امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست پرسشنامه سوا ت
سلام دوستان میخوام تو پایان نامم از تکنیک سوات و مدل چشم انداز سازی استفاده کنم که برای راهنمایی یه نمونه پرسشنامه سوات می خواستم ببنیم اگه کسی میتونه لطفا کمکم کنه؟یا اگه تو دسترستون پرسشنامه سوات هست لطف میکنید واسم ارسال کنید .
ممنون
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  %D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8...%D9%86.jpg]
پاسخ
سلام دوست عزیز. توی مقاله دکتر کورش گلکار در SID میتونید بصورت ترجمه شده، نمونه ای از این تکنیک پیدا کنید. سوالی داشتید درخدمتم. موفق باشید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، urbanism1989
    (۱۳۹۳-۴-۱۸، ۰۴:۱۵ عصر)sketchgod نوشته است: سلام دوست عزیز. توی مقاله دکتر کورش گلکار در SID میتونید بصورت ترجمه شده، نمونه ای از این تکنیک پیدا کنید. سوالی داشتید درخدمتم. موفق باشید
    سلام دوست عزیز و ممنون ازتون

پاسخ
    (۱۳۹۳-۴-۱۷، ۰۸:۵۸ عصر)urbanism1989 نوشته است: سلام دوستان میخوام تو پایان نامم از تکنیک سوات و مدل چشم انداز سازی استفاده کنم که برای راهنمایی یه نمونه پرسشنامه سوات می خواستم ببنیم اگه کسی میتونه لطفا کمکم کنه؟یا اگه تو دسترستون پرسشنامه سوات هست لطف میکنید واسم ارسال کنید .
    ممنون

پرسشنامه یا چک لیست؟ سوات یک تکنیک عددی برا معین کردن نرخ موفقیت یک طرح در آینده هست! متوجه نمیشم پرسشنامه درش چه نقشی داره و کی باید پرش کنه!!!!
    من با نظریات عجیبی در مورد سوات از طرف شهرسازان مواجه میشم در رابطه با تحلیل سوات که همگی به مقاله گلکار 1385 استناد میکنند در حدی که من نصور کردم در این مقاله چنین استنتاج غلطی انجام شده، نزدیک به 10 بار مقاله رو از اول تا آخر خوندن و اشتباه فاحشی در مقاله پیدا نکردم.
    دقیقا آخرین فرم مقاله مربوط به سنجش وضعیت هست ، این شما هستید که باید در سوات سنجش وضعیت کنید، اگر برای موردی نمیتوانید مقداری عددی برای ماتریس پیدا کنید، میتوانید از نظر کارشناسان دیگر استفاده کنید، اما با توجه به فرم سنجش وضعیت باید ازشون نمره دهی بخواین، پرسشنامه ای در کار نیست.
    روش کار اعمال نظر سایر کارشناسان در مقادیر عددی برای سنجش وضعیت هم روشن است یک جامعه متناسب انتخاب میکنید، پس از نکمیل سنجش توسط کارشناسان، میانگین گیری میکنید، عدد به دست آمده میشود ملاک کارد در ماتریس.
    اگر عددی در یک ردیف از سنجش از میانگین انحراف اساسی دارد، در صورتی که فراوانی آن کمتر از ده درصد باشد باید اعتبار سنجی شود, اگر اعتبار کافی نداشت کلا حذف میشود و مجددا میانگین گرفته میشود. گاهی هم اعتبار سنجش در حدی است که سایر اعداد حذف میشوند.

به عنوان مثال سنجش ده کارشناس در مورد همه شمول بودن طرحی استخراج شده، همگی برای این ملاک از 10 نمراتی بین 7 تا 9 داده اند, یکی از کارشناسان نمره 2 را اعمال کرده، اعتبار سنجش نمره 2 مورد سوال قرار میگیرد، دلیل کارشناس برای این نمره منطقی یا کافی به نظر نمیرسد، بنابراین نمره 2 حذف شده و میانگین از 9 نمره دیگر گرفته میشود.
    یا برعکس کارشناس مورد بحث متوجه اختلاف سطحی شده است که بقیه کارشناسان نشده اند، بنابراین سنجش کارشناس مذکور ملاک قرار گرفته و میانگینی گرفته نمیشود.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، urbanism1989
    (۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۶:۱۲ عصر)'Urbanist' نوشته است:
    (۱۳۹۳-۴-۱۷، ۰۸:۵۸ عصر)'urbanism1989' نوشته است: سلام دوستان میخوام تو پایان نامم از تکنیک سوات و مدل چشم انداز سازی استفاده کنم که برای راهنمایی یه نمونه پرسشنامه سوات می خواستم ببنیم اگه کسی میتونه لطفا کمکم کنه؟یا اگه تو دسترستون پرسشنامه سوات هست لطف میکنید واسم ارسال کنید .
    ممنون

پرسشنامه یا چک لیست؟ سوات یک تکنیک عددی برا معین کردن نرخ موفقیت یک طرح در آینده هست! متوجه نمیشم پرسشنامه درش چه نقشی داره و کی باید پرش کنه!!!!
    من با نظریات عجیبی در مورد سوات از طرف شهرسازان مواجه میشم در رابطه با تحلیل سوات که همگی به مقاله گلکار 1385 استناد میکنند در حدی که من نصور کردم در این مقاله چنین استنتاج غلطی انجام شده، نزدیک به 10 بار مقاله رو از اول تا آخر خوندن و اشتباه فاحشی در مقاله پیدا نکردم.
    دقیقا آخرین فرم مقاله مربوط به سنجش وضعیت هست ، این شما هستید که باید در سوات سنجش وضعیت کنید، اگر برای موردی نمیتوانید مقداری عددی برای ماتریس پیدا کنید، میتوانید از نظر کارشناسان دیگر استفاده کنید، اما با توجه به فرم سنجش وضعیت باید ازشون نمره دهی بخواین، پرسشنامه ای در کار نیست.
    روش کار اعمال نظر سایر کارشناسان در مقادیر عددی برای سنجش وضعیت هم روشن است یک جامعه متناسب انتخاب میکنید، پس از نکمیل سنجش توسط کارشناسان، میانگین گیری میکنید، عدد به دست آمده میشود ملاک کارد در ماتریس.
    اگر عددی در یک ردیف از سنجش از میانگین انحراف اساسی دارد، در صورتی که فراوانی آن کمتر از ده درصد باشد باید اعتبار سنجی شود, اگر اعتبار کافی نداشت کلا حذف میشود و مجددا میانگین گرفته میشود. گاهی هم اعتبار سنجش در حدی است که سایر اعداد حذف میشوند.

به عنوان مثال سنجش ده کارشناس در مورد همه شمول بودن طرحی استخراج شده، همگی برای این ملاک از 10 نمراتی بین 7 تا 9 داده اند, یکی از کارشناسان نمره 2 را اعمال کرده، اعتبار سنجش نمره 2 مورد سوال قرار میگیرد، دلیل کارشناس برای این نمره منطقی یا کافی به نظر نمیرسد، بنابراین نمره 2 حذف شده و میانگین از 9 نمره دیگر گرفته میشود.
    یا برعکس کارشناس مورد بحث متوجه اختلاف سطحی شده است که بقیه کارشناسان نشده اند، بنابراین سنجش کارشناس مذکور ملاک قرار گرفته و میانگینی گرفته نمیشود.

سلام دوست عزیز بسیار سپاسگزارم از کمکتون

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      درخواست راهنمایی برای موضوع پایان نامه moni_utopia 2 2,121 ۱۳۹۳-۱-۲۹، ۰۹:۵۹ صبح
    آخرین ارسال: moni_utopia
      درخواست دریافت مقاله از سایت ساینس دایرکت moni_utopia 8 4,294 ۱۳۹۳-۱-۲۹، ۰۹:۳۴ صبح
    آخرین ارسال: moni_utopia

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان