امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی سوال اسکیس کنکور آزاد طراحی شهری 1393
بررسی سوال اسکیس طراحی شهری کنکور دانشگاه آزاد 1393

سوال در مورد قسمتی از بافت تاریخی کاشان بود
قسمت اول چشم انداز و اهداف می خواست
قسمت بعد راهکارهای طراحی و پلان به مقیاس 1/500
قسمت سوم طرح های 3 یعدی
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
سلام دوستان
واااقعااا شما متوجه شدین که محدوده طراحی دقیقا کجا بود؟؟؟
طرح مسئله چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر کنم باید کل شهر کاشان طراحی میکردیم!!!!!!!!!!

پاسخ
بروز شد
آخرین ارسال های من :

پاسخ
سوال در مورد قسمتی از بافت تاریخی کاشان بود
و قسمت بعد راهکارهای طراحی و پلان به مقیاس 1/500
قسمت سوم طرح های 3 یعدی

پاسخ
 سپاس شده توسط matinHZ
25 کاربر زیر موضوع را خوانده است:
AliReza (دیروز, ۰۳:۱۴ عصر)، leila (دیروز, ۰۲:۲۰ عصر)، sasan_arzani (دیروز, ۰۳:۰۲ عصر)، happy.star (امروز, ۰۴:۰۴ عصر)، tahura1580 (امروز, ۱۱:۳۴ صبح)، URBAN 98 (امروز, ۰۱:۰۷ صبح)، Brightness (دیروز, ۰۲:۲۳ عصر)، Saeedm (امروز, ۱۱:۵۹ صبح)، atelieahjam (دیروز, ۰۳:۵۰ عصر)، najme (امروز, ۰۱:۱۳ صبح)، pishrurbanist (امروز, ۰۱:۳۳ صبح)، atiyeh (امروز, ۱۱:۱۲ صبح)، faribamadadi (امروز, ۱۲:۰۳ عصر)، A-Z-A (امروز, ۰۱:۴۷ عصر)، g.h (دیروز, ۰۲:۲۲ عصر)، ehsan7550 (امروز, ۰۲:۱۴ عصر)، esool (دیروز, ۰۳:۱۸ عصر)، alirezazeidi (دیروز, ۰۳:۵۷ عصر)، yasi_1990 (امروز, ۱۱:۱۸ صبح)، nyyy (دیروز, ۱۱:۱۲ عصر)، sara.k (دیروز, ۰۲:۱۸ عصر)، ela.m (دیروز, ۰۳:۴۱ عصر)، پروانه بدبخت (دیروز, ۰۶:۰۶ عصر)، zohar89 (دیروز, ۰۲:۴۴ عصر)، mahannemati (امروز, ۰۱:۲۱ صبح)

پاسخ
(۱۳۹۳-۳-۱۰، ۱۱:۵۵ عصر)happy.star نوشته است: سوال در مورد قسمتی از بافت تاریخی کاشان بود
قسمت سوم طرح های 3 یعدی
سوال اصلا خوب نبود درست نگفته بود چی می خواد و باید کجا طراحی بشه. به نظرم منظور بیشتر به اون خیابان بود که از وسط بافت رد شده بود و بافت تاریخی را دو تیکه کرده بود.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۳-۳-۱۱، ۰۳:۲۵ عصر)matinHZ نوشته است:
(۱۳۹۳-۳-۱۰، ۱۱:۵۵ عصر)happy.star نوشته است: سوال در مورد قسمتی از بافت تاریخی کاشان بود
قسمت سوم طرح های 3 یعدی
سوال اصلا خوب نبود درست نگفته بود چی می خواد و باید کجا طراحی بشه. به نظرم منظور بیشتر به اون خیابان بود که از وسط بافت رد شده بود و بافت تاریخی را دو تیکه کرده بود.

واقعا همینطور بود
شما شیت طراحیتون چه جوری بستین؟ و از کدوم قسمت پرسپکتیو زدین؟ هدف طراحی و ابده تون میشه بگین ؟

پاسخ
(۱۳۹۳-۳-۱۱، ۰۳:۴۸ عصر)happy.star نوشته است:
قسمت سوم طرح های 3 یعدی

واقعا همینطور بود
شما شیت طراحیتون چه جوری بستین؟ و از کدوم قسمت پرسپکتیو زدین؟ هدف طراحی و ابده تون میشه بگین ؟
من شیت اول شناخت و چشم انداز و شیت دوم اهداف و طرح. من وقت کم اوردم چون تمرینم کم بود پرسپکتیو نرسیدم ولی پلان کشیدم و روش تو ضیحات دادم. طراحی مرکز محله و اطراف عناصر تاریخی. پیاده راه کردن محله تاریخی. اون خیابان علوی هم اومدم برای اتصلش سقف گذاشتم که اتصال پیدا کنه . کاربری هم تو ورودی ها تعریف کردم

پاسخ
(۱۳۹۳-۳-۱۱، ۱۱:۵۸ عصر)matinHZ نوشته است:
قسمت سوم طرح های 3 یعدی

واقعا همینطور بود
من شیت اول شناخت و چشم انداز و شیت دوم اهداف و طرح. من وقت کم اوردم چون تمرینم کم بود پرسپکتیو نرسیدم ولی پلان کشیدم و روش تو ضیحات دادم. طراحی مرکز محله و اطراف عناصر تاریخی. پیاده راه کردن محله تاریخی. اون خیابان علوی هم اومدم برای اتصلش سقف گذاشتم که اتصال پیدا کنه . کاربری هم تو ورودی ها تعریف کردم
چه عالی ، من برای شیت شناخت و تحلیل اینقدر وقت گذاشتم که وقتی به طراحی رسیدم دیگه وقتی نمونده بود :( فقط راهکارهای طراحی نوشتم با هدف کلان و یه پرسپکتیو از فضای امام زاده زدم که فکر میکنم اصلا کار اشتباهی بود :( تو پلان هم یه جاهایی رو پیاده راه در نظر گرفتم
هدف کلان ام طراحی محدوده تاریخی کاشان با رویکرد حفظ بستر تاریخی و انسجام بصری کالبدی به نظرتون درسته؟ برای اهداف خرد ام خاطره انگیزی ، سرزندگی ، محصوریت نوشتم نمیدونم درسته یا نه
خیلی ها میگفتن که اصلا باید خیابان عبادی طراحی میکردیم :(

پاسخ
(۱۳۹۳-۳-۱۲، ۱۲:۲۵ صبح)happy.star نوشته است:
(۱۳۹۳-۳-۱۱، ۱۱:۵۸ عصر)matinHZ نوشته است:
قسمت سوم طرح های 3 یعدی

واقعا همینطور بود
چه عالی ، من برای شیت شناخت و تحلیل اینقدر وقت گذاشتم که وقتی به طراحی رسیدم دیگه وقتی نمونده بود :( فقط راهکارهای طراحی نوشتم با هدف کلان و یه پرسپکتیو از فضای امام زاده زدم که فکر میکنم اصلا کار اشتباهی بود :( تو پلان هم یه جاهایی رو پیاده راه در نظر گرفتم
هدف کلان ام طراحی محدوده تاریخی کاشان با رویکرد حفظ بستر تاریخی و انسجام بصری کالبدی به نظرتون درسته؟ برای اهداف خرد ام خاطره انگیزی ، سرزندگی ، محصوریت نوشتم نمیدونم درسته یا نه
خیلی ها میگفتن که اصلا باید خیابان عبادی طراحی میکردیم :(
به نظرم هدف کلانتون باید درست باشه. منم شناخت زیاد وقت گذاشتم شیت دوم وقت کم اوردم یعنی 15 مین دقیقا وقت کم اوردم.برای همین پرسپکتیو نزدم و به پلان اکتفا کردم. من و دوستام به نتیجه رسیدم اونی که مهم بود گذاشتن اون مفصل و اتصال تو اون خیابان بود و اشاره به اینکه او خیابان جدایی بین بافت انداخته باید این ارتباط و دوباره ایجاد می کردیم. البته من به پیاده کردن اون معبر وسط که عناصر و بهم متصل کرده بود اشاره کردم که نمی دونم درست یا نه.خیابان علوی بود یا عبادی نمی دونم ارام سازی کردم.

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 15,213 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 15,934 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
آخرین ارسال: milad93
  جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,429 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
آخرین ارسال: dhiver1
  سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,961 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
  سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,555 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
  دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,817 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
آخرین ارسال: gholamirayan
  نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,639 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
آخرین ارسال: nassi
  دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 alireza 0 966 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۱۲ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,478 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان