ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 3.35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
تخلفات تعاونی‌های مسکن مهر
پروژه مسکن مهر در حالی به گفته وزیر راه و شهرسازی در حال به بار نشستن است که تخلفات برخی پیمانکاران و تعاونی های مسکن مهر اختلالاتی را در واگذاری پروژه ها ایجاد کرده و اگر چاره‌ای اندیشیده نشود تمام اقدامات مثبت در این پروژه را زیر سوال خواهد برد.


"مسکن مهر مناسب طبقات مختلف جامعه است" این جمله وزیر راه و شهرسازی است که بسیار جمله خوشحال کننده برای آحاد جامعه به خصوص اقشار ضعیف جامعه است.اما خبرهای ناخوشایندی از پروژه عظیم مسکن مهر به گوش می رسد که به نظر می رسد صدای متقاضیان مسکن مهر به گوش هیچ کس نمی رسد و هیچ مقام مسوولی نیز درصدد مقابله یا چاره جویی برای حل مشکلات به وجود آمده بر نمی آید.


چند سالی است که از اجرای طرح مسکن مهر در کشور می‌گذرد و متقاضیان آن، که بیشتر اقشار متوسط با درآمد کم‌ هستند، در انتظار دریافت خانه‌ای با امکانات متوسط هستند، اما برخی پیمانکاران و تعاونی های مسکن مهر ظاهرا با زرنگی های خاص خود و بی توجهی مسوولان ذیربط سعی دارند با جمع آوری پولهای مردم و ثروت اندوزی پشت پروژه مسکن مهر پنهان شوند.


در این گزارش که تخلفات برخی تعاونی های مسکن مهر را نشان می دهد سعی شده تا مشکلات برخی از متقاضیان را که به امید خانه دار شدن در پروژه مسکن ثبت نام کرده اند را به تصویر بکشد و البته امید است مقامات مسوول در جهت حل این مشکلات برآیند. چرا که معتقدیم جانباز، نابینا ، زن سرپرست خانوار و یا هر فرد دیگری که امید به خانه دار شدن خود را در پروژه مسکن مهر می بیند شهروند این مملکت است و چشم امید او پیگیری هر مشکلی از سوی مقامات مسوول است. باشد تا روزی که تمام متقاضیان مسکن مهر در کشور صاحبخانه شوند.


گزارش خود را با تخلف پیمانکاری که پارکینگ پروژه مسکن مهر در هشتگرد را به واحد مسکونی تبدیل کرده آغاز می کنیم. یک سازنده مسکن در هشتگرد گفت: کارفرمای یک پروژه 86 واحدی مسکن مهر پارکینگ‌ها را به واحدهای مسکونی تبدیل کرده است. وی افزود: قرارداد ساخت پروژه‌ 86 واحدی مسکن مهر در داخل هشتگرد که 4 بلوک بوده و 3 تا از بلوکها 4 طبقه و یکی از بلوک‌ها نیز 10 طبقه بود از مرحله نازک کاری به بعد با کارفرمایی به نام "د" تهران منعقد شد. وی ادامه داد: زمانی که کار را شروع کردیم متوجه شدیم کارفرما پارکینگ‌ها را به واحد مسکونی تبدیل کرده است یعنی دو تا از آن بلوک‌های 6 طبقه سرجای خود ماند و آن بلوک 10 طبقه‌ای شد 6 طبقه و یکی از آن 6 طبقه‌ها نیز به 5 طبقه تبدیل شد.


امینی افزود: این کارفرما 5 طبقه از آن بلوک‌ها را برداشت و هزینه آن 6 طبقه را برداشت کرد و در حال فروش واحدهای مسکونی به همان نام 86 واحد است. به گفته وی، در اواسط کار که حدود 70 درصد کار پیشرفت کرده بود با دیدن این کار ما کارمان را ناتمام گذاشتیم و هنوز هم پول خود را از کارفرما نگرفته ایم. این سازنده مسکن گفت: این کارفرما کاربری پارکینگ را هم به واحد مسکونی تبدیل کرده است که در هر پارکینگ 4 واحد مسکونی جا داده است و از آن بلوکی که 10 طبقه بوده است 4 طبقه از آن کم کرده است و با دادن رشوه پارکینگ‌ها را به واحد مسکونی تبدیل کرده است. به گفته وی، حتی این کارفرما یک تخلف دیگری کرده است و کار که تمام شده یک طبقه را هم تجاری ساخته و همه می‌دانند که در مسکن مهر نباید تجاری احداث کرد. وی تأکید کرد: چون در وسط کار دیدم تخلفی صورت می‌گیرد در اواسط کار کنار کشیدم.


یکی دیگر از تخلفات در پروژه مسکن مهر را می توان به تعاونی مسکن مهر "ه" منطقه 17 اشاره کرد. اعضای تعاونی مسکن مهر "ه" منطقه 17 تهران که بارها نیز در مقابل اداره تعاون استان تهران تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کرده اند می گویند : اعتراضی که اعضا به هیأت مدیره دارند،این است که در ابتدای آغاز ساخت 195 واحد مسکونی در فاز 6 پرند، شرکت پیمانکار "کیسون" بود اما با گذشت زمان بدون اعلام به متقاضیان، شرکت پیمانکار به شرکت "پارسیان" تغییر پیدا کرد.


یک عضو این تعاونی مسکن گفت: اعتراض ما این است که چرا باید نام شرکت پیمانکار از "کیسون" به "پارسیان" تغییر کند و چرا اعضا باید بابت تأکید بر روی نام کیسون باز هم مابه‌التفاوت پرداخت کنند. وی تاکید کرد: این تغییر نام شرکت پیمانکار باعث شده تا ادامه ساخت پروژه بدون هیچ پیشرفت فیزیکی باقی بماند تا شاید برخی از اعضا انصراف دهند. به گفته وی،اعضا از سال 85 تاکنون در این پروژه ثبت نام و بیش از 10 میلیون تومان نیز پرداخت کرده اند.


منصور کیوان 57 ساله که خود را بازنشسته تامین اجتماعی معرفی می کند گفت: حدود 11 ماه پیش در یک تعاونی مسکن منطقه هفت ثبت نام کردم و در این مدت نیز حدود 15 میلیون تومان به این تعاونی پرداخت کرده ام اما به تازگی در تماسی که با تعاونی داشتم آنها مرا واجد شرایط نشناخته اند. وی افزود: در سال 70 قطعه زمینی به بنده که جانباز 70 درصد هستم واگذار شد و بعد از مدتی نیز آن زمین به فروش رسید.


وی ادامه داد: در پروژه مسکن مهر آمده است که هر فردی که از سال 86 زمینی از دولت گرفته باشد نمی تواند در این پروژه ثبت نام کند به همین منظور اعتراض خود را به صورت کتبی اعلام کرده ام که اگر قرار بر واجد شرایط شناخته نشدن من بود چرا 11 ماه پیش و قبل از اینکه 15 میلیون تومان پول بدهم این موضوع را به من اعلام نکرده اید. وی خاطر نشان کرد:حال با قرمز شدن فرم "ج " بنده علیرغم دادن این 15 میلیون تومان و انتظار 11 ماهه باید انصراف بدهم.


خدایار خرسندی که به خاطر نابینا بودن در شهرداری تهران و در قسمت پاسخگویی به تلفن ها مشغول است گفت: تعاونی مهر منطقه 3 تهران هنوز پرونده بنده را به شرکت عمران پرند ارائه نکرده است و وقتی برای پی گیری کارهای خود به این شرکت مراجعه کردم آنها گفتند شخصی با این هویت و این پرونده به ما معرفی نشده است. وی اضافه کرد: در این لحظه بود که فهمیدم مدیر عامل این تعاونی مسکن اصلا پرونده مرا به شرکت عمران پرند ارائه نکرده است. وی ادامه داد: تاکنون هفت میلیون و 600 هزار تومان به این تعاونی پول داده ام و حال که هویت و پرونده ای در پرند ندارم نمی دانم اعتراض خود را به کدام نهاد ارائه کنم.


خرسندی گفت: موضوع جالبی که هست این است که در ابتدا قرار بود به من در فاز 5 بلوک A واحد مسکونی بدهند اما تازه فهمیدم که آن واحدها صاحب دارد. وی ادامه داد: از این هفت میلیون و 600 هزار تومان ،چهار میلیون تومان آن وام است و خواهشی که از مسوولان دارم این است که به داد من برسند چرا که دستم به هیچ جایی نمی رسد.


خانم سجادی سرپرست خانوار گفت: قرار بود واحدهای مسکونی ما را یک تعاونی مسکن مهر در منطقه 3 در دی ماه تحویل دهد اما با گذشت بیش از 3 ماه از این زمان نه تنها هنوز واحدهای ما را تحویل نداده اند بلکه هنوز ما این واحدها را ندیده ایم. وی ادامه داد: تمام پول یعنی هفت میلیون و 500 هزار تومان را من پرداخت کرده ام اما وقتی با این تعاونی تماس می گیریم برای پی گیری کار کسی جواب تماس ما را نمی دهد. سجادی افزود: علاوه بر اینکه تمام پول را از ما گرفته اند به تازگی نیز اعلام کرده اند دو میلیون تومان دیگر بابت کنتور آب و برق باید پرداخت کنید.


یکی دیگر از تخلفات جالب در پروژه مسکن مهر جا زدن برخی واحدهای مسکونی سایر تعاونی ها به نام تعاونی مسکن کاراته کاها سبک وادوریو است. تماس با بهبودی رئیس فدارسیون کاراته سبک وادوریو با تایید اینکه یک زمانی مسوولان این تعاونی در این سبک پیش ما کار می کردند گفت: بنده از تخلفات مسوولان این تعاونی مسکن خبری ندارم اما می دانم که یک چنین تعاونی با نام تعاونی مسکن کاراته کاها سبک وادوریو در پرند اعضا جمع کرده است.


وی ادامه داد: به همین منظور زمانی که این موضوع را با خبر شدیم با آنها جلسه ای را برگزار کردیم و از آنها خواستیم که این نام را تغییر دهند و آنها نیز قول دادند که این کار را انجام دهند. وی گفت: حال اینکه این تعاونی چه تخلفی انجام می دهد و اینکه سایر واحدهای مسکونی را به جای پروژه خود معرفی می کند بند بی خبر هستم.


اینها تنها تعدادی از تخلفات تعاونی های مسکن مهر است که مختص تنها دو شهر جدید پرند و هشتگرد است و مطمئنا در سایر شهرها نیز این تخلفات وجود دارد.اما امید است حال که مسکن مهر در حال به بار نشستن است و اتفاقا برخی تعاونی ها در حال افتتاح واحدهای مسکونی خود هستند مسوولان ذیربط با گماردن اشخاص معتمد زیر و بم اقدامات تعاونی های مسکن مهر متخلف را در بیاورند و اعتراضات متقاضیان مسکن مهر را رسیدگی کنند.
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  ماجرای پیامک 100 میلیونی برای خرید مسکن aramo 1,152 2012-05-17، 10:46 PM
آخرین ارسال: aramo
  مجوز ساخت مسکن 35متری FaTyJo0oN 1,439 2012-05-16، 05:40 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  سامانه راهنمای قیمت مسکن تهران FaTyJo0oN 1,382 2012-05-16، 05:39 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  عدم تاثیر طرح تفصیلی بر بازار مسکن FaTyJo0oN 1,082 2012-05-16، 05:33 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  مسکن مهر، از ابتدا طرحی بدون کار کارشناسی بود aramo 1,204 2012-05-15، 04:51 PM
آخرین ارسال: aramo
  جزئیات طرح تفصیلی مسکن در پایتخت aramo 1,159 2012-05-15، 04:48 PM
آخرین ارسال: aramo
  آیا تسهیلات مسکن مهر پرداخت می‌شود؟ aramo 1,384 2012-05-14، 05:51 PM
آخرین ارسال: aramo
  زمین های ما را تصرف کردند و در آن مسکن مهر ساختند aramo 1,043 2012-05-14، 05:41 PM
آخرین ارسال: aramo
  رسیدگی به تخلفات شهرداری تهران در طرح تفصیلی در نظر گرفته شود aramo 1,224 2012-05-14، 05:34 PM
آخرین ارسال: aramo
  قیمت مسکن در ۵۰ محله تهران+جدول aramo 1,051 2012-05-13، 03:56 PM
آخرین ارسال: aramo
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  نقشه اتوکدی آبادی ها خوزستان دیروز alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  توپوگرافی استان خوزستان برای استفاده در GIS دیروز alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  مقاله  مقاله شهرسازی 05-20 archopedia alireza مقالات فارسی(vip-1)
  دانلود طرح ناحیه ای قزوین جلد1 05-20 diamond alireza طرح،پروژه،نقشه(vip-1)
  روستا-شکتا- ساری 05-14 saeiideh alireza طرح،پروژه،نقشه
  دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
  دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
  درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
  بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری 03-07 nazgol22 nazgol22 تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
  طراحی شهری و روانشناسی محیط 02-20 shahryar mamamama سایر مقالات
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل