امتیاز موضوع:
  • 78 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش برنامه ریزی و درس خوندن تا کنکور 91
می خواستم بدونم شما همیشه کتابی درس می خونید یا موضوعی؟
آخه درس خوندن به شیوه سنتی ( سنتی همیشه هم بد نیست، گاهی وقتا بهترینه) ایجوریه که مثلا یه دور کتاب های پاکرزاد رو می خونید، یه دور کتاب شهر و پیرمون، تئوری شکل شهر، خلاصه مباحث و... . بعد همزمان خلاصه برداری می کنید و زیر نکات مهم خط می کشید اگرم وقت شد دوباره اونارو دوره می کنید. به این می گن کتابی درس خوندن، اما یه شیوه دیگه هم وجود داره به اسم موضوعی درس خوندن
فکر می کنم اکثر دوستان پایان نامه کار کرده باشن، وقتی که یه جایی گیر می کنن، سر یه مطلبی، فقط دنبال اون مطلب تو چندتا کتاب و یا مقاله و... می گردن. درس خوندن موضوعی هم اینطوریه اگه وقتی که می خواین مثلا برنامه ریزی منطقه ای بخونید( برای بچه های برنامه ریزی شهری) کتاب اشکوری و زیاری و خلاصه مباحث و جزوه و ... بذارید جلوتون، اون فصل های مشترک رو با هم بخونیدن چندتا ویژگی مثبت نسبت به شیوه اولی داره
اول اینکه سریع تره، چون می گن موقع درس خوندن تا یه موضوعی رو به آخر نرسوندید از سر کتاب بلند نشید، خب در روش سنتی شما باید برای هر کتاب هر بار چند دقیقه ای وقت بذارید و متمرکز بشید تا کلیات اون بحث دوباره دستتون بیاد، اما اگه موضوعی بخونید 1 بار برای هر موضوع متمرکز می شید. دوم اینکه وقت کمتری می ذارید چون قاعدتا کتاب های مشترک موضوعات مشابه زیاد دارن، خب وقتی دو یا سه منبع در مورد یک موضوع رو با هم به شیوه تطبیقی می خونید ناخودآگاه از قسمت های مشترکش خیلی سریع و گذرا عبور می کنید، این یعنی هم صرفه جویی در وقت هم اعصاب آرومتر!
سوم اینکه خیالتون از جهت کلیت بحث کاملا راحت میشه!!! چون می دونید تمام مطالب مربوط به مثلا سرانه ها رو خوندید و این آرامش خیال بزرگترین مزیت این روش به سایر روش هاست مخصوصا برای کسانی که وقت ندارن یا کم تر می تونن وقت بذارن
آیا شما از روش بهتری استفاده می کنین؟
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، elham90 ، 0RKIDEH ، sharmin ، alireza ، mahzad ، @uror@ ، deldar ، JAVAD4050 ، Sadeghpour ، haydariyan
ممنون از مهندس ايليا كه با ايجاد بحث هاي فوق العاده شون يه جون تازه به سايت دادند.
از دوستان هم خواهش ميكنم كه در بحث ها شركت كنند بالاخره هر كدوم يه روشي داريم و در ذهنمون چيزهايي براي ارائه داريم.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، ایلیا ، JAVAD4050 ، *setare*
(۱۳۹۰-۸-۲۱، ۰۱:۰۲ عصر)AliReza نوشته است: ممنون از مهندس ايليا كه با ايجاد بحث هاي فوق العاده شون يه جون تازه به سايت دادند.
از دوستان هم خواهش ميكنم كه در بحث ها شركت كنند بالاخره هر كدوم يه روشي داريم و در ذهنمون چيزهايي براي ارائه داريم.
خواهش می کنم
اگه کم و کاستی هم هست شما به بزرگواریه خودتو ببخشید

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050
(۱۳۹۰-۸-۲۱، ۰۱:۰۲ عصر)AliReza نوشته است: ممنون از مهندس ايليا كه با ايجاد بحث هاي فوق العاده شون يه جون تازه به سايت دادند.
می گم مهندس فکر کنم امسال خودم رتبه 1 بشم! چون اینطور که مشخصه هیچ کسی درس نمی خونه یا اینکه اگه کسی می خونه هیچ روش و برنامه ای نداره، به همین خاطره که کسی جواب نمیده
شما زیاد ناراحت نشید

پاسخ
موضوعی خوندن تنوع بیشتری داره خصوصا برای این رشته چون اکثرا حفظی هست .
آخرین ارسال های من :

بزرگ فکر کن...
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۰-۸-۲۱، ۱۰:۳۲ عصر)lofra نوشته است: موضوعی خوندن تنوع بیشتری داره خصوصا برای این رشته چون اکثرا حفظی هست .
اما من با این روش به یه مشکلی بر خوردم
اگه بخوام یه موضوع رو جمع کنم بعد برم سراغ موضوع دیگه بعد از اینکه یه مقدار برم جلو، اونایی که اول خونده بودمو یادم می ره
به نظر شما باید چی کار بکنم؟

پاسخ
(۱۳۹۰-۸-۲۱، ۱۰:۵۰ عصر)ایلیا نوشته است:
(۱۳۹۰-۸-۲۱، ۱۰:۳۲ عصر)lofra نوشته است: موضوعی خوندن تنوع بیشتری داره خصوصا برای این رشته چون اکثرا حفظی هست .

اگه بخوام یه موضوع رو جمع کنم بعد برم سراغ موضوع دیگه بعد از اینکه یه مقدار برم جلو، اونایی که اول خونده بودمو یادم می ره

اگه خلاصه برداری کنی،اگرم چیزی یادت بره یه نگاه بندازی یادت میاد،زمانی هم نمیگیره

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۰-۸-۲۹، ۰۸:۵۸ صبح)lili_lovely نوشته است:
(۱۳۹۰-۸-۲۱، ۱۰:۵۰ عصر)ایلیا نوشته است:

اگه خلاصه برداری کنی،اگرم چیزی یادت بره یه نگاه بندازی یادت میاد،زمانی هم نمیگیره
فعلا به یاری دوستان دارم پیش میرم
فکر کنم هم خوب باشه
ابر و باد و مه خورشید و فلک و زمین و زمان و آسمون و ... خلاصه همه دست به دست هم دادن تا ببینن امسال چه گلی به سر کنکور می زنیم!
واقعا کمر آدم زیر این بار خم میشه ( مخصوصا واسه ماها که بدنسازی هم نرفتیم!!)

پاسخ
ایلیا ی عزیز روش مطالعه ی من هم موضوعیه
مثلا واسه سیر اندیشه ها هرچی کتاب و خلاصه و جزوه دارم میخونم و در کنارش نت برداری میکنم و چند وقت 1بار مرور میکنم و دیگه به منبع اولیه رجوع نمیکنم برای مرور.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، elham90
(۱۳۹۰-۸-۳۰، ۱۲:۰۰ صبح)ala sh نوشته است: ایلیا ی عزیز روش مطالعه ی من هم موضوعیه
مثلا واسه سیر اندیشه ها هرچی کتاب و خلاصه و جزوه دارم میخونم و در کنارش نت برداری میکنم و چند وقت 1بار مرور میکنم و دیگه به منبع اولیه رجوع نمیکنم برای مرور.
مهندس
من در یه تاپیک دیگه هم از شما صمیمانه قدردانی کردم
بسیار خوب راهنمایی میکنید
ادامه بدید لطفا واقعا بچه ها و از همه بیشتر خود من بنده خدا! به این راهنمایی ها نیاز دارم

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 15,215 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 15,936 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
آخرین ارسال: milad93
  جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,429 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
آخرین ارسال: dhiver1
  سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,961 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
  سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,555 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
  دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,817 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
آخرین ارسال: gholamirayan
  نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,639 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
آخرین ارسال: nassi
  دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 alireza 0 966 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۱۲ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,478 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان