امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حذف نام خلیج فارس از گوگل مپس
حذف نام خلیج فارس از گوگل مپس

گوگل در تخلفی آشکار و با نقض قوانین بین الملل اقدام در حذف نام خلیج فارس از گوگل مپس کرده است.

اگر معادل نام خلیج فارس به زبان های مختلف را در نقشه گوگل جستجو کنید ، این برنامه شما را به محل خلیج فارس بر روی نقشه هدایت می کند بدون آنکه نام آن بر روی صفحه وجود داشته باشد. با وجود این اگر کاربر اینترنتی، عنوان خلیج عربی را هم در نقشه گوگل سرچ کند به محل خلیج فارس هدایت می شود بدون آنکه حتی این نام نیز بر روی آن درج شده باشد.

به گزارش افکار نیوز ، برای اعتراض به این اقدام گوگل با ارسال گزارش به این شرکت اعتراض خود را اعلام کنید.
برای این کار ابتدا وارد سایت google Maps شده و در سمت راست گزینه Get directions به معنی دریافت مسیر را کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه دو کادر مستطیلی زیر آن باز می شود که با حروف A و B نشان داده شده است.

در کادر A عبارت Persian Gulf را تایپ کنید و اینتر بزنید. به این ترتیب گوگل خلیج فارس را با حرف A در وسط صفحه شما نمایش می دهد. سپس روی حرف A وسط نقشه راست کلیک کرده و گزینه آخر که با عبارت Report a problem نشان داده شده است را کلیک کنید.

به این ترتیب کادری برای گزارش دهی باز می شود. زبانه زیر گزینه Which element is wrong باز کنید و با انتخاب Other کادری برای ارائه گزارش باز می شود.

در کادر مربوط می توانید بنویسید : Persian Gulf ‫ ‬ Here is و ارسال کنید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، امیررضا
سلام من رفتم تا اونجا که باس کلیک راست کنیم!

ولی گزینه Report a problem نیست اصلا!

آخرین ارسال های من :
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نامه تظلم خواهی دانشجویان رشته معماری از علما و مراجع aramo 1 1,546 ۱۳۹۱-۲-۲۵، ۰۴:۱۶ عصر
آخرین ارسال: سوده
  اعلام برنامه‌های مدیریت شهری برای حمایت از تولید ملی 0RKIDEH 0 1,052 ۱۳۹۱-۲-۱۶، ۰۱:۱۰ عصر
آخرین ارسال: 0RKIDEH
  تور بازدید از نمایشگاه کتاب در محلات تهران 0RKIDEH 0 1,356 ۱۳۹۱-۲-۱۶، ۰۱:۰۴ عصر
  پاکسازی پایتخت از تبلیغات انتخاباتی طی 48 ساعت 0RKIDEH 0 994 ۱۳۹۱-۲-۱۶، ۰۱:۰۰ عصر
  گزارش من از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب Sadeghpour 5 3,889 ۱۳۹۱-۲-۱۵، ۰۷:۵۸ عصر
آخرین ارسال: alireza
  آغاز ثبت نام مسکن مهر دانشجویان FaTyJo0oN 1 1,926 ۱۳۹۱-۲-۱۵، ۰۲:۳۵ صبح
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  به استعلام‌ از طرح‌ تفصیلی استناد نکنید! FaTyJo0oN 1 2,105 ۱۳۹۱-۲-۱۴، ۱۱:۴۹ صبح
آخرین ارسال: somita
  دستور سازمان ملل درباره نام "خلیج فارس" aramo 0 1,073 ۱۳۹۱-۲-۱۱، ۱۰:۴۶ عصر
آخرین ارسال: aramo
  ایده ده دقیقه‌ای انتقال آب از دریا و چند سؤال aramo 0 1,128 ۱۳۹۱-۲-۱۱، ۱۰:۳۵ عصر
آخرین ارسال: aramo
  حذف آزبست از مصالح ساختمانی FaTyJo0oN 0 1,152 ۱۳۹۱-۲-۱۱، ۰۵:۲۷ صبح
آخرین ارسال: FaTyJo0oN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان