امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کی به فکر اینده ماست اثلا تو این کشور ارزشی داریم...............
بچه ها راستش من امروز فهمیدم که به ما حق طراحی نمیدن. خیلی حالم گرفته شد دیگه حوصله درس خوندن رو ندارم
امروز هیچ فعالیتی تو سایت نداشتم دلیلش هم همین بود

{درد من تنهایی نیست بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا میدانند}

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط somita
(۱۳۹۰-۵-۱۹، ۰۵:۴۱ عصر)sibel نوشته است: بچه ها راستش من امروز فهمیدم که به ما حق طراحی نمیدن. خیلی حالم گرفته شد دیگه حوصله درس خوندن رو ندارم

{درد من تنهایی نیست بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا میدانند}

مهندس سلام من هم خیلی ناراحت شدم
یکی از اقوام من هم با امید وآرزو به این رشته رفت والان لیسانس گرفته و خیلی ناراحت!
امیدوارم مشکل حل بشه و این تصمیم لغو شود.

مهندس شما از جایی سوال کردید که با این اطمینان دارید بیان میکنید؟
چون در مصوبه کمیسیون که در جواب دوستمون هم گفتم میشه اینجوری برداشت کرد که ارشد معماری بگیرید این مشکل حل میشه!
آخرین ارسال های من :

پاسخ
امیدوار باشید نسل سومی ها
آخرین ارسال های من :

خودت باش،بقيه نقش ها همه گرفته شده اند.
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۹، ۱۰:۰۷ عصر)somita نوشته است: امیدوار باشید نسل سومی ها
علی جان من خودم بخشنامه ومصوبهاش رو دیدم اگه خواستید میزارم رو سایت

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۲۱، ۱۰:۲۵ صبح)sibel نوشته است:
(۱۳۹۰-۵-۱۹، ۱۰:۰۷ عصر)somita نوشته است: امیدوار باشید نسل سومی ها

علی جان من خودم بخشنامه ومصوبهاش رو دیدم اگه خواستید میزارم رو سایت

سلام دوستان
به نظر من تنها را ه حل اینه که به نماینده ها ی مجلس -وزیر محترم راه و شهرسازی-ودیگر مسئولین با ارسال ایمیل و نامه پی گیری کنیم-dr[email=%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-r.farhangi@yahoo.com--------------------------dr.farhangi@yahoo.com].farhangi@yahoo.com--------------------------dr.farhangi@yahoo.com[/email]

من به سایت مقام معظم رهبری هم ایمیل دادم در قسمت گزارش های مردمی و به چند تا نماینده مجلس
هم اینکار رو کردم از همه مهمتر یه نماینده اخطار هم داده که فایلش پیوست شده خواهشم اینه که اینکار رو ادامه بدیم
تا نتیجه بگیریم ،چون بعدا افسوس خوردن فایده نداره-

[/quote]
ما فقط در همین سایت حدود 2200 مهندس معمار هستیم نفری یک ایمیل هم بدیم مطمئن باشید تاثیر بسزایی داره مخصوصا به نماینده تبریز که اولین نفریه که حمایت قاطع خودشو اعلام کرده-با ناراحتی و بی خیالی هیچ کاری درست نمی شه الان وقتشه
دوستان اینم تعدادی از نامه ها به دکتر فرهنگی در سایت خود دکتر فرهنگی

سعید
چهارشنبه 19 مرداد 1390 02:44 ب.ظ
سلام
ممنون آقای دکتر
واقعا دست شما درد نکنه که بین این همه مدعی عدالت دستبکار شدید
ممنون از پیگیری شما

صالحی
سه شنبه 18 مرداد 1390 09:42 ق.ظ
سلام
ضمن تشکر از جناب دکتر فرهنگی جهت پیگیری مشکلی که نظام مهندسی برای فارغ التحصیلان ایجاد نموده است . جناب دکتر فقط خاطر نشان کنم که بسیاری از دوستان پس از این مصوبه به دنبال رفتن هستند . در همین خرداد ماه گذشته دو نفر از دوستان خودم به استرالیا رفتند شما را به خدا جلو این فرار مغز ها و رشد بیکاری را بگیرید . در ضمن متن شکایتی مه ما تنظیم کردیم و به دیوان عدالت فرستادیم را به ایمیاتان ارسال می کنم . پاینده باشی

فاطمه .م
سه شنبه 18 مرداد 1390 09:20 ق.ظ
با سلام یه عالمه تشکر از دلسوزی و پیگیری های شما.

وحید
سه شنبه 18 مرداد 1390 12:01 ق.ظ
آقا واقعا خداوند خیر بی نهایت بهتون بده
مجتبی
دوشنبه 17 مرداد 1390 03:40 ب.ظ
با سلام و درود جناب آقای دکتر فرهنگی
خدا رو شکر کردم وقتی نامتون رو دیدو انشاا... خدا خوشحالتون کنه .
خدا رو شکر می کنم. مجلس حق شماست افرادی مثل شما نباشن مردم امیدشون رو از دست میدهند.بازم ازتون تشکر می کنم و خواهش می کنم که تا نتیجه ما رو یاری فرمایید.
سعید
دوشنبه 17 مرداد 1390 03:35 ب.ظ

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت جناب آقای دکتر فرهنگی
جناب دکتر از اینکه به فکر ما مهندسان هستید و به وزیر راه دستور پی گیری دادید ممنونم شما را بخدا قسم میدهم تا آخر این کار ما جامعه مهندسان معمار با شما هستیم.
مگر امتحان نظام مهندسی نداریم و همه فیلتر نمیشن پس دیگه این مصوبه نظام مهندسی چه بود؟اصلا با این کار چه کمکی به معماری کشور عزیزمان می شود مگر الان معماری اسلامی ما چه جایگاهی در چهره شهرها دارد خوب اینها دسته گلهایی است که همین دوستان نظام مهندسی به آب دادند و می دهند چرا صورت مسئله پاک میکنن و به فکر راه حل بهتر نیستن-
چرا به بیانات مقام معظم رهبری بعضی مسئولان گوش نمی دهند و بی عدالتی می کنند و دشمنان ما را خوشحال می کنند و جوانان ما را دل شکسته؟
آقای دکتر ازتون خواهش می کنم که جلوی این تصمیمات ساده لوحانه و بی ارزش رو بگیرید و ای را بدانید که عندا... بی اجر نخواهید ماند.
یا علی

علی اصغر موسوی
دوشنبه 17 مرداد 1390 09:27 ق.ظ
سلام و وقتتون بخیر آقای دکتر فرهنگی
ابتدا من و دوستانم تشکر می کنیم از شما بابت اقدامتون و در ادامه نظرمون رو خدمتتون عرض می کنیم:
به نظر من و دوستانم قانون نظام مهندسی بایستی به صورت ریشه ای اصلاح بشه!!!
به عنوان مثال یکی از اشکالات پرواضح، بسیار روشن و ریشه ای این سازمان اینه که به ما که مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران-عمران داریم میگن مدرکتون رشته ی مرتبطه و اصلی نیست(واقعا این اضهار نظر جای تاسف نداره؟؟؟)و ما بهتون پروانه در زمینه ی مرتبط می دهیم نه اصلی(یعنی پروانه ی محاسبات و ترافیک نمی دهیم!!! و پروانه ی نظارت هم که می دهیم بصورت محدوده!!!
به نظر ما بایستی آزمون نظام مهندسی با فرصت برابر برای تمامی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته و پیوسته(عمران،معماری و ...) برگزار بشه و هر داوطلب که توان علمی و عملی لازم رو داشت و نمره قبولی را آورد بتواند پروانه در زمینه های مختلف رو بدون هیچ محدودیتی کسب کنه!!!
با تشکر مجدد

صبا رادمهر
دوشنبه 17 مرداد 1390 09:16 ق.ظ
سلام آقای دکتر
از واکنشتون بسیار سپاسگذارم
امیدوارم با تلاش مسئولین گرانقدری همچون شما احقاق حق صورت گیرد.
من کارشناسی ناپیوسته عمران دارم و متاسفانه حق محاسبات از ما سلب شده و حق نظارت شامل محدودیت هایی است.
لطفا مشکل ما رو هم در دستور کارتون قرار بدید.

naj

یکشنبه 16 مرداد 1390 09:20 ب.ظ

سلام از پی گیری این موضوع بسیار متشکرم امیدوارم نتیجه مثبتش رو هر چه زودتر ببینیم.

علی
یکشنبه 16 مرداد 1390 08:51 ب.ظ
با تشکر از اخطار نماینده محترم تبریز به وزیر مسکن لطفا این مسئله تا رسیدن به نتیجه پیگیری و خواستار برکناری مسئول مربوطه باشید . کسی که یک شبه پنج هزار جوان رابه نا امیدی و بیکاری میکشاند ایا لیاقت مدیریت دارد.

محمد آقاجانی

یکشنبه 16 مرداد 1390 05:57 ب.ظ

با سلام خدمت جناب آقای دکتر ، از شما خاهشمندیم پیگیر ابطال چنین مصوبه ای که باعث ضایع شدن حق و حقوق بسیاری از مهندسین معماری که در دانشگاه های آزاد تحصیل کرده اند و حتی هزینه های بیشتر و تعداد واحد بیشتری نیز گذرانده اند را باشند. ممنون از زحمات شما

علی اصغر موسوی

یکشنبه 16 مرداد 1390 03:11 ب.ظ

با عرض سلام و احترام
آقای دکتر لطفا وضیعت فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته ی عمران را نیز مدنظر قرار بدهید.
وضیعت کسب پروانه ی اشتغال به کار مهندسی کارشناسان ناپیوسته عمران نیز همچون رشته های معماری، شهرسازی و چندین رشته مهندسی دیگر دارای مشکلات و اشکالات ریشه ای است.
به عنوان مثال:من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته عمران-عمران دانشگاه دولتی تبریز هستم،فقط به دلیل اینکه لفظ مهندسی کنار عنوان مدرک من(کارشناسی ناپیوسته عمران-عمران)قید نشده،من درگیر مسایل دست و پا گیری شده ام
با تشکر از زحمات بی دریغ شما

nasim
سه شنبه 11 مرداد 1390 10:16 ب.ظ
دكتر
فقط خدا میدونه وقتی نامه اتون به اقای نیكزاد رو خوندم چقدر دعاتون كردم.امیدوارم تو این ماه عزیز همون طور كه ما رو خوشحال كردین خدا خوشحاتون كنه

سه شنبه 11 مرداد 1390 10:09 ب.ظ

سلام من كارشناس ناپیوسته معماریم ازبابت نامه اتون به نیكزاد واقعا ممنونم.امیدمون رو نا امید نكردید.من تمام مصوبات وزارت علوم مبنی بر حق قانونیمون به طراحی رو دارم.واقعا از خدا تو این روزای عزیز براتون بهترین ها رو خواستارم فقط با همین لطفتون پیگیرش باشین.بازم ممنون

خواهشا اینکا رو ادامه بدیم
http://www.dr-farhangi.com/post/comment/568
نظراتتون رو با این لینک بطور مستقیم با دکتر فرهنگی در میان بگذارید

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط lofra
منم میخام همین کارو انجام بدم مهندس نصیری بلکه جواب بده

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd
(۱۳۹۰-۵-۱۹، ۰۵:۴۱ عصر)sibel نوشته است: بچه ها راستش من امروز فهمیدم که به ما حق طراحی نمیدن. خیلی حالم گرفته شد دیگه حوصله درس خوندن رو ندارم

اینم تعدادی دیگر از نظرات
نویسنده: رضا
دوشنبه 20 تیر1390 ساعت: 13:29

واقعا متاسفم برای خودم که ...

نویسنده:فائزه
چهارشنبه 22 تیر1390 ساعت: 1:11

با سلام من از دانشجویان کارشناسی نا پیوسته رشته مهندسی تکنولوزی معماری هستم و از مسئولین امر خواهشمندم مانع از تصویب این قانون بشوند زیرا ما نیز واحد های طراحی را گذراندیم و همچنین هرینه زیادی را متحمل شده ایم.
من فکر می کنم اگر هم قرار باشد این قانون تصویب شود باید شامل حال کسانی باشد که کاردانی خود را در رشته ای غیر از معماری و کارشناسی را در رشته معماری ادامه تحصیل دادند.این افراد باید جدای از کسانی باشند که هم مقطع کاردانی و هم کارشناسی خود را در رشته معماری گذراندند.
با تشکر

نویسنده:
علیرضا

چهارشنبه 22 تیر1390 ساعت: 10:49

ما 6 سال از بهترین سالهای عمرمون رو صرف تحصیل در این رشته کردیم... چند سال توی شهرستان های دیگه درس خوندیم ... هزینه سنگین تحصیل در این رشته که دیگه جای خودش رو داره....
سر همون کلاس ها نشستیم و در اکثر قریب به اتفاق موارد با همون اساتید واحدهامون رو گذروندیم.
در ضمن اون موقع که پذیرش میکردن ما کد اصلی داشتیم... حالا چطور شد یک شبه 6 سال زحمت مارو به هدر دادند... این یعنی کسی که نا پیوسته خونده حتی اگه تا دکتری هم پیش بره چون ناپیوسته خونده... مدرکش به اندازه ی یک کاردان ارزش داره!!!
با این احوال آیا انگیزه ای برای ادامه تحصیل باقی میمونه؟؟؟
ما از تمام کسانی که در این رابطه مسوول هستند انتظار تجدید نظر داریم.

نویسنده: پیمان

پنجشنبه 23 تیر1390 ساعت: 18:19
با درود . در صورت تحقق این قضیه موج عظیمی از معماران این مملکت از پا در میان و فلج می شن . ما معمارا نباید اجازه بدیم که حقمون دستی دستی پایمال شه .

نویسنده: سعید
شنبه 1 مرداد1390 ساعت: 16:27
با سلام-
من از مسئولین محترم خواهش می کنم که انقدر دشمنان مارو خوشحال نکنن-یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری بارها به مسئولین دستور دادند و تاکید کرده اند عدالت است-برای چی کسانی که 6 سال درس خوندن و طراحی کردن رو از این امر محروم می کنند-چرامسئولان نظام مهندسی به اصل موضوع کمک نمی کنند و سعی بر آن دارند صورت مسئله رو پاک می کنند-اصلا با این کار نظام مهندسی چه کمک و خدمتی در حق معماری کشور عزیزمان می کنند تا الان داشتند کار طراحی می کردند که انقدر از معماری اسلامی دور شدیم-بهتر بود دوره های باز آموزی برای معماران قدیمی تر می گذاشتند و یا خیلی را ههای دیگر که خود سازمان نظام مهندسی بهتر می دونه مگر کسانی در این سازمان کار می کنن کم کار طراحی می گرند با روابطشون که می خوان این کار رو انجام بدن مگر تا الان مهر فروشی و امضا فروشی نمی کردن بقیه چه گناهی کردن مگر اصلا بیان بگن خود کسانی که تو نظام مهندسین تا الان چقدر از بقیه بیشتر کار گرفتن ...
(۱۳۹۰-۵-۲۱، ۱۱:۳۶ صبح)lofra نوشته است: منم میخام همین کارو انجام بدم مهندس نصیری بلکه جواب بده

سلام خانم مهندس
اگر امکان داره به همه بگین اینکارو انجام بدن تا انشا ا... نتیجه بگیریم
به همه دوستان،مهندسان عمران-مهندسان معماری
اگر امتحان نظام مهندسی هست پس یعنی همه دارن ارزشیابی میشن ، هرکس بتونه در امتحان قبول بشه
یعنی صلاحیت داره.دیگر لزومی نداره که یکی بتونه امتحان بده یکی نتونه

پاسخ
نقل‌قول: ما 6 سال از بهترین سالهای عمرمون رو صرف تحصیل در این رشته کردیم... چند سال توی شهرستان های دیگه درس خوندیم ... هزینه سنگین تحصیل در این رشته که دیگه جای خودش رو داره....
سر همون کلاس ها نشستیم و در اکثر قریب به اتفاق موارد با همون اساتید واحدهامون رو گذروندیم.
در ضمن اون موقع که پذیرش میکردن ما کد اصلی داشتیم... حالا چطور شد یک شبه 6 سال زحمت مارو به هدر دادند... این یعنی کسی که نا پیوسته خونده حتی اگه تا دکتری هم پیش بره چون ناپیوسته خونده... مدرکش به اندازه ی یک کاردان ارزش داره!!!

حرفاش هر انسانی را ناراحت میکنه!

واقعا چرا از همون روز اول نمیگند به نظر من باید در دفترچه انتخاب رشته جدید قید بشه و همه اونهایی که حتی مهر و بهمن 1389 شروع به تحصیل نمودند را جدا درنظر بگیرند.

تاسف بیشتر اینکه نوشته :

نقل‌قول: این یعنی کسی که نا پیوسته خونده حتی اگه تا دکتری هم پیش بره چون ناپیوسته خونده... مدرکش به اندازه ی یک کاردان ارزش داره!!!

من یکی از همکارام مهندسی مکانیک داره و ارشد سازه و الان داره پول جمع میکنه و رییس نمایندگی نظام مهندسی یکی از شهرستانها هم هست و پروژه مسکن مهر شهر شیراز که در صدرا داره تکمیل میشه را انجام میده.(شرکتشون اونقدر بزرگ شده که در هر پروژه ای میلیاردی سود میکنند)

پس ظلمه که کسی که همون واحد های مهندسی معماری(دقیق نمیدونم شنیدم) را گذرونده باید تا دکترا نتونه طراحی کنه!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd
(۱۳۹۰-۵-۲۱، ۰۲:۱۰ عصر)AliReza نوشته است:
نقل‌قول: ما 6 سال از بهترین سالهای عمرمون رو صرف تحصیل در این رشته کردیم... چند سال توی شهرستان های دیگه درس خوندیم ... هزینه سنگین تحصیل در این رشته که دیگه جای خودش رو داره....

حرفاش هر انسانی را ناراحت میکنه!

واقعا چرا از همون روز اول نمیگند به نظر من باید در دفترچه انتخاب رشته جدید قید بشه و همه اونهایی که حتی مهر و بهمن 1389 شروع به تحصیل نمودند را جدا درنظر بگیرند.

تاسف بیشتر اینکه نوشته :

نقل‌قول: این یعنی کسی که نا پیوسته خونده حتی اگه تا دکتری هم پیش بره چون ناپیوسته خونده... مدرکش به اندازه ی یک کاردان ارزش داره!!!

من یکی از همکارام مهندسی مکانیک داره و ارشد سازه و الان داره پول جمع میکنه و رییس نمایندگی نظام مهندسی یکی از شهرستانها هم هست و پروژه مسکن مهر شهر شیراز که در صدرا داره تکمیل میشه را انجام میده.(شرکتشون اونقدر بزرگ شده که در هر پروژه ای میلیاردی سود میکنند)

پس ظلمه که کسی که همون واحد های مهندسی معماری(دقیق نمیدونم شنیدم) را گذرونده باید تا دکترا نتونه طراحی کنه!!!!!!!!!!!!!!

مهندس جان ممنون از احساس همدردیتون
من اینجا از همه مهندسای سایت مجدادا تقاضا می کنم که این راه رو ادامه بدن تا نتیجه بگیرن و مطمئا باشید که نتیجه می گیرید،اینکار نظام مهندسی بخاطر این که غیر اصولی و بدون پشتوانه علمی صورت گرفته به نتیجه نمیرسه-
چرا بیان بگن کسی که فوق دیپلم نقشه برداری گرفته و کارشناسی معماری خونده نمی تونه امتحان طراحی شرکت کنه اما نه اینکه
طرف 6 سال طراحی کرده درس خونده بگن نمی تونه امتحان طراحی بده این منطقی نیست،بچه های رشته عمران هم که کاردانی به کارشناسی خوندن دیگه نمی تونن مهر محاسبات دریافت کنن.
لازم به ذکر که کسانی که کاردانی به کارشناسی خوندن به علت این که کنکور می دن از نظر درسی و طراحی قوی ترن
اینو تو بازار کار هم می تونید ببینید.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکات انتقال اتوکد به رویت alireza 0 598 ۱۳۹۵-۸-۲۹، ۰۱:۴۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  مشاوره از علاقمندان دعوت می شود در نقد و بررسی این طرح مسکونی شرکت نمایند atelieahjam 2 1,610 ۱۳۹۴-۳-۳۰، ۰۷:۲۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  ادامه تحصیل در رشته معماری داخلی در خارج از کشور (فوق لیسانس)) saeedtkh 0 3,428 ۱۳۹۳-۷-۶، ۰۸:۴۹ عصر
آخرین ارسال: saeedtkh
  فکر میکنید مناسبترین رشته چیه؟ yasaminn 4 3,612 ۱۳۹۳-۵-۱۷، ۱۰:۳۸ صبح
آخرین ارسال: najme
  چرا کارت ورود به جلسه عملی روی سایت نمیاد هر جا زنگ میزنم پاسخگو نیستن شما علتش رو می alireza 10 4,435 ۱۳۹۳-۳-۲۶، ۰۹:۳۶ عصر
آخرین ارسال: تیلور
  بررسی الگوی ورودی خانه به عنوان یک الگوی بومی انتخاب خوبیه؟ kiana7822 1 2,429 ۱۳۹۱-۹-۱۶، ۰۵:۲۸ عصر
آخرین ارسال: 10a
  سوال 1- معماران در کدام دوره تاریخی به طراحی منظر شهری اهمیت می دادند؟ MHAKBARI 0 2,543 ۱۳۹۱-۹-۱۵، ۰۶:۱۹ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  رشته برنامه ریزی شهر ی غیره انتفاعی نداره،به گوش urbanplanner 11 7,051 ۱۳۹۱-۴-۱۶، ۱۱:۲۰ صبح
آخرین ارسال: maede1364
Question محاسبه واحد شکل زمین به روش مخدم tarsasa 4 5,027 ۱۳۹۱-۳-۲۳، ۰۵:۰۹ عصر
آخرین ارسال: tarsasa
  این صفحه هم برای بچه های معماری دانشگاه ازاد s1s2s3 0 1,753 ۱۳۹۰-۶-۱۷، ۱۲:۴۴ صبح
آخرین ارسال: s1s2s3

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان