امتیاز موضوع:
  • 57 رأی - میانگین امتیازات: 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط انتقاد کنید
سلام

امام صادق(ع) می فرمایند که بهترین دوستان من کسانی هستند که عیوب من را به من نشان دهند.
شخصاً واقعاً اهمیت بسیار زیادی به انتقاد های درست و اصولی که از من صورت میگیرد میدهم. در زندگی بسیار محتاج این انتقاد ها بودم و هستم.

هر فردی در هر مقام و سمتی خطاهایی دارد که در صورت نشان داده نشدن این خطاها چه بسا تا آخر عمر برایش پوشیده بماند. اهمیت مسأله در جایی بالا میرود که رفتار فرد خطا کار به جهت مسئولیت بیشتری که دارد متوجه تعداد زیادی از افراد دیگر شود. مطئناً من هم مستثنی نیستم، شما هم نیستید و در کل هیچ کسی از این مسأله مستثنی نیست.

در این تاپیک این افتخار به من رسیده که شما از بنده و سبک مدیریت بنده در انجمنی که متعلق به همه شماست انتقاد کنید.

توجه داشته باشید که :
دوستان تعریف نه، فقط انتقاد کنید. با عرض شرمندگی اگر تعریفی صورت بگیرد از تاپیک منتقل خواهد شد.
این تاپیک فقط مختص به انتقاد از بنده است لطفاً از سایر کاربران و یا مدیران سایت اسمی برده نشود.
این تاپیک ایجاد شده برای ارائه انتقادات شما عزیزان در مورد بنده، پس از این بابت که نکند من ناراحت شوم یا این انتقاد شما میتواند عواقبی برایتان داشته باشد، خیالتان راحت باشد که من برای بهره گیری از همین انتقادات شما عزیزان این تاپیک رو ایجاد کردم.
توجه داشته باشید که برای ارائه انتقادات در رابطه با سایت تاپیک مجزایی وجود دارد، و این تاپیک فقط مختص به ارائه انتقاد از شخص من و مسائل مربوط از جمله سبک مدیرتی بنده، اخلاق رفتار و ... است.
باز هم به جهت اهمیت مسأله خواهشم این هست که تعریف نفرمایید.

سپاس از همه شما
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm ، JAVAD4050 ، .Utopia ، elham90 ، kasrak ، FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، Ƒanos ، farza ، Maryam M ، geo ، قاصدک ، Sadeghpour ، nazanin.gh ، روجا ، ایلیا ، NeGaRiii
مهندس واقعا بهتون تبریک میگم بابت این عزت نفس بالا خیلی عالیه این عقیده و تفکر...
مهندس این حرکتی که زدین منو نقد کنین با اخلاق شما تناقض داره (اولین نقد 68)
وقتی ما در اخلاق و رفتار شما به غیر از خوبی چیزی سراغ نداریم چیطوری نقد کنیم هان7
نقد سازنده
من قبلنا بهتون گفته بودم که اگر بتونین از معماران معروف و یا چند تا استاد معماری و یا چند تا مهندس معمار با تجربه در سایت استفاده کنیم فوق العاده میشه و به موضوعات معماری هم کاملا علمی و عملی پرداخته میشه
این کار باعث سر زندگی و پویایی سایت هم میشه1
البته این کار رو میتونیم واسه شهر سازی هم انجام بدیم...
اگه این کار صورت بگیره سایت میتونه خودشو به عنوان قطب معماری و شهر سازی مطرح کنه 15
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، abcdefghijklm ، elham90 ، 0RKIDEH ، Ƒanos ، farza ، Sadeghpour
(۱۳۹۱-۲-۲۴، ۰۲:۳۱ عصر)javad4050 نوشته است: مهندس واقعا بهتون تبریک میگم بابت این عزت نفس بالا خیلی عالیه این عقیده و تفکر...
مهندس این حرکتی که زدین منو نقد کنین با اخلاق شما تناقض داره (اولین نقد 68)
وقتی ما در اخلاق و رفتار شما به غیر از خوبی چیزی سراغ نداریم چیطوری نقد کنیم هان7
نقد سازنده
من قبلنا بهتون گفته بودم که اگر بتونین از معماران معروف و یا چند تا استاد معماری و یا چند تا مهندس معمار با تجربه در سایت استفاده کنیم فوق العاده میشه و به موضوعات معماری هم کاملا علمی و عملی پرداخته میشه
این کار باعث سر زندگی و پویایی سایت هم میشه1
البته این کار رو میتونیم واسه شهر سازی هم انجام بدیم...
اگه این کار صورت بگیره سایت میتونه خودشو به عنوان قطب معماری و شهر سازی مطرح کنه 15

سلام مهندس
شما معرفی کنید ارسال ایمیل و درخواست از ما

من این کار را در فضایی آزاد انجام دادم تا همه من و شما بهترین های معماری و شهرسازی ایران شهرساز را خوب بشناسند.

ایران شهرساز نامی شناخته شده است من همه پیام های تلفنی و ایمیل و پیام های سایت را یکی یکی با حوصله جواب میدم و هر شخصی هم تماس بگیره و نتونم در اون لحظه جواب بدم حتما باهاشون تماس میگیرم.

جهت اطلاع شما عزیزان بگم که من ساعت 4 صبح وقتی که خواب بودم هم تماس تلفنی داشتم و شاید باورتون نشه ولی جوابشون را دادم. چون این سایت زندگی منه و من همه تلاشم را میکنم که بهترین ها و بهترین ایده ها را تقدیم شما کنم.

خیلی ها شاهدند که من با تمام وجودم در خدمت دوستان هستم و هر درآمد احتمالی هم سایت داشته باشه مطمئن باشید هزینه میشه

از همه شما ممنونم واز ابراز لطف دهها نفر در هفته قبل ، که افرادی .... حرفهای بی ربط زدند تشکر میکنم.

سپاس و سپاس

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، kasrak ، abcdefghijklm ، JAVAD4050 ، .Utopia ، FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، Ƒanos ، farza ، Sadeghpour
be nazare man ersalhaye mofide site dar in 2 mah vaghaan kam shode va shoma mohandes dehghane aziz hich kari nemikonid!!!!!! masalan ijade reghbat dar karbaran baraye dashtane ersal haye mofid va be nazaram age iranshahrsaz ba digar site haye shahrsazi hamkari dashte bashe fogholadas ham baraye ma va ham digar site ha.
dar yek meghyase khord shayad beshe tak sedayi amal kard vali baraye site vasi va azimi mesle iransharsaz fekr konam hamkari ba digar site ha behtarin rah bashe
tashakor az aazaye faal va jenabe mohandes dehghan vali be nazaretun tedede in aazaye faal ye khorde kam nistand??? man fekr mikonam ba ye ravesh va rahe hali bayad afradi ro ke sabte nam mikonand va hata baraye 1bar be site sar mizanand bayad kari kard ke khodeshun mundegar beshand va khodeshun reghbat konand bazam be site sar bezanand

dar payan age be kasi bar khord ya mojebe narahati kasi shod mazerat mikham. hadafe man faghat behtar shodane site e.
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، JAVAD4050 ، abcdefghijklm ، .Utopia ، FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، farza ، Sadeghpour
(۱۳۹۱-۲-۲۴، ۰۹:۲۲ عصر)kasra نوشته است: be nazare man ersalhaye mofide site dar in 2 mah vaghaan kam shode va shoma mohandes dehghane aziz hich kari nemikonid!!!!!! masalan ijade reghbat dar karbaran baraye dashtane ersal haye mofid va be nazaram age iranshahrsaz ba digar site haye shahrsazi hamkari dashte bashe fogholadas ham baraye ma va ham digar site ha.
dar yek meghyase khord shayad beshe tak sedayi amal kard vali baraye site vasi va azimi mesle iransharsaz fekr konam hamkari ba digar site ha behtarin rah bashe
tashakor az aazaye faal va jenabe mohandes dehghan vali be nazaretun tedede in aazaye faal ye khorde kam nistand??? man fekr mikonam ba ye ravesh va rahe hali bayad afradi ro ke sabte nam mikonand va hata baraye 1bar be site sar mizanand bayad kari kard ke khodeshun mundegar beshand va khodeshun reghbat konand bazam be site sar bezanand

dar payan age be kasi bar khord ya mojebe narahati kasi shod mazerat mikham. hadafe man faghat behtar shodane site e.

سلام و ممنون

در مورد همکاری با دیگر سایتها باید بیشتر توضیح بدید چون سایت شهرسازی فعال مثل ایران شهرساز خیلی کمه.

در مورد کاربران هم درسته و قبلا پیام داده میشد و دوباره این کار را ادامه میدهیم.
در مورد ارسال ها هم حتما
سپاس

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، JAVAD4050 ، kasrak ، .Utopia ، FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، farza ، Sadeghpour
هاااااااااااااااااااااااا
تالار مورد علاقه بعضیا :D
من نمیدونم اینجا سایت شهرسازیه یا خبرگزاری ایسنا و ایلنا و ایمنا و ایگنا و .....!؟
از هر ده تا تاپیک، دوتاشم به شهرسازی مربوط نیست!!!
الانه که باید یخه!! مهندس فاطمه رو گرفتا!!!! (اینها در حوزه مدیر خبری سایته فکر کنم، نه!؟)
البته در دنیای امروز و با توجه به گستردگی هایی که هرروز شاهد اون هستیم، مدیریت یک نفره خیلی نیمتونه کارایی داشته باشه، بنابر این:
1 اگه مهندس فاطمه اختیارات حذف تاپیک های نامربوط خبری رو دارن و نکردن یه اعتبار منفی از طرف بنده به ایشون هدیه!
2اگه مهندس دهقان اختیاراتشو به ایشون ندادن، یعنی یه مدیر بدون اختیارات!؟ پس دوتا اعتبار منفی هدیه به مهندس دهفان!!:D
دیگه دیگه
ما رو زیاد منتظر نذارید که امتیاز منفیامون باد کرده تو بساطمون ها!
ولی در کل امیدوارم که این همکاری در مدیریت با اعطای اختیارات به مدیران مربوط برای مدیریت در حوزه خودشون باعث پویایی بیشتر بشه( ببخشید چندوقته نبودم از هیچی اطلاع ندارم)
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، JAVAD4050 ، Ƒanos ، farza ، Sadeghpour
اینکه عضویت در سایت شما منحصر شده به مهندسین شهرساز یک ایراد بزرگ است
بخشی هم به سایر مهندسین و متخصصین باید اختصاص داده شود تا آنها هم با موضوعات شهر سازی آشنا شوند تا وقتی دانش موضوعی را داشته باشند بیشتر از اصول آن حمایت می کنند
ضمنا نظرات خود را بعنوان مصرف کننده حاصل عقاید شهرسازان در طراحی ها و محصول فکری ایشان بیان کنند و شهرسازان کمتر در دنیای خیال سیر خواهند کرد و کمی با واقعیت روبرو خواهند شد و اینکه دیگران در مورد آنها چه دیدگاهی دارند
اینکه تلفن همراه را اجباری میخواهید کار درستی نیست و شبهه دخالت در امور شخصی دیگران است
اینکه ادعا میکنید علاقه مند به شنیدن انتقاد دیگران هستید اما در هنگام ثبت نام فرم تعهد کار بسیار مغایر با ادعای شما است محدود کردن اینکه ذکر مطالبی .....نداشته باشد مغایرت دارد با شعار تان
شما که علاقمندی به راه اندازی سایت دارید باید ابتدا قدرت تجزیه و تحلیل و حتی فیلتر و حذف اطلاعات ورودی نا صالحی و غیر اخلاقی را نیز داشته باشید ، اما اینکه بخواهید خود را ایزوله کنید چگونه میتوانید از نظرات دیگران مطلع شوید و این مطلب با انتقاد پذیری شما تناقض دارد . بدان که اگر کسی به شما ناسزا گفت حتما یکجای کارت ایراد داشته است نه اینکه تعهد بگیری که ناسزا نگوید ، هر چند که این کار او بسیار ناپسند است و اما کسی که علاقه دارد در جامع مطرح شود مانند شما باید تحمل این گونه برخورد ها را هم داشته باشد
ضمنا جو گیر نشوید که اگر چند نفری از سایت شما بازدید کردند فکر کنی همه به تو توجه دارند نه فقط چند صباحی میخواهند مشکل خود را حل کنند زیاد به مطرح شدن دل نبند که این مردم امروز تو را تحسین و فردار تو را لعنت میکنند یک نگاهی به تاریخ معاصر و آدم های مطرح آن بیانداز تو هر چقدر هم معروف شوی یک میلیونیم انها هم معروف نمیشوی تا دیروز لشکری از جمعیت از او تعریف و امیر کبیرش میدانستند و امروز همانها او را دشمن ایران مینامند
ما هم بعنوان یک نظاره گر که این مردمی که دنبال مطرح شدن هستند چگونه زمانه و تاریخ از آنها انتقام میگیرد
خلاصه ما در یک چنین سرزمینی زندگی میکنیم فقط آدم هایی را قبول داریم که تا قبل از اینکه تاریخ مصرفشان تمام شود و توسط دیگران به لجن کشیده شوند ، مرحوم ،کشته یا شهید شوند معلوم نیست آن عزیزانی که جانشان را برای حفظ دین و وطنشان دادند اگر زنده میماندند و امروز با ما مخالفت میکردند آیا بازهم برای ما عزیز بودند یا نه
ما مردمی مرده پرستیم البته اگر قبل از شهید شدن یا فوتش با ما مخالفت نکرده باشند
این را میگویم تا بدانی آخر راهی که برای معروفیت در پیش گرفته ایی به کجا ختم میشود
البته اینکه علاقه داری مطرح شوی حداقل برای دیگران بد نیست از اطلاعات و عمر گرانبهای خود که برای اینکار صرف میکنی و مفت در اختیار دیگران قرارمیدهی تشکر میکنم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    اول سلام به همه
    دوم باید در جواب این دوست عزیزمون بگم که ...مهندس دهقان گفتن انتقاد ....نگفتن تخریب .....بعضی افراد دنبال فرصت می گردن که سریع سوء استفاده کنند.....
    در جواب به این دوست عزیزمون باید یه نکته ای رو که خیلی قبل تر به مهندس دهقان گفته بودم دوباره هم بگم:
    اگر بعضی افراد،بی منطق و خودخواهند،تو همواره آنها را ببخش.
    اگر نسبت به دیگران مهربانی اما آنها خوبی تو را نمی بینند،تو همواره مهربان باش.
    اگر فرد موفقی هستی ولی تعدادی دوست غیرواقعی وچندتا دشمن واقعی داری،تو همواره بکوش موفق باشی.
    اگر ساده ویکرنگ هستی وممکن است دیگران فریبت بدهند،تو همیشه ساده و یکرنگ باش.
    اگر هر آنچه طی سالها ساخته ای وممکن است فردی دریک لحظه ویران کند،تو همواره در حال ساختن باش.
    اگر به شادابی دست یابی وممکن است دیگران به تو حسادت کنند،تو همواره شاد باش.
    خوبی های امروز تو،ممکن است که فردا فراموش شود،اما تو همواره خوب باش.
    بهترین چیزی را که در توان داری به دنیا هدیه کن،حتی اگر کوچک است اما تو همواره بهترین ها را هدیه کن.
    در آخر در میابی که هرآنچه هست میان تو و خدای توست
    آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
    پاسخ
     سپاس شده توسط farza ، FaTyJo0oN ، Saeedm ، ایلیا ، 0RKIDEH ، .Utopia ، asma ، alireza ، Brightness
    (۱۳۹۱-۴-۳۰، ۰۸:۰۹ صبح)m.jaberansari نوشته است: اینکه عضویت در سایت شما منحصر شده به مهندسین شهرساز یک ایراد بزرگ است
    بخشی هم به سایر مهندسین و متخصصین باید اختصاص داده شود تا آنها هم با موضوعات شهر سازی آشنا شوند تا وقتی دانش موضوعی را داشته باشند بیشتر از اصول آن حمایت می کنند
    ضمنا نظرات خود را بعنوان مصرف کننده حاصل عقاید شهرسازان در طراحی ها و محصول فکری ایشان بیان کنند و شهرسازان کمتر در دنیای خیال سیر خواهند کرد و کمی با واقعیت روبرو خواهند شد و اینکه دیگران در مورد آنها چه دیدگاهی دارند
    اینکه تلفن همراه را اجباری میخواهید کار درستی نیست و شبهه دخالت در امور شخصی دیگران است
    اینکه ادعا میکنید علاقه مند به شنیدن انتقاد دیگران هستید اما در هنگام ثبت نام فرم تعهد کار بسیار مغایر با ادعای شما است محدود کردن اینکه ذکر مطالبی .....نداشته باشد مغایرت دارد با شعار تان
    شما که علاقمندی به راه اندازی سایت دارید باید ابتدا قدرت تجزیه و تحلیل و حتی ---- و حذف اطلاعات ورودی نا صالحی و غیر اخلاقی را نیز داشته باشید ، اما اینکه بخواهید خود را ایزوله کنید چگونه میتوانید از نظرات دیگران مطلع شوید و این مطلب با انتقاد پذیری شما تناقض دارد . بدان که اگر کسی به شما ناسزا گفت حتما یکجای کارت ایراد داشته است نه اینکه تعهد بگیری که ناسزا نگوید ، هر چند که این کار او بسیار ناپسند است و اما کسی که علاقه دارد در جامع مطرح شود مانند شما باید تحمل این گونه برخورد ها را هم داشته باشد
    ضمنا جو گیر نشوید که اگر چند نفری از سایت شما بازدید کردند فکر کنی همه به تو توجه دارند نه فقط چند صباحی میخواهند مشکل خود را حل کنند زیاد به مطرح شدن دل نبند که این مردم امروز تو را تحسین و فردار تو را لعنت میکنند یک نگاهی به تاریخ معاصر و آدم های مطرح آن بیانداز تو هر چقدر هم معروف شوی یک میلیونیم انها هم معروف نمیشوی تا دیروز لشکری از جمعیت از او تعریف و امیر کبیرش میدانستند و امروز همانها او را دشمن ایران مینامند
    ما هم بعنوان یک نظاره گر که این مردمی که دنبال مطرح شدن هستند چگونه زمانه و تاریخ از آنها انتقام میگیرد
    خلاصه ما در یک چنین سرزمینی زندگی میکنیم فقط آدم هایی را قبول داریم که تا قبل از اینکه تاریخ مصرفشان تمام شود و توسط دیگران به لجن کشیده شوند ، مرحوم ،کشته یا شهید شوند معلوم نیست آن عزیزانی که جانشان را برای حفظ دین و وطنشان دادند اگر زنده میماندند و امروز با ما مخالفت میکردند آیا بازهم برای ما عزیز بودند یا نه
    ما مردمی مرده پرستیم البته اگر قبل از شهید شدن یا فوتش با ما مخالفت نکرده باشند
    این را میگویم تا بدانی آخر راهی که برای معروفیت در پیش گرفته ایی به کجا ختم میشود
    البته اینکه علاقه داری مطرح شوی حداقل برای دیگران بد نیست از اطلاعات و عمر گرانبهای خود که برای اینکار صرف میکنی و مفت در اختیار دیگران قرارمیدهی تشکر میکنم

نمیدونم واقعا چه چیزی باعث شد شما یکباره اینهمه به قول دوستمون تخریب و اتهام رو یکجا به یک شخص محترمی مثل مهندس دهقان وارد کنید!!!!!

به هرحال تمام پاسخ رو مهندس صادقپور دادن و همکاری امثال من و افرادی برتر از من مثل مهندس صادقپور و خیلی های دیگه در این سایت نشون میده که کاملا ادعاهای جنابعالی رد شده است

ما همه فقط بخاطر خوبیهای این سایت و مدیر محترمش اینجا هستیم و نه بخاطر منافعمون

این رو با کمی موندن در سایت متوجه می شدید اگر واقعا قصدتون انتقاد بود لازمه اش کمی تامل در سایت بود نه اینکه در لحظات اولیه ورود به سایت یکباره اینهمه هدف قرار دادن...!!!!

ضمنا نکته ای رو بگم که کی گفته که هرکی ناسزا میگه یعنی من لایقش بودم؟
    خیلی افراد بیمار بیهوده ادم رو به باد ناسزا میگیرن و این اصلا ادعای صحیحی نیست من بسیاری ار افراد رو دیدم که بطور غیر منطقی کس دیگری را به ناسزا گرفته اند!!! حتما شما هم دیدید واقعا تعجب میکنم......
    آخرین ارسال های من :

زندگی یک مشکل نیست که باید حلش کرد بلکه یک هدیه است که باید ازش لذت برد

مدیر ارشد ایران شهرساز
    پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، .Utopia ، farza ، قاصدک ، asma ، Sadeghpour ، alireza ، Brightness
    آخه عضو جدید و تازه ورودمان ! شما که هنوز یه روز در این سایت نگشته اید ! چرا اینگونه به قاضی میروید ؟!؟! هر وقت خواستی درباره کسی قضاوت کنی با کفش های او چند قدم گام بردار!! یعنی اینکه یکی دو روز مهمون این سایت باشید و گشتی در تالارها بزنید بعدش اینگونه بنویسید!
    تازه این رفتار خیلی خیلی ناصحیح است ! که حرفای بی منطقی را بزنیم و با نام شهداری عزیزمان و نام زیبای کشورمون اخرشو امضا کنیم که داغ و اتیشین بشه و یا معتبر !!!! که مثلا پاک نشه و بمونه؟!؟!
    برای این میگم بی منطقه چونکه شما در هر سایتی عضو بشید ازتون شماره موبایل میخواد تازه این بخش به اپراتور که وصل نیست که ! شما بیا و بزن 12345678! کی میگه شماره خودتو نزدیا!!برو درستشو بزن!!!
    هر مکان و انجمنی قواعدی رو داره که بهش نظم میده ، اینجا هم نظم خودشو داره . بعدشم ما که ندونستیم کی به کی ناسزا گفته؟!؟ 7
    از طرف دیگه هم این سایت به اعضای خوبی که تشکر و یا انتقاد میکنند احترام میگذاره ولی همه حرفا منطقی باشه و درموردش تحقیق بشه خواهشن !
    در ضمن ما از اینکه تشکر میکنند جوگیر!!نمیشیم بلکه به خودمون میبالیم که کاری مفید انجام دادیم که مورد رضایت جامعه علمی قرارگرفته 1
    انتقادی سازنده است که پخته ، منطقی ، با لحنی آرام و دلنشین مطرح شود ، تا بر دل بشیند .
    آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، farza ، قاصدک ، asma ، Sadeghpour ، alireza ، sara0111

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      انتقاد از سایت hamid_shahrsaz 7 4,578 ۱۳۹۳-۶-۸، ۱۲:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      انتقاد و پیشنهاد:هدف سایت alireza 4 2,152 ۱۳۹۳-۳-۱۱، ۰۶:۱۹ عصر
    آخرین ارسال: محمد یگانه
      سلام فقط یه پیشنهاد است FA.ARDAKANI 12 8,051 ۱۳۹۰-۹-۳۰، ۰۵:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: aramo
      آقای دهقان می شه سریع مراجعه کنید به این تاپیک s1s2s3 9 5,598 ۱۳۹۰-۹-۱۱، ۱۱:۲۳ عصر
    آخرین ارسال: ایلیا
      لطفا به این موارد هم توجه کنید. IranOKB.com 3 3,123 ۱۳۹۰-۷-۲۴، ۰۶:۵۶ عصر
    آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان