امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود سوالات تشریحی تحلیلی آزمون دانشگاه آزاد 1391 برای اولین بار
سلام دوستان

توسط یکی از اعضای بسیار خوب سایت مهندس shima سوالات برام میل شده .

دانلود کنید و درج در سایتهای مرتبط فقط با دادن لینک ایران شهرساز مجاز است.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   azad 91(marked)-www.iranshahrsaz.com.rar (اندازه: 395.26 KB / تعداد دفعات دریافت: 861)
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، ایلیا ، haydariyan ، bahar_z ، sharmin ، archiman ، FaTyJo0oN ، Vasta ، MUD ، khansa ، godonly.
بروز شد دانلود کنید

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، haydariyan ، sharmin
من بعد از آزمون مرحله 2 دانشگاه آزاد ، تو خونه یه ترسیم از نقشه اولیه شهر یا همون دیاگرام انجام دادم ، فقط امیدوارم وحشت نکنید4 چون من در اسکیس زدن و ترفندهاش حرفه ای نیستم65 ولی در کل این تصویره مفهوم رو میرسونه 1
حالا سوالم اینه که شما هم نقشه اولیه و مکانیابیشو اینطوری ترسیم کردید ؟7

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، haydariyan ، bahar_z ، sharmin ، bahareh.
یعنی شما سره جلسه یه همچین چیزی رو کشیدید؟
رو دیاگرام سازمان فضایی چه توضیحاتی دادین؟

به نظر من مهمترین استراتژی هایی که باید برای شهر ارائه میشدند شامل موارده زیره؛

مکانیابی گورستان--------در جهت شمال شرق شهر به دلیل وزش باد غالب از جهت جنوب غرب
توسعه ی اتی شهر------در جهت جنوب شهر به دلیل دشت بودن
برای اسکان غیر رسمی در غرب شهر-------توانمند سازی
برای محدود نظامی داخل شهر------راهبرد خروج این محدوده از داخل شهر
برای مسیل های موجود در محدوده شهر--------راهبرد استفاد از سواحل ان برای طراحی منظر و در عین حال نقطه ضعف بودن به دلیل احتمال طغیان و سیل های احتمالی
برای وجود گسل های زلزله در شمال و غرب شهر-----راهبرد کوتاه مرتبگی ساختمانها و استحکام بنا برای مقاومت در برابر زلزله احتمالی

اگه دوستان مایل بودن بازم دقیقتر بررسی میکنیم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، bahar_z ، shokri ، sharmin ، haydariyan
اصلا نگران نباشید چون منم دقیقا تو تحلیل های مسکن - اقتصاد - جمعیت و از طرفی در swot حسابی و منطقی ، نوشتم . فقط اون ابتدا یه تصویری کلی ، سیاه و سفید بوسیله راپید ترسیم کردم . همین . به نظر من اصل و معیار تحلیل صحیح و منطقیه .

پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner ، shokri ، sharmin ، قاصدک ، haydariyan
این ارسال برای راحتی دسترسی شما دوستان در مهمترین های ایران شهرساز قرار گرفت

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
Rainbow 
در افق 1400 ، سوال 3 که خواسته سرانه ها رو براساس پیشبینی جمعیت و به تفکیک مناطق شهر و مقیاس عملکردی بنویسیم ! چه طور حل میشد؟!؟
یعنی باید تمام اون سرانه ها رو برای جمعیت هر منطقه حساب میکردیم ؟!! کلا می شه این سوالو توضیح بدید ، واقعا گیج شدم ! نمیدونم این چه طور حل میشه22

پاسخ
سوال که مزخرفه واسه 180 دقیقه.ولی بعد از این که تحلیل کردین و کمبود سرانه های موجود و حساب کردین و با توجه به وضع موجود مسکن شهر و پیشنهاداتی که تو مرحله ی بیانیه چشم انداز دادین باید بعد از پیش بینی جمعیت کل شهر و مناطق به تفکیک سرانه های پیشنهادی میدادین
آخرین ارسال های من :

شهر من,من به تو می اندیشم نه به تنهایی خویش,و از پس شیشه تو را می بینم که گرفتی مرا در بر خویش
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، shokri
(۱۳۹۱-۲-۲۷، ۱۰:۳۵ عصر)zolatan نوشته است: سوال که مزخرفه واسه 180 دقیقه.ولی بعد از این که تحلیل کردین و کمبود سرانه های موجود و حساب کردین و با توجه به وضع موجود مسکن شهر و پیشنهاداتی که تو مرحله ی بیانیه چشم انداز دادین باید بعد از پیش بینی جمعیت کل شهر و مناطق به تفکیک سرانه های پیشنهادی میدادین

میدونید چیه مهندس zolatan ؟ اونجا که گفته بود سرانه بر اساس مناطق رو من گیر کردم ! بقیه رو که میدونم و نوشته ام تا حدی . ولی چه طور سرانه مناطق رو حساب کنیم یعنی باید بر اساس اون جدول جمعیت مناطق حساب میکردیم؟؟ اون همه سرانه رو ؟2 آخه مگه میشه تو اون زمان کم 2

پاسخ
شده دیگه.ولی به نظرم باید مقیاس عملکردی کابری هارو در نظر می گرفتین.چون بعضی کاربری ها مقیاسشون شهری بعضی منطقه و همین جور تا پایین.بعضی سرانه ها برای کل شهر و بعضی با توجه به وضعیت جمعیت و مساحت مناطق برای هر منطقه به تفکیک که خودش یه چندروزی وقت میطلبه که ارزش وقت تلف کردن و نداشت.تازه اگه ماشین حساب داشتم به احتمال 20% پاسخ این سوال و میدادم ولی حالا که نداشتم دیگه...

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  34 سوال تا الان==>>دانلود سوالات آزمون ارشد آزاد برنامه ریزی شهری 1391 alireza 44 31,851 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: avina7707
  دانلود سوالات با جواب کنکور ارشد طراحی شهری 1391 در این تاپیک alireza 38 35,425 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: avina7707
  دانلود رایگان سوالات آزمون کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) معماری1389 shahrokhp 1 656 ۱۳۹۵-۴-۲۳، ۰۵:۳۹ صبح
آخرین ارسال: shahrokhp
  غیر رایگان سوالات کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد معماری 94 MHAKBARI 3 2,272 ۱۳۹۴-۱۱-۹، ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: Djreza70
  دانلود سوالات ارشد طراحی شهری سال 1389(جدید) alireza 1 2,477 ۱۳۹۴-۷-۲۷، ۰۱:۲۳ عصر
آخرین ارسال: shahrsazmg
  خبر ویژه دانلود آزمونهای ارشد (برنامه ریزی شهری و طراحی شهری) خانه شهرسازان سال 90 atelieahjam 4 3,067 ۱۳۹۴-۶-۳، ۰۹:۳۷ صبح
آخرین ارسال: سیرانا
  سوال تئوری و تشریحی برنامه ریزی شهری ارشد آزاد 93 khansa 3 2,351 ۱۳۹۴-۳-۸، ۰۹:۴۸ عصر
آخرین ارسال: Atled13
  داغ=>>دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری دانشگاه آزاد 1391 alireza 7 10,141 ۱۳۹۴-۲-۳۰، ۱۱:۲۳ عصر
آخرین ارسال: ملیحه م
  دانلود نمونه سوالات شهرسازی atelieahjam 0 1,466 ۱۳۹۳-۱۲-۶، ۰۴:۲۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  دانلود سوالات و کلید اولیه سازمان سنجش رشته برنامه ریزی شهری و طراحی شهری ارشد 94 MHAKBARI 2 2,071 ۱۳۹۳-۱۱-۲۶، ۰۹:۱۶ عصر
آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان