست باید یه فکری بشه. در بسیاری از انجمن ها هیچکسی حق نداره بدون اجازه مدیر بخش حتی یک تاپیک بزنه ! و اگه بزنه سریع پاک میشه و یا اینکه اگه فرضا عنوان تاپیکش با محتوای اون ارتباطی بهم نداشته باشند بازهم سریع حذف میشه اون ارسال. البته اینقدر سختگیرانه هم خودش مشکل درست می کنه ولی باید یه راهی باشه بالاخره...
چطور نظام ارسال ها هماهنگ میتونه بشه؟

پاسخ
سلام مهندس . بله حق کاملا با شماست.من معذرت میخوام و درآینده قبل از ارسال موضوعات حتما بررسی ها و دقت بیشتری درکار میگیرم.من این ارسالی که شما انجام دادید رو واقعا ندیدم.وباز هم معذرت میخواهم.

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، haydariyan ، ایلیا ، Sahab ، JAVAD4050

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اطلاعیه همايش ملي معماري وشهرسازي ايراني اسلامي Brightness 2 1,916 ۱۳۹۳-۱۲-۱۱، ۰۷:۱۰ صبح
آخرین ارسال: alireza
  اولین همایش بین المللی در جستجوی شهر فردا-مهر93 Sahab 2 2,729 ۱۳۹۳-۷-۱۳، ۱۱:۳۷ عصر
آخرین ارسال: alireza
  اولين كنفرانس ملي معماري و شهرسازي اسلامي و ترسيم سيماي شهري پايدار با گذر از معماري haydariyan 0 1,576 ۱۳۹۲-۸-۲۴، ۰۹:۱۹ صبح
آخرین ارسال: haydariyan
  کنفرانس ملی زن،معماری و شهر m.marziye 0 1,190 ۱۳۹۲-۸-۱۸، ۰۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: m.marziye
  همايش ملي ابعاد و مسائل حمل و نقل شهري sara0111 0 1,093 ۱۳۹۲-۷-۱۲، ۰۳:۲۸ صبح
آخرین ارسال: sara0111
  کنفرانس ملی معماري شهرسازي وتوسعه پايداربامحوريت ازمعماري بومي تاشهر پايدار-دی 92 Sahab 1 1,743 ۱۳۹۲-۶-۱۳، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: Sahab
  همايش ملي جغرافيا،شهرسازي وتوسعه پايدار - اسفند92 haydariyan 0 1,486 ۱۳۹۲-۶-۹، ۰۹:۴۱ صبح
آخرین ارسال: haydariyan
  اولين كنفرانس معماري و فضاهاي شهري پايدار sara0111 0 1,120 ۱۳۹۲-۵-۲۷، ۱۲:۲۶ صبح
آخرین ارسال: sara0111
  همايش تخصصي روشنايي و نورپردازي ايران-25 الی 27 آذر ماه 1392 Sahab 3 2,034 ۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۸:۱۷ عصر
  اولين همايش ملی معماری، مرمت، شهرسازی و محيط زيست پايدار bahareh. 1 3,416 ۱۳۹۲-۵-۱۵، ۰۹:۲۱ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان